Zpět MF Dnes Pátek, 11. ledna 2019
Hledat Rubriky 11. 1.

MF Dnes

Pátek, 11. ledna 2019
Close
Inzerce
11. 1. 21:00 NATO hlásí 137 ostrých startů nad Pobaltím. Ruských záletů loni přibylo
MF Dnes
Litva, Lotyšsko ani Estonsko nemají nadzvukové letectvo. V ochraně jejich vzdušného prostoru se proto střídají spojenci z NATO. Na podzim to budou znovu čeští letci s gripeny. Už potřetí. Je ochrana nebe nad Pobaltím nutná? Němých ruských vojenských letů v oblasti loni opět přibylo.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,60 -0,047%
USD 22,54 -0,124%
CHF 22,55 +0,018%
11. 1. 20:45 Starostka kárá zastupitele jako děti, záznam schůze proslavil slovenskou obec
MF Dnes
Malá slovenská obec Fekišovce se ze dne na den stala nejznámější vesnicí v zemi. Způsobil to videozáznam z ustavujícího jednání tamního zastupitelstva, z něhož je patrné, že se starostka obce k zastupitelům chová jako učitelka k žákům. Kárá je za chyby a nutí je, aby zpívali státní hymnu. Video vyvolalo řadu kritických ohlasů.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 20:39 Petříček do čela. Pražská ČSSD nominovala ministra na místopředsedu strany
MF Dnes
Pražští sociální demokraté na své páteční krajské konferenci zvolili jako kandidáta do vedení strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Hlasovala pro něj drtivá většina delegátů. Naopak na předsedu ČSSD nenominovali Jana Hamáčka, který tento post nyní zastává.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 20:30 Německo prodává zbraně Saúdům a Turkům v rekordním množství, navzdory kritice
MF Dnes
Vláda kancléřky Angely Merkelové v říjnu uvalila zbrojní embargo na Saúdskou Arábii, i přesto Německo v roce 2018 překročilo rekord ve vývozu zbraní do Saúdskoarabského království z minulého roku. Rekordní byl také export do Turecka. „Německo profituje ze zločinné války v Jemenu a agresivní politiky tureckého prezidenta,“ kritizovala v pátek německou vládu opoziční poslankyně.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 20:00 Němci deportovali odmítnutého migranta, Afghánci jim ho vrátili zpátky
MF Dnes
Afghánské úřady ve čtvrtek poslaly zpátky odmítnutého žadatele o azyl, jehož Německo na začátku týdne vyhostilo do vlasti. Ačkoli má muž na svém kontě dlouhý seznam zločinů, Afghánci jako důvod jeho návratu uvedli podlomené duševní zdraví. Lidé s vážnými zdravotními problémy totiž podle dohody mezi oběma zeměmi nemohou být deportováni.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 19:53 Makedonie udělal další krok k přejmenování. Parlament schválil změnu ústavy
MF Dnes
Makedonští poslanci schválili na svém jednání změnu ústavy. Zakotvili do ní nový název země Republika Severní Makedonie. Stát tak vyšel vstříc požadavkům Řecka, které mu kvůli názvu blokovalo vstup do Evropské unie a NATO. O výsledku jednání informovala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 19:30 Sněží víc než obvykle. Na doplnění vody ve studnách to ale zatím nestačí
MF Dnes
Začátek roku je v Česku podle meteorologických statistik na srážky bohatý. Už v prosinci spadlo zhruba 140 procent průměrného množství srážek typických pro toto období a leden v tomto trendu zatím pokračuje. Sníh by mohl podle odborníků zvednout hladinu podzemní vody, záležet bude také na způsobu tání.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 19:09 Napadeného politika AfD sledovali maskovaní muži, ukázalo policejní video
MF Dnes
Německá policie v pátek zveřejnila záběry z pondělního útoku na poslance a šéfa regionální odbočky strany Alternativa pro Německo (AfD) v Brémách Franka Magnitze. Za informace, které povedou k dopadení pachatelů a jejich odsouzení, nabízí státní zastupitelství v Brémách odměnu 3 000 eur (77 tisíc korun).
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 19:00 Nepálka se udusila s dětmi v chatrči, rodina ji vyhnala kvůli periodě
MF Dnes
Nepálská matka a její dva synové se udusili v chatrči bez oken, kam ji kvůli menstruaci vyhostila vlastní rodina. Tragédie je posledním případem spojeným s nelegální praktikou známou jako „chhaupadi“, při které jsou Nepálky nuceny opustit domov a strávit několik dní v odlehlém příbytku. V opačném případě mohou na příbuzné podle pověry přivolat neštěstí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:30 Saúdská dívka prchající před rodinou dostane azyl v Kanadě
MF Dnes
Saúdskoarabská dívka, která koncem minulého týdne utekla od své rodiny do thajského Bangkoku, získá azyl v Kanadě. Informují o tom zahraniční tiskové agentury s odvoláním na imigrační úřady Thajska. Dívka už ve středu získala status uprchlice od OSN a v pátek večer podle thajských pohraničníků odletí do Kanady s přestupem v jihokorejském Soulu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 18:02 Na Jindřichohradecku shořel sklad s autodíly a solí ze solné jeskyně
MF Dnes
Požár starého skladu zaměstnal v noci na 11. ledna hasiče pěti posádek. Ve stavení shořely převážně automobilové díly. Podle hasičů vznikla škoda přesahující milion korun. Oheň nikoho nezranil.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:47 Muži se s majákem vydávali za policisty, po zastaveném řidiči chtěli pokutu
MF Dnes
Neobvyklý případ falešných policistů vyšetřovali ti skuteční v Olomouci. Dva muže, kteří s pomocí majáku zastavili auto a poté chtěli dokonce jeho řidiče potrestat za údajnou rychlou jízdu, velice záhy vypátrali.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:28 Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila
MF Dnes
Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek. Uvěřila totiž, že o něj má zájem kupec až z USA a neváhala poslat několik tisíc korun za přepravu přes oceán. Pak „zájemce“ přestal komunikovat.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:15 Palach se stal symbolem italské krajní pravice, česká veřejnost se bouří
MF Dnes
V italské Veroně se v den padesátého výročí upálení Jana Palacha plánuje koncert neonacistických skupin. Proti tomu protestuje jak česká ambasáda, tak i studenti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Podle filozofa Václava Bělohradského si italští fašisté Palacha jako symbol přivlastnili již před mnoha lety.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:50 Z Jablonce vyvezli už osm set tun sněhu, kalamita potrvá přes víkend
MF Dnes
Kalamitní stav v Jablonci nad Nisou vyhlášený městem ve čtvrtek ráno potrvá minimálně do pondělí. Na deponii už bylo odvezeno osm set tun sněhu. V předchozích dnech nasněžilo přes půl metru sněhu, nyní jsou srážky už jen občasné.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:33 VIDEO: Tuleni se vydali na prohlídku městečka, cesta zpět do moře jim zamrzla
MF Dnes
Neobvyklé problémy řeší obyvatelé městečka Roddickton v kanadském Newfoundlandu. V ulicích se od čtvrtka pohybuje několik desítek tuleňů, kterým se na pevnině očividně zalíbilo. Do moře se nemohou vrátit, protože mezitím zamrzlo. Místní úřady se teď rozhodují, co si s nimi počít. Na jejich záchranu totiž není vhodné počasí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:26 PŘEHLEDNĚ: Jak se vyvíjela kauza okolo čínské společnosti Huawei
MF Dnes
Debata okolo čínských technologických gigantů Huawei a ZTE se naplno rozpoutala týden před loňskými Vánocemi po varování NÚKIB. Některé technologie těchto společností úřad vyhodnotil jako bezpečnostní hrozbu. Premiér Andrej Babiš se následně sešel s čínským velvyslancem. V lednu se čínských firem zastal prezident.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:08 Policisté dopadli žháře, který připravil hasiče ve Svinčanech o klubovnu
MF Dnes
Policisté po pár dnech vypátrali žháře, který ve Svinčanech na Pardubicku úmyslně zapálil plastové kontejnery, zahradní domek a klubovnu hasičů. Je jím čtyřiatřicetiletý cizinec, který v minulosti nebyl trestaný a v České republice pracuje.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:30 Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví
MF Dnes
„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si slovní spojení nechal ochránit patentem. „Je to jako zaregistrovat si skákání v pytli,“ diví se konkurenti.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:06 Průzkum: Istanbulskou úmluvu jako dokument o násilí většina Čechů nezná
MF Dnes
Přes sedmdesát procent Čechů neví, čeho konkrétně se týká Istanbulská úmluva. Dokument Rady Evropy by měli zákonodárci projednat během letošního roku. Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění si nicméně jen necelá pětina dotázaných myslí, že by tento dokument měl Parlament České republiky schválit.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:48 Siamská dvojčata Francie a Německo. Spojí politiku, ekonomiku i vodovody
MF Dnes
Sdílené nemocnice, vodovodní sítě či společná veřejná doprava. Regiony na francouzsko-německé hranici se propojí ještě těsněji než dosud. Prezident Emmanuel Macron podepíše 22. ledna s kancléřkou Angelou Merkelovou dohodu, která má dát novou vitalitu vzájemným vztahům a zbytku Evropské unie nabídnout příklad, jak se těsněji integrovat.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:32 OBRAZEM: Obyvatelé nechali v Klinice DVD o Hitlerovi i špinavé nádobí
MF Dnes
Desítky lidí, kteří se od konce roku 2014 vystřídali v Klinice v pražské Jeseniově ulici, nechali exekutorům k „zabavení“ spoustu věcí. Počínaje špinavým nádobím přes hromady lůžkovin až po obal DVD s životním příběhem Adolfa Hitlera.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:20 Mladíci převrátili zaparkovaná auta na bok, hrozí jim dva roky vězení
MF Dnes
Z výtržnictví a poškození cizí věci podezřívají svitavští policisté pětici mladíků z Jedlové na Poličsku. O silvestrovské noci při novoročním řádění přetočili na bok tři zaparkovaná auta.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:13 V nížinách má pršet, na horách znovu sněžit. V sobotu hrozí závěje
MF Dnes
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před sněhovými jazyky v polohách nad 700 metrů nad mořem. Sníh a vítr komplikuje již několik dní dopravu hlavně na horách, na Teplicku je stále v některých místech kalamitní stav.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:54 Exekutor se vrátil vyklízet Kliniku, několik aktivistů zůstává na střeše
MF Dnes
Po čtvrtečním neúspěšném pokusu se vrátil exekutor do budovy Kliniky na pražském Žižkově ve snaze vyklidit objekt, který patří Správě železniční dopravní cesty. Ve čtvrtek tomu bránili aktivisté, kteří několik let „okupovanou“ budovu neopustili, i když je k tomu několikrát vyzval. Dnes aktivisté zůstávají jen na střeše, kde mají v plánu strávit sedm dní.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 12:47 Školáka při nehodě zachránilo, že se v autobusu připoutal, ocenila policie
MF Dnes
Policie vyzdvihla zodpovědnost školáka, který cestoval v autobusu, jenž ve středu havaroval na Ústecku. Chlapec byl ve voze jediným pasažérem a vyvázl bez zranění. Podle policie jen díky tomu, že se před jízdou řádně připoutal, což lidé v autobusech vybavených bezpečnostními pásy zpravidla opomíjejí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:51 Při požáru ve výloze na Václavském náměstí skončily v plamenech šperky
MF Dnes
Ve výloze klenotnictví na Václavském náměstí v Praze ráno hořelo. Hasiči oheň brzy uhasili, i tak ale vznikla škoda za dvě stě tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:40 Před 20 lety objevili v broumovském klášteře kopii Turínského plátna
MF Dnes
Benediktinský klášter v Broumově si v sobotu připomene dvacáté výročí objevu tamní kopie Turínského plátna. Vzácný artefakt vystavují v klášterním refektáři, který je součástí prohlídkového okruhu. Zájemci mohou navštívit celodenní program.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:31 Za brutální vraždu kvůli opravě auta dostali mladíci 22 a 23 let
MF Dnes
Ústecký krajský soud vynesl rozsudek nad dvojicí mladíků za brutální vraždu jejich vrstevníka loni v lednu u Bitozevsi na Lounsku. Oběť podle obžaloby bili baseballovou pálkou a sekali mačetou. Devatenáctiletého Adama Kužela soud poslal do vězení na 22 let, dvacetiletého Tomáše Pavlise na 23 let.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:29 V Liberci hořel bytový dům, hasiči uvnitř našli ženské tělo a cizí pas
MF Dnes
Tělo mrtvé ženy nalezli hasiči při nočním požáru bytového domu v Liberci. Podle dokladů se jedná o cizinku. Při příjezdu hasičů šlehaly plameny z oken.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:15 V Polsku zatkla tajná služba ředitele tamní pobočky společnosti Huawei
MF Dnes
Polská civilní kontrarozvědka ABW zatkla ředitele polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei. Podezírá ho ze špionáže. Kromě něj zadržela také také jednoho Poláka. Informovala o tom na svých webových stránkách polská televize. Za špionáž zadrženým hrozí až deset let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:32 Naše ekonomické zájmy ohrožují ohnutá záda, ne BIS, reagoval Farský na Zemana
MF Dnes
Čínskou reakci na varování českých úřadů před technologiemi společnosti Huawei bylo možné očekávat, řekl místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec. Na Zemanovo čtvrteční vyjádření o tom, že Čína kvůli varování chystá vůči Česku odvetná opatření reagovali i další politici.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 7:42 Reakce Číny na varování před Huawei se dala čekat, řekl ministr Brabec
MF Dnes
Dalo se očekávat, že Čína na varování před Huawei zareaguje, řekl ministr životního prostředí Richard Brabec. Nevyloučil ekonomické dopady, pokud by ČR případně prohrála arbitráž.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 7:17 Paneláky mohou sloužit ještě sto let, říká jejich někdejší vývojář
MF Dnes
V panelácích žije v Ústeckém kraji 41 procent lidí. Životnost těchto domů se kdysi odhadovala na čtyřicet let. „Paneláky tu budou ještě řadu let, záleží jen na tom, jak se k nim budou vlastníci chovat,“ říká Petr Plichta, jenž v 70. a 80. letech působil jako vývojový pracovník ústeckých Pozemních staveb.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 6:23 Dětem zemřel otec při nehodě. Teď rodině hrozí, že přijde o dům
MF Dnes
První svátek vánoční se pro paní Dragu z Liberce stal tím nejhorším dnem v životě. Během okamžiku přišla o svého životního partnera a jejich tři děti o tatínka. Zemřel při dopravní nehodě u Bílého Kostela. Podle záchranářů byl na místě mrtvý. Nehodu přitom nezavinil.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 6:20 Rakouští silničáři nemají dostatek soli na ošetření silnic
MF Dnes
V posledních dnech po celém Rakousku napadlo velké množství sněhu, který některé obce úplně odřízl od zbytku země. Problémy mají také silničáři, kteří mají nedostatek posypové soli na ošetření silnic. Nemohou se totiž kvůli sněhu dostat do města Ebensee, odkud se do celého Rakouska právě posypová sůl dováží.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 6:00 Silničáři: Máme sypat, tak sypeme. D1 na Vysočině osolili jako nikdy dřív
MF Dnes
Lidé tuto dopravní tepnu neznají bez zpomalení, zúžení nebo nehod. Přesně před týdnem Ředitelství silnic a dálnic začalo budovat na dálnici D1 u Humpolce další dopravní omezení ve směru na Prahu, které pak kvůli předpovědi počasí způsobilo komplikace.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Úterý, 19. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat