Zpět MF Dnes Neděle, 18. listopadu 2018
Hledat Rubriky 18. 11.

MF Dnes

Neděle, 18. listopadu 2018
Close
Inzerce
18. 11. 2018, 23:24 O Čapím hnízdě jsme se nebavili, hrál jsem se synem šachy, říká Babiš
MF Dnes
Na sobotní návštěvě Andreje Babiše mladšího se s ním premiér o mediálním humbuku nebavil. Řekl to v nedělním televizním rozhovoru a zopakoval, že ani pod vlivem sobotních demonstrací neodstoupí z funkce předsedy vlády. Babiš je přesvědčený, že má pravdu a tvrdí, že je vše jen dobře načasované proti němu a jeho rodině.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,58 +0,168%
USD 22,44 +0,116%
CHF 22,58 0,000%
18. 11. 2018, 21:27 Babiš v televizi zopakoval, že neodstoupí, je přesvědčen, že má pravdu
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš v neděli v televizním rozhovoru zopakoval, že ani pod vlivem sobotních demonstrací neodstoupí z funkce premiéra. Je přesvědčen, že má pravdu. Řekl, že to, že proti němu lidé demonstrují, je mu líto. Premiér také popřel, že by svého syna, Andreje Babiše mladšího nechal odjet do ciziny kvůli kauze Čapího hnízda.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 20:19 EU se podle Maďarska musí přihlásit ke křesťanským kořenům
MF Dnes
Evropští politici se musí jasně přihlásit k tomu, že Evropa je křesťanský kontinent. Takový je názor maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártóa, který navštívil v Praze konferenci o pronásledování křesťanů. Podle něj existují v Evropské unii skupiny, které usilují o likvidaci křesťanského dědictví.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 19:45 Žádám novináře, aby nás neobtěžovali, řekla exmanželka premiéra Babiše Beata
MF Dnes
Bývalá manželka premiéra Andreje Babiše Beata ve videozáznamu, který byl zveřejněn v neděli večer, vyzvala média, aby neobtěžovala její rodinu. Odsoudila rozhovor, který novináři provedli s jejím synem Andrejem Babišem mladším.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 19:12 Aktualizováno Drahý benzin hnal k protestům 288 000 Francouzů. Jedna mrtvá a 400 raněných
MF Dnes
Přes 400 zraněných, z toho 14 těžce, a jednu mrtvou si podle nové bilance vyžádaly protesty v celé Francii proti plánovanému zvýšení cen pohonných hmot. Blokády komunikací, které začaly a vyvrcholily v sobotu, pokračovaly podle ministerstva vnitra na zhruba 150 místech i v neděli.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 18:44 Upravené plynové pistole z Česka slouží britským zločincům, tvrdí tisk
MF Dnes
Britští vyšetřovatelé se potýkají s případem plynových pistolí Zoraki turecké výroby, které byly do Británie dovezeny z České republiky a v anglickém městě Bedford upraveny na zbraně střílející ostrými náboji. Balistikové jejich stopy zachytili na celé řadě míst v Anglii, napsal deník The Guardian.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 18:34 VIDEA TÝDNE: Plastový nevěstinec, uhořelé domy a návštěva třídírny odpadů
MF Dnes
První český nevěstinec se silikonovými pannami a po požáru zpustošený dům herce Gerarda Butlera. To jsou nejsledovanější videa tohoto týdne na webu iDNES.tv. Opomenout ale nemůžeme ani snímek, kdy jsme si práci v třídírně odpadů vyzkoušeli na vlastní kůži.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 17:21 Macron: Nacionalismus se vrací, ale Německo tohoto démona přemohlo
MF Dnes
Francouzský prezident Emmanuel Macron ve Spolkovém sněmu vyzval Německo, aby v době nového nacionalismu udělalo Evropu odolnější vůči krizím. Poděkoval za to, že v německém parlamentu může promluvit v den, kdy si Německo, kdysi úhlavní nepřítel Francie, připomíná památku obětí válek a diktatur. Je to podle něj velký signál smíření.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 16:18 Zahraniční mise a vyšší obranné výdaje mají v expertním týmu Zemana podporu
MF Dnes
Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se shodl na podpoře zahraničních misí či na zvýšení výdajů na obranu na dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Poradci se shodli i na podpoře českého zbrojního průmyslu a armádních aktivních záloh. Jednomyslná shoda rovněž panovala i v otázce podpory zbrojního průmyslu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 16:17 Vlaky se částečně vrátily na Masarykovo nádraží. Provoz zastavila porucha
MF Dnes
Porucha trakčního vedení v neděli časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy. Kolem šestnácté hodiny byl provoz částečně obnoven, nicméně vlaky do Kralup nad Vltavou nadále jezdí ze stanice Praha Holešovice.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 16:00 Západní Evropa opouští křesťanství, začíná dohánět největší neznabohy Čechy
MF Dnes
Ve Skandinávii, Beneluxu i jinde v západní Evropě prudce ubývá lidí, kteří se hlásí ke křesťanství. V centrální části a na východě kontinentu zůstává jejich zastoupení stejné nebo se naopak zvyšuje. Největší podíl ateistů má tradičně stále Česko, ukázalo srovnání institutu Pew Research Center.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 15:43 Mrazivé noci v Česku si vyžádaly první oběti, za víkend zemřeli čtyři lidé
MF Dnes
V Praze byl v neděli ráno nalezen mrtvý muž, další dva našli kolemjdoucí v sobotu. Před polednem někdo nalezl zesnulého člověka i v Olomouci. Již od konce minulého týdne se noční teploty pohybují kolem bodu mrazu, roli při úmrtích tak hrálo s největší pravděpodobností nepříznivé počasí.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 15:01 Bezvízová vstupenka na 10 let. Diplomatický pas může mít ministr i hejtman
MF Dnes
Prezident České republiky, senátor, primátor Prahy či hejtman kraje - těm všem vydává ministerstvo zahraničních věcí diplomatický pas. Ten jim má umožnit rychlejší odbavení na letišti nebo zajistí diplomatickou imunitu. Podle Černínského paláce je v současné době vydáno přes čtyři tisíce diplomatických pasů.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 14:21 Požár u Labské boudy zdolali po 21 hodinách, hasili ho vodou z pramene Labe
MF Dnes
Téměř 21 hodin zasahovali hasiči ze Špindlerova Mlýna u požáru louky a lesa nad Labskou boudou v Krkonoších. Na místě byli mezi prvními a přes noc likvidovali skrytá ohniska. Takový požár za posledních deset let nepamatují.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 13:55 TÝDEN OBRAZEM: Hinduisté, Zombie festival a pochodeň sochy Svobody
MF Dnes
Hinduisté odpočívají na břehu Gangy. Mexico City letos poněkolikáté zaplavily davy lidí, tentokrát v kostýmech živých mrtvol. A ve Spojených státech stěhovali pochodeň sochy Svobody. I tento týden si můžete prohlédnout náš výběr nejlepších fotografií ze zahraničních agentur.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 13:22 Podle Hamáčka by bylo lepší, kdyby vláda pokračovala bez Babiše
MF Dnes
Podle ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka by bylo lepší, kdyby vláda pokračovala bez premiéra Andreje Babiše. V neděli také vyloučil, že by za informacemi kolem Andreje Babiše mladšího stála rozvědka. Kdyby měl Hamáček v tuto chvíli vyslovit nedůvěru vládě, tak pro to nevidí důvod, uvedl v České televizi.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 10:52 Uprchlý ukrajinský exprezident Janukovyč skončil v Moskvě v nemocnici
MF Dnes
V moskevské úrazové nemocnici hospitalizovali se závažným zraněním páteře bývalého proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, který do Ruska s pomocí Kremlu uprchl po převratu v Kyjevě v roce 2014. Lékaři Janukovyče umístili na jednotku intenzivní péče, poté byl převezen na soukromou kliniku.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 10:43 Češi příští rok celostátně hlasují jen jednou. V eurovolbách koncem května
MF Dnes
Volby do Evropského parlamentu v Česku se uskuteční 24. a 25. května příštího roku. Strany mají na sestavení kandidátních listin čtyři měsíce, odevzdat je musejí nejpozději 19. března. Evropské volby budou v příštím roce jediné celostátní.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 10:04 Trnucha píchla muže do břicha u pobřeží Tasmánie. Zemřel na infarkt
MF Dnes
Muž koupající se u pobřeží Tasmánie se stal obětí trnuchy. Paryba patřící mezi rejnoky dvaačtyřicetiletého plavce bodla do podbřišku. Ten poté zemřel na srdeční zástavu. Informovala o tom místní policie.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 9:01 Sova nic neuloví, tetřívek nepřeběhne. Nové sjezdovky škodí Krkonoším
MF Dnes
Rok po vzniku Krkonošského národního parku se tam lyžovalo na 65 hektarech sjezdových tratí. Po více než padesáti letech je to desetinásobek – 672 hektarů na území národního parku a ochranného pásma. „Sjezdovky v Krkonoších budou. Musíme ale mít na paměti, že jsme v národním parku, kde by příroda měla být prioritou,“ říká přírodovědec Jiří Flousek.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 8:20 Macron s Merkelovou uctí památku obětí válek. Budou jednat i o reformě EU
MF Dnes
Francouzský prezident Emmanuel Macron v neděli v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou uctí památku obětí válek. Po tomto ceremoniálu, kterého se zúčastní také německý prezident Frank-Walter Steinmeier, spolu oba politici budou jednat o reformě Evropské unie.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 7:31 Vyhodnocení vraždy Chášukdžího je předčasné, domnívá se Trump
MF Dnes
Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je vyhodnocení vraždy saúdskoarabského investigativního novináře Džamála Chášukdžího Ústřední zpravodajskou službou (CIA) „velmi předčasné“. Podle CIA nařídil vraždu novináře saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 7:12 Porucha vyřadila z provozu Masarykovo nádraží. Vlaky odjíždějí odjinud
MF Dnes
Porucha trakčního vedení v neděli časně ráno zastavila provoz na Masarykově nádraží v centru Prahy. Vlaky do Kolína či Lysou nad Labem proto mimořádně vyjíždějí z Hlavního nádraží, některé spoje do Kralup také ze stanice Praha Holešovice. Stejné omezení čeká i cestující v opačném směru.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 5:00 Z výšky, u koše i v davu. Nejlepší fotky z oslav 17. listopadu
MF Dnes
V emotivní a někdy vyhrocené atmosféře si lidé v Česku připomněli události z listopadu 1989 i 1939. Státní svátek boje za svobodu a demokracii se hlavně v Praze proměnil na protesty proti premiérovi Andreji Babišovi. Podívejte se na nejlepší fotky z letošnich oslav výročí sametové revoluce.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 11. 2018, 0:05 Dodnes mě děsí vzpomínka na provaz z šibenice, vypráví politický vězeň
MF Dnes
Řadový dům z opuky stojí na náměstí ve Vilémově už tři sta let. Sedmdesáticentimetrové zdi v létě chladí a v zimě drží teplo. Tady přišel na svět Miloslav Růžička, syn kulaka a bývalý politický vězeň. „A tady chci i umřít,“ pokyvuje hlavou třiadevadesátiletý muž – zemědělec, traktorista a spisovatel, se kterým se život nemazlil.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 21. ledna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat