Zpět Lidové noviny Pátek, 11. ledna 2019
Hledat Rubriky 11. 1.

Lidové noviny

Pátek, 11. ledna 2019
Close
Inzerce
11. 1. 21:02 Sněžení zkomplikovalo provoz autobusů v Praze a okolí, plzeňskou dálnici zavřely nehody
Lidové noviny
Husté sněžení zkomplikovalo v pátek odpoledne a večer provoz autobusů MHD po celé Praze. Některé spoje nabraly desítky minut zpoždění, problémy měly i mnohé příměstské linky mířící do obcí sousedního Středočeského kraje. Kolem 20:00 už začaly pražské autobusy jezdit podle jízdních řádů, zatímco provoz řady příměstských spojů zůstal i nadále omezen. Vyplývá to z informací pražského dopravního podniku a společnosti Ropid, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,65 +0,008%
USD 22,52 -0,284%
CHF 22,68 +0,260%
11. 1. 19:52 Republika Severní Makedonie. Makedonský parlament oficiálně schválil změnu názvu země
Lidové noviny
Makedonský parlament v pátek schválil změnu ústavy, jež zakotvuje nový název země Republika Severní Makedonie. Informovala o tom agentura Reuters. Vláda získala podporu potřebné kvalifikované většiny poslanců až v pátek několik hodin před hlasováním.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 17:10 Aktualizováno Město Boží Dar vyhlásilo kalamitní stav na celém svém území
Lidové noviny
Město Boží Dar v Krušných Horách, které v minulých dnech sníh dočasně odřízl od zbytku světa, v pátek vyhlásilo kalamitní stav na celém svém území. Důvodem je neustálé sněžení a komplikovaná dopravní situace. Do města mohou vozem jen rekreanti, kteří mají zajištěné ubytování s parkováním, informoval starosta města Jan Horník (STAN). Kalamitní stav potrvá nejméně do pondělka.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 16:00 ‚Skleněný je hrudkovitý slepenec.‘ Kritici cupují pokračování kultovního Vyvoleného
Lidové noviny
Dějový zmatek, který nezachrání ani skvělé herecké výkony. První recenze závěru superhrdinské trilogie režiséra M. Night Shyamalana jsou téměř výhradně kritické. Recenzentům vadí například i uspěchaný konec nebo ploché dialogy. Snímek zamíří do českých kin 17. ledna 2019.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 15:30 Němci vzorní jako vždy. Jejich státní rozpočet za loňský rok skončil přebytkem 287 miliard
Lidové noviny
Německý státní rozpočet loni skončil přebytkem 11,2 miliardy eur (287 miliard korun). Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva financí. Jde už o pátý rozpočtový přebytek v řadě. Letos je stejně jako v předchozích letech plánován vyrovnaný rozpočet.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:54 Brexit nebude, mají jasno vlivní miliardáři. Odchod Británie z EU podle nich zmaří politici
Lidové noviny
Dva významní sponzoři kampaně za odchod Británie z Evropské unie nyní očekávají, že země nakonec evropský blok neopustí. Miliardář Peter Hargreaves očekává druhé referendum a manažer hedgeových fondů Crispin Odey hodlá spekulovat na růst libry v důsledku setrvání Británie v EU. Oba agentuře Reuters řekli, že vláda se podle jejich názoru úsilí o opuštění unie vzdá.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 14:00 K emocím nejsou potřeba slova. Soubor světoznámého divadla masek vystoupí na Jatkách78
Lidové noviny
I v tomto roce se Jatka78 stanou hostitelem významných zahraničních souborů. Již v lednu v Pražské tržnici potřetí vystoupí němečtí Familie Flöz, mistři gest a nonverbální komunikace.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 13:13 MACHÁČEK: Vzhůru k brexitové paralýze
Lidové noviny
Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt varoval před „brexitovou paralýzou“, pokud britský parlament odmítne dohodu o brexitu. Varoval před tím, že by Británie vůbec nemusela v důsledku „brexitové paralýzy“ z Unie odejít.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:55 Vrstevníka zavraždili baseballovou pálkou a mačetou. Soud vynesl nad mladíky výjimečné tresty
Lidové noviny
Výjimečné tresty v pátek vynesl ústecký krajský soud nad dvěma mladíky, kteří podle obžaloby loni v Bitozevsi surově ubili svého vrstevníka. Tomáš Pavlis má jít do vězení na 23 let, Adam Kužel na 22 let. Rozsudek není pravomocný, soud nyní předčítá odůvodnění.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 11:00 Vyklízení Kliniky se protáhne. Exekutor dal aktivistům na střeše čas do pondělí
Lidové noviny
Druhý den pokračuje snaha exekutora Iva Luhana získat kontrolu nad budovou Kliniky. Tu nelegálně obsadili aktivisté. Exekutor se budovu pokusil vyklidit již ve čtvrtek, ale nepodařilo se mu to. V pátek oznámil, že aktivistům dal ještě jednu noc, než se odhodlá k zásahu. K tomu však dojde nejdříve v pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:44 Odveta Číny kvůli Huawei? Vláda o ničem neví, zpochybnil Zemanova slova Babiš
Lidové noviny
Vláda nemá informace, že by Čína kvůli sporu o používání technologií Huawei a ZTE ve veřejné sféře přistoupila k nějakým sankcím, uvedl po jednání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO). Kybernetický úřad, který před vánočními svátky vydal varování před používáním těchto technologií, podle něj musí vysvětlit metodiku, podle níž úřady nyní analyzují rizika.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 10:18 Zatýkání kvůli špionáži. Polská tajná služba zadržela ředitele polské pobočky Huawei
Lidové noviny
Polská civilní kontrarozvědka (ABW) kvůli podezření že špionáže zadržela jednoho Poláka a jednoho Číňana. V případě čínského občana jde o jednoho z ředitelů polské pobočky čínského telekomunikačního koncernu Huawei, informuje na svých internetových stránkách Polská televize. Zadržený Polák je někdejší vysoce postavený důstojník ABW.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:21 Při ohrožení kybernetické bezpečnosti musíme varovat, říká kyberúřad
Lidové noviny
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) odmítl hodnotit čtvrteční kritiku prezidenta Miloše Zemana vůči sobě. Uvedl ale, že má povinnost včasného varování, pokud má relevantní informace, že je ohrožena česká kybernetická bezpečnost.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 9:08 Sněžení v Bavorsku i Rakousku ustalo, situace je ale stále vážná
Lidové noviny
Obyvatelé jižního Bavorska, Rakouska a také části východního Švýcarska si po týdnu mohou oddechnout od nepřetržitého hustého sněžení, což vítají záchranáři a technické složky pracující na zpřístupnění odříznutých míst. Večer ale podle meteorologů začne opět sněžit a s výjimkou krátkého víkendového oteplení, kdy bude možné počítat i s deštěm, bude sněžit do poloviny nadcházejícího týdne.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:46 Špinavý vzduch. Hodina v londýnském metru je jako den ve městě, říká studie
Lidové noviny
Vzduch v londýnském metru je natolik znečištěný, že hodina strávená v podzemních prostorech je z hlediska vystavení organismu škodlivým částicím stejná, jako celý den na ulicích britské metropole. Podle agentury Reuters to odhalila nová studie, jejíž vypracování zadal londýnský dopravní podnik Transport for London (TfL).
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:20 Čínská reakce na varování před Huawei se dala čekat, míní Brabec
Lidové noviny
Čínskou reakci na varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei bylo možné očekávat, řekl místopředseda vlády Richard Brabec (ANO). Reagoval tak na čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana v TV Barrandov, že Čína kvůli varování chystá vůči Praze odvetná opatření. Brabec nevyloučil ekonomické dopady, pokud by třeba Česká republika prohrála případnou mezinárodní arbitráž.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 8:14 Hlídal koncentrační tábor Trawniki. Palij zemřel ve věku 95 let bez trestu
Lidové noviny
Ve věku 95 let ve středu zemřel bývalý dozorce z nacistického koncentračního tábora Trawniki Jakiv Palij, kterého Spojené státy loni v srpnu vydaly do Německa. Informovaly o tom list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) a agentura AP. Palij, který čelil obvinění z podílu na smrti židovských vězňů koncentračního tábora, zůstal nakonec bez trestu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 7:51 Na silnicích se tvoří sněhové jazyky i ledovka, řidiči musí být opatrní
Lidové noviny
Některé silnice v Česku jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností, místy se tvoří sněhové jazyky i ledovka.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:05 Konec nejstarší linky ČSA, Merkelová v Řecku a plagiátorská aféra na Slovensku
Lidové noviny
Na Slovensku bude komise akademického senátu Univerzity Mateje Bela posuzovat, jestli šéf poslanecké sněmovny Andrej Danko neopisoval. ČSA se rozloučí se svou nejstarší linkou, kterou na trase Praha-Bratislava provozovaly od roku 1923. Německá kancléřka Angela Merkelová se setká s řeckým prezidentem Prokopisem Pavlopulosem.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:01 Kontroly kotlů. Na znečišťovatele vzduchu nejvíc zabírá ,modrý pruh‘
Lidové noviny
„V naší vesničce v údolí všichni topí uhlím. Ty staré domy ničím jiným ani nevytopíte. Komíny strašně kouří a v zimě tady bylo nedýchatelno,“ popisuje Jindřich Müller, starosta severočeské Malíče.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 KAMBERSKÝ: Každý devátý. Cizinec lepší než našinec?
Lidové noviny
Česko je prý xenofobní země – přitom v ní zcela oficiálně pracuje přes půl milionu cizinců. Každý devátý člověk ve fabrice či u počítače nejen že není rodilý Čech, ale nemá ani zdejší občanství. A nejen to: zejména ze Slovenska a z Rumunska k nám už nechodí převážně dělníci, ale vysokoškoláci. A vydělávají více, než je v Česku obvyklé.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 HALÍK: Od napomínání k porozumění
Lidové noviny
Informace o „Napomenutí“, které mi udělil arcibiskup Duka, pronikla do médií bez jakékoliv mé iniciativy a proti mé vůli, považoval jsem zprvu za vhodné, aby takové věci zůstaly „doma“ a tam se klidně vyjasnily. Nyní je však debata v plném proudu a Arcibiskupství pražské – v době pro sebe k tomu nejméně politicky vhodné - zveřejnilo k té „kauze“ oficiální sdělení, které obsahuje dvě tvrzení, obě však nepravdivá.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 5:00 Dům pro ředitele vojenských lesů za 7,3 milionu? Řešíme co s ním, říká ministerstvo
Lidové noviny
Vojenské lesy a statky (VLS) postavily svému řediteli divize Karlovy Vary rodinný dům za 7,3 milionu korun. Poté, co na to přišel NKÚ, začalo ministerstvo obrany, pod které VLS spadají, čtyři roky po kolaudaci řešit, co bude v objektem dál a jak ho co nejefektivněji využít. Skončit může jako komerční ubytovaní pro lovce, ale zamířit může také k novému majiteli.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 1. 4:45 Jsou věci, které se nedělají pro peníze, vzpomíná Irena Pavlásková na slova Philipa Rotha
Lidové noviny
Režisérka Irena Pavlásková o nerovnosti ve vztazích, bolestné době normalizace a o tom, že se dnes bojíme nazývat věci pravými jmény.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat