Zpět Zprávy Čtvrtek, 10. ledna 2019
Hledat Rubriky 10. 1.
Close
Inzerce
10. 1. 22:47 Čína kvůli Huawei chystá odvetu, řekl Zeman. Ohroženy jsou podle něj Škoda i PPF
Lidové noviny
Čína kvůli varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei chystá vůči Praze odvetná opatření, prohlásil ve čtvrtek prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Takové informace podle něj mají i někteří členové vlády.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,65 +0,008%
USD 22,52 -0,284%
CHF 22,68 +0,260%
10. 1. 22:20 Zeman bude případný zákon o manželství homosexuálů možná vetovat
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman uvažuje o tom, že bude vetovat případné uzákonění možnosti manželství pro homosexuály. Manželství je podle něj určeno k tomu, aby rodina vychovávala děti. Prezident to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 22:10 Čína za Huawei chystá odvetu, ohrožena je Škoda i PPF, tvrdí Zeman
MF Dnes
Miloš Zeman se v pořadu „Týden s prezidentem“ vrátil ke kauze, která se týká čínské společnosti Huawei. Znovu zaútočil na ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku i na ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušana Navrátila. Oba podle Zemana ohrozili ekonomické zájmy státu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 21:42 V Mexiku už několik dní panuje chaos kvůli nedostatku benzinu
Lidové noviny
V řadě mexických měst vládne už několik dnů chaos kolem zásobování benzinem, v metropoli Mexika bylo kvůli tomu ve středu uzavřeno 70 procent čerpacích stanic. Informoval o tom ve čtvrtek místní deník La Jornada.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 21:34 Trump navštívil hranici s Mexikem, kde chce stavět zeď. Besedoval s pohraničníky
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek přicestoval na krátkou inspekci pohraničních oblastí sousedících s Mexikem, kde plánuje vybudovat ochranný ocelový plot blokující nelegální migraci, pašování drog a pronikání zločinců. Návštěvu zahájil v texaském městě McAllen ležícího na hraniční řece Rio Grande, kde se setkal s místními pohraničníky. Region podle agentury AP velmi často vyhledávají migranti z Mexika.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 21:30 I jeptišky znásilňují děti. Americká televize odkryla církevní tajemství
MF Dnes
Vody americké katolické církve v posledních dnech rozvířila reportáž televize CBS, podle které se sexuálního zneužívání dětí vedle kněžích dopouštějí také jeptišky. Jednou z obětí je jistá Trish Cahillová, jež o svém traumatu promluvila na kameru. Televize však tvrdí, že se jí ozvaly i další ženy, kterým v dětství ublížily řádové sestry.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 21:14 Merkelová: Mým cílem je, aby Řecko stálo na vlastních nohách
MF Dnes
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes na jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem pochválila Atény za pokrok, který země díky bolestivým reformám udělala na cestě k zotavení z hospodářské krize. Oba politici na tiskové konferenci uvedli, že spolu mluvili také o migraci. Merkelová mimo jiné zdůraznila, že Řecko musí zlepšit podmínky v táborech pro uprchlíky. Berlín je prý připraven v této věci pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 20:58 Merkelová v Aténách řešila ekonomiku i migraci. Pochválila Řecko za velký pokrok
Lidové noviny
Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek na jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem pochválila Atény za pokrok, který země díky bolestivým reformám udělala na cestě k zotavení z hospodářské krize. Oba politici na tiskové konferenci uvedli, že spolu mluvili také o migraci. Merkelová mimo jiné zdůraznila, že Řecko musí zlepšit podmínky v táborech pro uprchlíky. Berlín je prý připraven v této věci pomoci.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 20:31 Americká armáda zásobovala hipíky. Sendviče jim vozil vietnamský veterán
Lidové noviny
Teprve nyní promluvil americký armádní pilot a veterán z války ve Vietnamu Clark Stahl o akci, které se účastnil v srpnu roku 1969. S helikoptérou tehdy doručoval zásoby a zdravotnickou pomoc účastníkům legendárního festivalu Woodstock, který byl spojen s hnutím hippies a také s odsouzením války ve Vietnamu. Došlo k paradoxní situaci - americká armáda pomáhala svým odpůrcům a ti ji přijímali z rukou člověka, kterého označovali za zabijáka.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 19:48 Místo vězení výlet. Čína uklízí desítky disidentů, aby nebyli na očích
MF Dnes
Čínský komunistický režim některé známé disidenty nezavírá, ale odklízí je do odlehlých oblastí. Peking se tak snaží bránit styku opozice se zahraničními médii a protirežimním vystoupením během přítomnosti hostů z ciziny. Země volí takové represe, které nevypadají vyloženě násilně a nemají proto potenciál vyvolat vážnější rozruch.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 19:37 Maduro složil přísahu, znovu bude prezidentem Venezuely. USA ho neuznávají
Lidové noviny
Venezuelský prezident Nicolás Maduro ve čtvrtek složil přísahu na druhé funkční období. Venezuela čelí hluboké ekonomické krizi a několik zemí nepovažuje loňské prezidentské volby za demokratické. Vyzvaly proto Madura, aby se funkce vzdal.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 18:52 Rumunsko se chopilo otěží EU. Zaměřit se chce na Balkán a práci v OSN
MF Dnes
Rumunská vláda ve čtvrtek slavnostně zahájila své předsednictví v Evropské unii. Otěže převzala v koncertním sále Athenaeum v Bukurešti od hlavních představitelů EU. Ti však pochybují, že Rumuni půlroční vládnutí zvládnou. Totéž si myslí i rumunský prezident. Oficiální zahájení provázejí protesty.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 18:40 Tisíce Čechů byly kvůli sněhu bez elektřiny. Kalamitní stav vyhlásili ve třech okresech
Lidové noviny
Bez dodávky elektřiny byly v Česku ve čtvrtek večer kvůli sněžení desítky domácností. Vyplývá to z vyjádření distributorů. Společnost ČEZ uvedla, že se jí postupně daří připojovat k distribuční soustavě další odběratele. V 18:00 měla poruchu už jen na třech vedení vysokého napětí. E.ON tou dobou už neevidovala žádné poruchy. Žádné problémy nezaznamenala Pražská energetika. Ráno bylo bez dodávky elektřiny v ČR téměř 10 tisíc odběrných míst.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 18:29 Mladík kradl, loupil či zranil záchranáře. Je ve vazbě
MF Dnes
Na trestní rejstřík protřelého recidivisty si za pouhé tři měsíce stačil zadělat devatenáctiletý mladík ze Šumperska. Policisté ho obvinili z pěti různých trestných činů, a tak poté, co byl naposledy přistižen přímo po vykradení obchodu, už ho soud poslal do vazby.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 18:00 RECENZE: Svátky klidu a míru. Už dlouho tady nebyly Vánoce
Lidové noviny
Komu už se stýská po vřelých rodinných setkáních, k jakým docházívá o vánočních svátcích, má možnost se jednoho takového zúčastnit v tragikomedii dánské režisérky a herečky Papriky Steenové.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 17:56 Opilý řidič srazil muže a ujel, svědci se za ním pustili a zadrželi jej
MF Dnes
Policie na Písecku obvinila osmnáctiletého Ukrajince, který srazil na přechodu v Milevsku muže a ujel. Dopadnout se jej podařilo díky svědkům. Ukázalo se, že mladík za volantem vůbec neměl co dělat.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 17:53 V Bavorsku a Rakousku hustě sněží, hrozí laviny. Na hornobavorských silnicích policie zaznamenala stovky nehod
Lidové noviny
Obyvatelé Bavorska a Rakouska dál čelí útrapám spojeným s vydatným sněžením. Lidé se musí obrnit trpělivostí, neboť podle německé meteorologické služby DWD bude v Alpách sněžit přinejmenším do poloviny příštího týdne. V německých, rakouských i švýcarských Alpách stále hrozí vysoké riziko lavin, které si již vyžádaly několik životů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 17:16 V Německu zahynul český řidič kamionu. Narazil do zátarasů na dálnici
MF Dnes
Při nehodě na německé dálnici A3 ve čtvrtek zemřel český řidič nákladního automobilu, který narazil do zátarasů postavených kolem místa předchozí havárie. Nehoda se stala poblíž města Niedernhausen v Hesensku. Informoval o tom web listu Frankfurter Neue Presse. V celé Evropě už kvůli počasí zemřelo více než deset lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 16:44 Soud zvýšil trest sňatkovému podvodníkovi, který z žen vylákal miliony
MF Dnes
Pražský vrchní soud zpřísnil trest Jaroslavu Doležalovi, jenž v minulosti navázal vztahy s desítkami žen a pod smyšlenými záminkami si od nich půjčoval peníze. Takto získal zhruba 18 milionů. Ústecký krajský soud ho poslal do vězení na osm let, vyšší instance mu nyní uložila trest devět a půl roku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 16:08 Babiš je génius a nejlepší hospodářský politik v Evropě, myslí si Orbán
Lidové noviny
Maďarský premiér Viktor Orbán ve čtvrtek označil českého premiéra Andreje Babiše za nejlepšího hospodářského politika v Evropě, řekl doslova, že v čele české vlády stojí génius. Zmínil, že si přeje vítězství protiimigračních stran v Evropských volbách.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 16:07 V Liberci vykolejil a vjel na peron vlak se šedesátkou cestujících, nikomu se nic nestalo
Lidové noviny
V Liberci ve čtvrtek ráno na hlavním nádraží vykolejil spěšný vlak s šesti desítkami pasažérů a vyjel z kolejí na nástupiště. Nikomu se nic nestalo, škoda se odhaduje na 650 tisíc korun, uvedl v tiskové zprávě generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Nehodou se zabývají kromě Drážní inspekce i kriminalisté.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 16:00 RECENZE: Lenka Filipová se vydala na výlet za Kelty
Lidové noviny
Lenka Filipová nevydala novinkové studiové album celých patnáct let. Až nyní. Fanoušci jejích českých popových šansonů ovšem budou asi překvapeni. Což rozhodně neznamená zklamáni. Album Oppidum dělá interpretce čest. Naživo bude představeno na jarním turné.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 15:55 V Berlíně soudí zloděje největší zlaté mince. Kam se poděla, neprozradili
MF Dnes
V Berlíně ve čtvrtek začal soud se čtveřicí mužů, kteří jsou obžalováni z krádeže největší zlaté mince na světě ze zdejšího Bodeho muzea. Stokilogramové platidlo mělo hodnotu kolem 3,75 milionu eur (96 milionů korun) a zatím se nenašlo. Mužům, z nichž jeden pracoval v muzeu jako hlídač, hrozí několikaleté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 15:54 O černém lihu musel vědět, řekl svědek u soudu se správci skladů mafie
MF Dnes
Krajský soud v Olomouci se znovu zabýval jednou z větví případu lihové mafie. Tentokrát před ním stanuli Tomáš Paclík viněný z provozování skladu s lihem v Olomouci a Ivan Kovařík, jehož viní žalobce z téhož v Ostravě. V rozsáhlé kauze jsou poslední, nad kým ještě nepadl pravomocný rozsudek.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 15:53 Aktivisté zůstávají uvnitř Kliniky, exekutor proto vyklízení odložil
MF Dnes
Správa železniční dopravní cesty s pomocí exekutora vyklízí budovu Kliniky na pražském Žižkově, kterou protiprávně využívají aktivisté. Aktivisté měli opustit budovu i pozemky do 11:30. Po tomto termínu se exekutor již dostal dovnitř, lidé ale na místě zůstávají, a to i uvnitř budovy a na střeše. Exekutor jim nově dal čas na odchod do 15:45, avšak lidé v budově zůstali. Vyklízení tak exekutor přesunul na pátek.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 15:16 Sjednocení s Ruskem není na pořadu dne, říká běloruský prezident Lukašenko
Lidové noviny
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve čtvrtek popřel zprávy o údajných jednáních o sjednocení s Ruskem. Moskvě pohrozil, že kvůli zdražení dodávek ruské ropy do Běloruska může přijít o svého „jediného spojence“, a vládě nařídil rozpracovat alternativní variantu dodávek ropy přes pobaltské přístavy. Lukašenkových výroků si všímají běloruská i ruská média.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:53 Elektronický rodný list či očkování psa. Vítejte v digitálním Estonsku
MF Dnes
Třídenní novorozenec Oskar Lunde spí v postýlce tallinnské porodnice. V protějším rohu místnosti jeho otec zapíná laptop. „Teď naše dítě zapíšeme do matriky,“ říká s veškerou vážností Andrejs Lunde a vkládá identifikační kartu do čtečky. Z Oskara se tak stává nový občánek Estonska. Bez papírování, bez starostí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:51 Muž volal policii, ať mu obec uklidí sníh u mobilheimu. Ten stojí nelegálně
MF Dnes
Pardubičtí policisté přijali v týdnu kuriózní ohlášení na tísňovou linku. Muž z Hlinecka si stěžoval, že mu obec neodhrnula sníh z příjezdové cesty a nemůže se dostat ven.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:36 Aktivisté Kliniku neopustili. Je to náš domov, vzkazují
Lidové noviny
Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika dál odmítají opustit v Praze 3 v Jeseniově ulici objekt, který se od čtvrtečního rána pokouší vyklidit soudní exekutor Ivo Luhan. Ve 12:30 jim vypršel čas, který jim dopoledne dal exekutor k opuštění nemovitosti. V objektu jsou pracovníci SŽDC i najaté stavební firmy, objekt postupně vyklízejí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:35 Úhyn devadesáti krav na Domažlicku je pro veterináře záhadou
MF Dnes
Policii ani veterinářům se nepodařilo zjistit, proč loni v srpnu v zemědělské společnosti v Puclicích na Domažlicku uhynulo devadesát krav. Krevní testy a pitva nezjistily nic neobvyklého. Škoda se vyšplhala téměř ke dvěma milionům korun.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:35 Petříček: Čínská ambasáda by udělala významné gesto, kdyby stáhla příspěvek o jednání s Babišem k Huawei
Lidové noviny
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ve čtvrtek sdělil čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi, že zveřejňování obsahu neformálních jednání není šťastné. Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:31 Kubera: Čínský velvyslanec označil vyjádření o schůzce s Babišem za chybu
Lidové noviny
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) označil za chybu, že se na sociální síti vyjádřil k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE. Kubera to po čtvrteční schůzce s čínským velvyslancem řekl novinářům. Ambasador na otázky médií odpovídat nechtěl, zdůvodnil to nedostatkem času.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:29 Primátor Prahy se s Babišem shodl na stavbě okruhu, úřednickou čtvrť odmítl
MF Dnes
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se sešel s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministry kvůli investičním záměrům v Praze. Shodli na stavbě části 511 Pražského okruhu či železnici na Letiště Václava Havla. Neshodli se na úřednické čtvrti v Letňanech.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 14:10 Hostem festivalu Scandi bude islandský režisér Benedikt Erlingsson
Lidové noviny
Pátý ročník přehlídky současných severských filmů Scandi začíná ve čtvrtek 10. ledna premiérou dánské komedie Svátky klidu a míru. Další ostře sledovanou premiérou bude islandská Žena na válečné stezce, která se představí 12. ledna a do českých kin vstoupí na konci měsíce.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:44 MATOCHA: Ukazatel směru - z Kliniky na zámek
Lidové noviny
Autonomní sociální centrum Klinika, jak se aktivisti nezákonně okupující barák na pražském Žižkově sami nazývají, by mělo skončit 10. ledna, kdy má přijít dům vyklidit exekutor. Aktivisti na ten den svolávají posily, říkají tomu „protestní setkání a společná snídaně“, a členka kolektivu Kliniky Markéta Juřicová v tiskové zprávě napsala: „Nechceme se smířit s tím, že se úřad snaží vyřešit situaci násilím a demonstrací síly.“
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:39 V Praze v Holešovicích nalezli granát z 2. světové války. Evakuováno bylo 22 lidí
Lidové noviny
V Praze 7 v ulici Partyzánská byl ve čtvrtek kolem poledne nalezen při výkopových pracích dělostřelecký granát z druhé světové války. Policisté evakuovali 22 lidí z přilehlých budov a vymezili bezpečný prostor. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk. Pyrotechnik poté munici zajistil a odvezl k likvidaci, uvedla policie na twitteru.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:37 Kotlíkové dotace v poslední vlně. Uhlí už je bez šance
MF Dnes
Ministerstvo životního prostředí spouští třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací. Podle Ministerstva dotace výrazně zlepší kvalitu ovzduší v Česku. Mezi kraje se rozdělí přes 3 miliardy korun na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Provoz těchto kotlů v roce 2022 skončí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:36 Klání o Kiskova nástupce vypukne v březnu. Hlásí se Mistrík i Bugár
MF Dnes
Slováci půjdou volit nového prezidenta 16. března. Případné druhé kolo přímé volby hlavy státu se uskuteční o dva týdny později. Termíny hlasování ve čtvrtek vypsal šéf parlamentu Andrej Danko. Nynější prezident Andrej Kiska, kterému pětileté funkční období skončí v polovině června, se o znovuzvolení ucházet nehodlá.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:32 MACHÁČEK: Padesát odstínů žlutých vest
Lidové noviny
Francouzský ekonom Jean Pisani-Ferry se v článku pro Project Syndicate zabývá identitou hnutí žlutých vest. Po dvou měsících od zrodu zůstává hnutí viditelné, aktivní – i tajemné a nečitelné zároveň. Otázkou je, zda se podaří přerod hnutí v politickou sílu
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:27 Politické drama, dokument i knihy. Britský Brexit se odráží i v popkultuře
MF Dnes
Brexit už má konečně i své filmové zpracování. Stejnojmenné politické drama stanice Channel 4 ve spolupráci s HBO ve dvou hodinách popisuje události posledních let, které Británii dovedly až k současnému stavu, kdy se nachází jednou nohou venku z Evropy. Vedle snímku už o brexitu vznikl i dokument a také bylo vydáno několik knih.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:26 Ztroskotá-li brexitová dohoda, musí být předčasné volby, prohlásil Corbyn
Lidové noviny
Pokud britský parlament neschválí brexitovou dohodu s Bruselem předloženou vládou Theresy Mayové, musí být v Británii vypsány předčasné parlamentní volby. Prohlásil to ve čtvrtek v Dolní sněmovně šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn. Volby podle něj mají přednost i před případným novým referendem o odchodu Británie z Evropské unie.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 13:11 Polonahé aktivistky v Sydney podpořily saúdskoarabskou uprchlici
Lidové noviny
Čtyři polonahé aktivistky demonstrovaly v centru australského Sydney na podporu mladé saúdskoarabské ženy, která podle svých slov prchá před fyzickým a psychickým týráním ze strany mužských členů rodiny a chce získat azyl v Austrálii. Osmnáctiletá Rahaf Kunúnová byla tento týden zadržena při přestupu na letišti v Thajsku, kde jí byl odebrán pas. Ve středu získala od OSN status uprchlice.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:42 Husté sněžení a vítr v Česku. Bez elektřiny je přes šest tisíc odběratelů
MF Dnes
Sněžení a silný vítr nadále komplikuje život v Česku. Podle ČEZ je nyní bez proudu přes šest tisíc odběratelů, E.ON jich eviduje asi pět stovek. Kalamitní stav trvá v okresech Jablonec nad Nisou, Semily a Děčín. Na horách zůstávají zavřené některé úseky silnic.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:39 Exekutor se dostal dovnitř Kliniky, aktivisté přihlíží zásahu i ze střechy
MF Dnes
Správa železniční dopravní cesty s pomocí exekutora vyklízí budovu Kliniky na pražském Žižkově, kterou protiprávně využívají aktivisté. Aktivisté měli opustit budovu i pozemky do 11:30. Po tomto termínu se exekutor již dostal dovnitř, lidé ale na místě zůstávají. Padlo proto další ultimátům do půl jedné, nicméně i po něm zůstávají aktivisté na střeše Kliniky.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:38 Když bude úřad 30 dnů mlčet, souhlasí, navrhuje ODS zrychlení staveb
MF Dnes
Když se úřad při stavebním řízení do 30 dnů nevyjádří, má platit fikce souhlasu, tedy jako kdyby úřad souhlasil, takovou změnu zákona navrhuje opoziční ODS, řekl předseda strany Petr Fiala. „Fikce souhlasu platí už u klíčových dopravních staveb,“ řekl šéf poslanců strany Zbyněk Stanjura.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:33 Směnou větších peněz při malém nákupu obrali podvodníci desítky pokladních
MF Dnes
Dva Slováci si osvojili neobvyklý způsob rozměňování bankovek, při kterém se jim pravidelně dařilo okrádat pokladní. V celé republice uspěli více než šedesátkrát. Jenže neušli pozornosti policie, která oba výtečníky nakonec dopadla.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:29 Další přívaly sněhu se blíží, od večera navíc hrozí náledí. Vybavte si auta, varují meteorologové
Lidové noviny
Na českých horách a Českomoravské vrchovině bude nadále sněžit. Do pátečního rána napadne 10 až 30 centimetrů nového sněhu a vítr může místy vytvářet sněhové jazyky.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 12:00 SOUTĚŽ: Vyhrajte novou knihu Radky Denemarkové Hodiny z olova
Lidové noviny
Český podnikatel, jeho manželka a dospívající dcera, ruský diplomat, francouzský literát, americká studentka kaligrafie a řada dalších hrdinů a jejich rodinných traumat. Krize středního věku, vyhoření nebo puberta. Poutníci a cestovatelé, kteří odjeli do Číny, aby si uklidili ve svém životě, ale jejich svět se dál rozpadá.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 11:41 Zákaz jízdy v levém pruhu dálnic může omezit i řidiče karavanů. Návrh vláda projedná v pátek
Lidové noviny
Připravovaný zákaz předjíždění a jízdy v levém pruhu na dálnicích, původně určený pro kamiony, může zkomplikovat cestování i desetitisícům karavanistů v Česku. Poslanecký návrh, který bude v pátek řešit vláda, totiž počítá se zákazem pro všechny soupravy o délce nad sedm metrů, což se týká drtivé většiny karavanů a obytných vozů
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 11:17 Venezuelský ministr obrany vyzýval prezidenta k demisi. Maduro má ve čtvrtek složit přísahu na další funkční období
Lidové noviny
Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino minulý měsíc hrozil demisí, pokud se prezident Nicolás Maduro nevzdá úřadu. Napsal to ve středu deník The Washington Post s odvoláním na nejmenovaného člena americké tajné služby. Padrino je stále ve funkci a Maduro má ve čtvrtek složit přísahu na další funkční období.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 11:10 Na severu Čech dochází k obnově proudu, bez elektřiny jsou stále lidé na Děčínsku
Lidové noviny
Vytrvalé sněžení a vítr nadále komplikují dopravu v Ústeckém kraji. Uzavřeno je několik úseků silnic zejména v Krušných horách na Chomutovsku a na Ústecku. Moldava na Teplicku vyhlásila kalamitní stav. Bez proudu jsou ještě domácnosti na Děčínsku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 10:28 Nemusíme se vždycky shodnout aneb Disentující soudci
Respekt
Jste-li českou ústavní soudkyní, máte oproti soudcům obecných soudů velkou výhodu – nemusíte přijmout za své takové rozhodnutí většiny, s nímž nesouhlasíte. V odlišném stanovisku, takzvaném disentu, můžete kolegům i veřejnosti vysvětlit, jaké mělo (podle Vás) správné rozhodnutí být. Známou…
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:45 Exekutor vyklidí Kliniku na Žižkově, aktivisté protestují v rouškách
MF Dnes
Před Autonomním centrem Klinika na pražském Žižkově je rušno. Majitel budovy, Správa železniční dopravní cesty, chce s pomocí exekutora vyklidit prostory, které už několik let využívají aktivisté. Ti pořádají před Klinikou shromáždění, na které dohlíží policie.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:39 Jablonec nad Nisou vyhlásil kalamitní stav. S úklidem chodníků pomáhají vězni
Lidové noviny
Magistrát Jablonce nad Nisou vyhlásil ve čtvrtek ráno kvůli sněhu kalamitní stav. Ulice a chodníky jsou zavalené sněhem a technické služby je nestíhají uklízet. Úklid komplikují zaparkovaná auta, město proto ve čtvrtek vypnulo parkovací automaty na všech parkovištích. Chce ulice uvolnit, aby bylo možné je uklidit. Do úklidu se vedle techniky a pracovníků veřejně prospěšných prací zapojili i vězni, řekla mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:36 Palach chystal ozbrojený odpor, vzpomíná jeho okolí. Do Prahy v den okupace přijel s pistolí
Lidové noviny
Jeden z klíčových okamžiků českých dějin mohl proběhnout úplně jinak. Podle historika Petra Blažka a výpovědí spolužáků totiž Jan Palach přijel do Prahy v srpnu 1968 s pistolí v tašce. Uvažoval prý o střelbě na sovětské vojáky, k zbraním měl mít vztah od dětství. Jak se nakonec rozhodl, je ale z historie dobře známo - na protest proti invazi se 16. ledna 1969 upálil, od jeho aktu vzdoru uplyne příští týden 50 let. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:24 Jablonec vyhlásil kvůli sněhu kalamitní stav, chodníky uklízejí i vězni
MF Dnes
Město Jablonec nad Nisou vyhlásilo kalamitní stav. Ulice a chodníky jsou zavalené sněhem a technické služby je nestíhají uklízet. Pomáhají i vězni.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:23 Další obvinění lobbisty Horáčka. Podle policie z vazby ovlivňoval svědky
MF Dnes
Policie obvinila na začátku letošního roku podnikatele Tomáše Horáčka kvůli ovlivňování svědků z vazby. Spolu s ním stíhá i další dva lidi. Horáček je spolu s dalšími lidmi obviněný z manipulací s nemocničními zakázkami, od konce června je ve vazbě.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 9:23 Fotku z radaru nemá nikdo rád, novomanželé ale o ni policii poprosili
MF Dnes
Takovou svatební fotografii, jakou se může pochlubit pár ze západního Německa, jen tak někdo nemá. Novomanžele totiž zachytil v den jejich sňatku v Dortmundu radar, který měří překročení maximální povolené rychlosti. Originál, který dostali loni spolu s pokutou, se zničil, policisté ale informovali na Facebooku, že rádi páru zaslali kopii.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 8:43 Německá letiště ruší kvůli stávce desítky letů. Ovlivní to i spojení s ČR
MF Dnes
Kvůli stávce bezpečnostního personálu zrušila od půlnoci německá letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu, Stuttgartu a Düsseldorfu už desítky letů. Během dne ještě další stovky přibudou, celkem by jich mělo být přes 600. Týká se to i několika spojů s Prahou.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 8:09 Husté sněžení a vítr v Česku. Bez elektřiny je devět tisíc odběratelů
MF Dnes
Sněžení a silný vítr nadále komplikuje život v Česku. Podle ČEZ je nyní bez proudu devět tisíc odběratelů. Kalamitní stav trvá v okresech Jablonec nad Nisou, Semily a Děčín. Na horách zůstávají zavřené některé úseky silnic.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 7:38 Konžským prezidentem bude Tshisekedi. Jeho protivník se hněvá a mluví o puči
MF Dnes
Konžské prezidentské volby vyhrál podle volební komise opoziční kanidát Felix Tshisekedi, který by ve funkci měl nahradit dlouholetého vůdce země Josepha Kabilu. Tshisekediho protivník v prezidentském klání Martin Fayulu mluví o puči. Kolem sídla komise proto byly rozmístěny zásahové policejní síly s vodními děly.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 7:17 Na horách bude nadále sněžit, o víkendu se přidá i déšť
MF Dnes
V noci na čtvrtek v Česku vydatně sněžilo, na horách připadlo kolem dvaceti centimetrů nového sněhu. I v dalších dnech můžeme podle meteorologů očekávat další sněžení. V nižších polohách bude o víkendu pršet a postupně se oteplovat. Denní teploty se budou pohybovat okolo nuly.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 7:00 Na Slovensku vzniklo investigativní centrum, nese jméno Jána Kuciaka
MF Dnes
Necelý rok po vraždě novináře Jána Kuciaka vzniklo na Slovensku investigativní centrum. Bude součástí mezinárodní sítě novinářů odhalující organizovaný zločin. Členkou nového sdružení, které nese Kuciakovo jméno, je i Pavla Holcová, zakladatelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:52 Tisíce lidí jsou stále bez proudu, opravy komplikuje nepříznivé počasí
MF Dnes
Kvůli nepřestávajícímu sněžení a silnému větru se na mnoha místech stále nepodařilo obnovit dodávky elektrického proudu. ČEZ vyhlásil do odvolání pro Jablonec, Semily a Děčín kalamitní stav. Bez elektřiny je kolem devíti tisíc odběratelů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:50 Padající stromy, tisíce lidí bez elektřiny. A sněžit bude dál, hrozí závěje
MF Dnes
Sníh a silný vítr způsobily lámání stromů, hasiči je odstraňovali ze silnic i vlakových tratí. Kvůli počasí jsou problémy na několika hraničních přechodech, silničáři zcela uzavřeli cestu z Božího Daru do Německa. Podle energetiků jsou bez proudu tisíce odběrných míst. Meteorologové varují před silným sněžením až do pátku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:40 Je po všem. Trump už nebude vyšetřovateli Muellerovi odpovídat na otázky
MF Dnes
Donald Trump sdělil zvláštnímu vyšetřovateli Robertu Muellerovi, že již nebude odpovídat na dotazy týkající se kauzy ruského ovlivňování prezidentských voleb v roce 2016. Trump vytrvale opakuje, že jeho lidé s Rusy ovlivňování kampaně nedomlouvali a celou kauzu označuje za politicky motivovaný hon na čarodějnice.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:00 Zdržování dálnic se aktivistům prodraží, ministr dopravy chce zavést kauce
Lidové noviny
Hlavním nepřítelem dálnic se za poslední roky stali křeček polní nebo mlž velevrub. Jde o zástupce zvláště chráněných živočichů a podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) se napadání dálnic v zájmu zvěře stalo oblíbenou obstrukční praktikou ekologických organizací.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:00 PROCHÁZKA: ČSSD omlazuje kádr. Ministři Maláčová a Petříček jsou stranickou nadějí
Lidové noviny
Měl být pouhým stínem Miroslava Pocheho, figurkou ovládanou tu zleva prezidentem Milošem Zemanem, tu zprava premiérem Andrejem Babišem. Ministr zahraničních věcí a šéf české diplomacie Tomáš Petříček si ale počíná velmi jistě a sebevědomě a nechodí si pro rady, jak má vést Černínský palác, ani na Hrad, ani do Strakovy akademie.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 6:00 Exekutor se chystá vyklidit v Praze centrum Kliniku a bude dál sněžit
Lidové noviny
Sníh bude dál v Česku padat, zejména na horách vydatněji. To v Rakousku a na jihu Německa panuje kalamitní situace. V Praze se exekutor chystá vyklidit komunitní centrum Klinika. Proběhne akce bez násilí?
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:30 Případ Češky zadržené s heroinem v Pákistánu se vleče již rok a není jasné, kdy bude vynesen verdikt
Lidové noviny
Přesně před rokem byla na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur zadržena mladá Češka, v jejímž zavazadle celníci našli devět kilogramů heroinu. Soudní proces s českou občankou začal 1. března a v dubnu si Češka vyslechla obvinění z pašování drog. Případ se od té doby vleče a řada soudních jednání byla z různých důvodů odročena - třeba kvůli stávce soudců, kriketovému turnaji nebo proto, že soudce byl delší dobu na náboženské pouti. Kdy by mohl soud vynést v případu verdikt, stále není jasné.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:00 Jednu ženu umlátil kladivem, druhou ubodal. Smrt zastřelením, rozhodl soud
MF Dnes
Mimořádně brutální vraždu dvou mladých žen řešila běloruská justice. Figurovaly v ní skoro nesčetné rány kladivem a nožem. Pachatele policie dopadla rychle a justice neváhala s rozsudkem. Soud vynesl nejvyšší trest, což v Bělorusku znamená smrt zastřelením. Odsouzený se ještě může odvolat.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:00 TOP 09 bez domova. V Tyršově domě, který řídí bývalý straník Lomecký, dostala ‚Topka‘ výpověď
Lidové noviny
Parlamentní TOP 09 si bude muset hledat nové sídlo. V tom současném v Tyršově domě v Praze dostala výpověď od České obce sokolské. Objektu navíc šéfuje bývalý člen strany a exstarosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Strana i politik však vylučují, že by za vypovězením smlouvy stál právě on.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:00 Bojkovat čínské výrobky kvůli Huawei? To bychom si nezavolali, říká ke schůzce s velvyslancem Kubera
Lidové noviny
Když se naposledy setkal čínský velvyslanec s tuzemským ústavním činitelem, mezi oběma stranami zůstala nepříjemná pachuť. Premiér Andrej Babiš si minulý týden stěžoval, že ambasador Čang Ťien-min po jejich schůzce lhal o postoji české vlády k varování před bezpečnostními riziky čínské firmy Huawei. Po této diplomatické havárii má ve čtvrtek čínský velvyslanec sezení rovnou se dvěma českými představiteli, sejde se s předsedou senátu a ministrem zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:00 Z mešit do škol. Francie chce přesunout těžiště výuky arabštiny pod svou kontrolu
Lidové noviny
Francouzská vláda chce mít podobně jako Německo větší kontrolu nad muslimskou populací. Proto se rozhodla, že bude více podporovat výuku arabštiny na základních a středních školách, kde roli státní výuky zatím zastávají různé asociace a především učitelé v mešitách.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 5:00 Most není katastrofické město s postiženými lidmi, říká primátor po zhlédnutí seriálu ČT
Lidové noviny
Jan Paparega je už druhé funkční období primátorem města Mostu. Do jeho éry na magistrátu tak spadá jak samotné natáčení, tak i uvedení seriálu Most! do vysílání České televize. Sám primátor Paparega bere satirické dílo s humorem, a nikterak ho nepohoršuje.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:58 Bez spolkového života obci chybí duch
Lidové noviny
Mohl bych začít lamentováním nad stavem místních komunikací a nedostatečnou kapacitou budovy školy a pokračovat pojednáním o tom, jak by bylo fajn, aby v roce 2019 tyto problémy zmizely. Mám ale dojem, že kromě výše uvedeného u nás chybí také jistý nemateriální rozměr, jehož nedostatečnost bych rád v letošním roce napravil. Přál bych si, aby zde panovala větší sounáležitost a aby se občané více zapojovali do života v obci a do rozhodování o jejím dalším směřování.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:52 Musíme se připravit na sucho
Lidové noviny
Velký úkol, nejen pro nás na radnici a nejen pro letošní rok, je připravit se na sucho. Protože bez vody není života.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:51 Vráto se změní v jedno velké staveniště
Lidové noviny
V novém roce bych si velice přál, aby se obci Vráto podařilo získat dotace, o které jsme zažádali. Pomocí takto získaných finančních prostředků by se zrealizovaly stavby, které jsou v naší obci nejvíce zapotřebí, a to výstavba nového úseku chodníku, rekonstrukce vodovodního řadu a oprava asfaltových povrchů místních komunikací.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:34 Zpustošená pískovna se změní k nepoznání
Lidové noviny
Naše čtvrť patří bezesporu k nejhezčím v Praze. V říjnových volbách se nám podařilo již potřetí uspět s naším hnutím Starostů a nezávislých. Moc si vážím důvěry voličů, která mi umožňuje navázat na naši předchozí práci a dokončit řadu rozdělaných projektů.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:27 Lidový dům se vrátí do novosedlického života
Lidové noviny
Na letošek a roky další máme v plánu poměrně velké množství investičních záměrů, které mají pokrývat širokou škálu potřeb veřejného života. Kromě pokračující rekonstrukce bytového fondu, oprav dětských hřišť, rekonstrukce komunikací, doplnění veřejného osvětlení či rozšíření kamerového systému nebo obnovy zelených odpočinkových zón je nedílnou součástí našich plánů kvalitní kulturní společenský život.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 1:17 V Babí vyroste sportovně-kulturní centrum
Lidové noviny
Dovolte mi, abych nejprve všechny pozdravil v novém roce a popřál všem pevné zdraví, hodně štěstí a úspěchů, jak na poli pracovním, tak také osobním. Úspěšný rok bych rád popřál i celému Náchodu a já doufám, že díky plánům, které pro letošní rok máme nachystané, přesně takový bude.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 0:01 Nechráněná policie. Ve skladech leží tisíce prošlých neprůstřelných vest
MF Dnes
Dvanáct tisíc českých policistů nemá neprůstřelné vesty, které by bylo možné použít při zásahu proti ozbrojeným pachatelům. Ve skladech přitom leží více než osm tisíc takových vest. Nepoužívají se, protože jim „vypršela životnost“. Policejní prezidium tvrdí, že vest má dostatek.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 1. 0:00 Tady jsou běžkaři jako doma. Bílé pláně Novoměstska budou bavit i děti
MF Dnes
Kam jinam si vyrazit na běžky než do kolébky českého běžkařského sportu v Novém Městě na Moravě? Lyžařské trasy Novoměstska nemají chybu a uspokojí všechny kategorie zájemců o tento skvělý a zdravý sport spojený s poznáváním překrásné krajiny Českomoravské vrchoviny.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat