Zpět MF Dnes Úterý, 23. října 2018
Hledat Rubriky 23. 10.

MF Dnes

Úterý, 23. října 2018
Close
Inzerce
23. 10. 2018, 23:16 USA zruší víza saúdskoarabským činitelům spojeným s vraždou novináře
MF Dnes
Spojené státy zruší víza saúdskoarabským činitelům spojeným s vraždou novináře Džamála Chášukdžího. Oznámil to v úterý americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Na obchodních vztazích se podle něj ale nic nemění.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,054%
USD 22,95 +0,266%
CHF 22,54 +0,417%
23. 10. 2018, 21:58 Putin a Trump chystají setkání v Paříži, Bolton hájí postoj USA o raketách
MF Dnes
Prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin se znovu setkají na okraji oslav 100. výročí konce první světové války 11. listopadu v Paříži. Zjevně se na tom dohodly obě strany během dvoudenních jednání bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona v Moskvě, která v úterý vyvrcholila schůzkou s Putinem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 15:45 Politici v USA před volbami stále více tepou do muslimů. Kopírují Trumpa
MF Dnes
Spojené státy se před nadcházejícími podzimními volbami potýkají s nárůstem počtu protimuslimských výroků, které ve své kampani používá stále větší množství kandidátů. Vyplývá to z nové studie, která tento trend přisuzuje politice amerického prezidenta Donalda Trumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 15:29 Záchranáři v rakouských Alpách hledají dva turisty, zřejmě jde o Čechy
MF Dnes
Padesát záchranářů a policistů pátrá v oblasti hory Hochalmspitze v rakouských Vysokých Taurách po dvojici turistů, kteří pocházejí zřejmě z České republiky. Záchranáři nevylučují, že do hor dvojice vyrazila už v pondělí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 14:50 Putin by se rád sešel s Trumpem. Projednat chce i odzbrojovací smlouvy
MF Dnes
Ruský prezident Vladimir Putin při setkání s bezpečnostním poradcem Bílého domu Johnem Boltonem vyjádřil připravenost znovu se sejít s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Stát by se tak mělo v Paříži, kde oba prezidenti budou 11. listopadu na oslavách konce první světové války.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 13:14 Slovenský premiér měl nehodu, jeho limuzína se střetla s jelenem
MF Dnes
Limuzína slovenského premiéra Petera Pellegriniho se cestou na výjezdní zasedání vlády v Kežmaroku střetla s jelenem. Premiér z dopravní nehody vyvázl bez zranění, v cestě pokračoval doprovodným vozem a na zasedání dorazil včas. Řidič limuzíny utrpěl lehká zranění, která mu zdravotníci ošetřili na místě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:53 Dvojice kradla prázdné sudy od piva a kasírovala v obchodě zálohy
MF Dnes
Dva muži v Hradci Králové si přilepšovali krádežemi prázdných pivních sudů. Ze dvora obchodního domu je přehodili přes plot a pak je odnesli z druhé strany do výkupu, kde jim pokladní vyplatila zálohu. Když se vrátili potřetí, zaměstnankyně přivolala policii.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:41 Češi posílají vojákům do Afghánistánu desítky vzkazů, slova se k nim dostanou
MF Dnes
Rodiny, jednotlivci, děti i dospělí. Desítky lidí na sociálních sítích píšou dopisy českým vojákům, kteří momentálně slouží v Afghánistánu. Podpora běží jen pár hodin, vzkazů už jsou ale desítky. Na facebookových stránkách armády, šíří se i Twitterem.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:33 Kvůli špatnému stavu se zavře most u metra Vltavská, nepojedou ani tramvaje
MF Dnes
Most v Bubenské ulici v Praze, pod nímž podjíždějí tramvaje u stanice metra Vltavská, bude od půlnoci uzavřený. Opatření zkomplikuje městskou hromadnou dopravu i individuální automobilovou dopravu. Most je podle Technické správy komunikací nutné podepřít kvůli prasklinám v konstrukci.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:30 Řím zasypalo krupobití, led a voda uvěznily auta na silnicích
MF Dnes
Část Itálie včetně Říma překvapily záplavy a krupobití. Z některých silnic italské metropole se staly řeky plné ledových ker. Počasí narušilo dopravu od Milána až po Palermo. Některé oblasti nebyly daleko od vyhlášení nejvyššího stavu ohrožení.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:29 Ředitel gymnázia jde na kobereček. Psal, že zahrabal Zemana do kompostu
MF Dnes
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman se bude zpovídat za facebookovou reakci na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana. Bergman napsal, že nechal Zemanovy portréty zahrabat do kompostu. Nyní bude svůj výrok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje. Krajští zastupitelé SPD Tereza Hyťhová a Petr Šmíd jeho chování označili za nevhodné.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:12 ODS získala Valentu a Faktora. Netrvá už na Kuberovi do čela Senátu
MF Dnes
Nové dvě akvizice do senátního klubu získala ODS. Přidali se k ní senátor Ivo Valenta, majitel hazardního kolosu Synot, a také senátor zvolený na Českobudějovicku Ladislav Faktor. „Dostih“ o to, kdo bude mít nejsilnější senátní klub, je tak nyní vyrovnaný. ODS i STAN mají 18 senátorů, ODS se ale rozhodla nebojovat za každou cenu o šéfa Senátu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 12:01 Most u stanice metra Vltavská je ve špatném stavu, TSK ho uzavře
MF Dnes
Most v Bubenské ulici v Praze, pod nímž podjíždějí tramvaje u stanice metra Vltavská, musí být preventivně uzavřen. Opatření zkomplikuje městskou hromadnou dopravu i individuální automobilovou dopravu. Most je podle Technické správy komunikací potřeba podepřít kvůli prasklinám v konstrukci.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 11:32 V Praze 6 se dohodli na koalici, starostou bude podruhé Ondřej Kolář
MF Dnes
V Praze 6 podepsali koaliční smlouvu ODS, STAN a volební koalice KLID, která je složená z TOP 09 a KDU-ČSL. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu mají tyto strany dohromady 27 křesel. Starostou bude Ondřej Kolář z TOP 09, který povede městskou část druhé období.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 11:18 Na Trutnovsku zasahuje policie, zajímá se o správu krkonošského parku
MF Dnes
Na Trutnovsku zasahuje policie, od Správy Krkonošského národního parku si vyžádala dokumenty. Podle státního zástupce Pavla Hochmana jde o dokumentaci závažné hospodářské trestné činnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 11:07 Hnutí ANO už nevadí ODS, se Starosty vytvoří v Liberci trojkoalici
MF Dnes
Koalici v Liberci nejspíš vytvoří vítězní Starostové pro Liberecký kraj, hnutí ANO a ODS. Zástupci stran podepsali dohodu o společném postupu. Koalice bude mít v zastupitelstvu 31 z 39 mandátů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 10:53 Don Pablo Blažek bavil Sněmovnu. Recitoval, co chce mít jednou na hrobu
MF Dnes
Jako showman se ve Sněmovně ukázal exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli jeho vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 10:50 Hnutí SPD zpochybnilo volby, může ho to dostat na plzeňskou radnici
MF Dnes
Na plzeňský krajský soud dorazilo dvacet stížností na průběh komunálních voleb. Návrh na neplatnost voleb podala například poslankyně Jana Levová z hnutí Svoboda a přímá demokracie. Tvrdí, že některým voličům nebyl započtený jejich hlas. Hnutí se tak těsně nedostalo do zastupitelstva města Plzně.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 9:49 Za zavinění smrti spolujezdkyně dostal bývalý hokejista napodruhé 3,5 roku
MF Dnes
Jít na tři a půl roku do vězení, zaplatit více než 2,5 milionu na odškodném a dodržet šestiletý zákaz řízení. Tak potrestal olomoucký okresní soud bývalého německého hokejového reprezentanta s českými kořeny Daniela Kunceho, který loni v prosinci v Olomouci silně opilý havaroval. V autě zemřela spolujezdkyně.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 9:24 Ředitel gymnázia jde na kobereček. Napsal, že zahrabal Zemana do kompostu
MF Dnes
Ředitel teplického gymnázia se bude zpovídat za facebookovou reakci na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana. Bergman napsal, že nechal Zemanovy portréty zahrabat do kompostu. Nyní bude svůj výrok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje a poslankyně SPD a krajská zastupitelka Tereza Hyťhová chce, aby ve funkci skončil.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 9:14 Navazoval jsem tak kontakty, hájí se policista obžalovaný z prodeje drog
MF Dnes
Lukáš Jakubec se z policisty obvodního oddělení v Bystřici pod Hostýnem chtěl stát kriminalistou. Místo kariérního posunu ale u soudu čelí obžalobě z prodeje drog, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a vydírání. Hrozí mu až deset let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 9:12 Vondráček bude vysvětlovat svoji cestu do Ruska, navrhlo to samo ANO
MF Dnes
Předseda Sněmovny Radek Vondráčka za ANO bude ve středu vysvětlovat okolnosti svojí cesty do Ruska, kde jednal s politiky, kteří jsou na sankčním seznamu Evropské unie. „Tu cestu považujeme za skandální,“ řekl poslanec zahraničního výboru za Piráty Jan Lipavský. ANO prosadilo, aby se o Vondráčkově cestě do Ruska jednalo až po projednání státního rozpočtu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 8:30 VIDEO: Zdrogovaný motorkář ujížděl policistům, pak ho tahali z rybníka
MF Dnes
Motocyklista, který jel na kradeném stroji a ještě byl pod vlivem drog, zkoušel ujet policejní hlídce na Praze-východ. Jízdu v až stopadesátikilometrové rychlosti ale nezvládl a v zatáčce vjel do rybníka.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 8:28 Novým prezidentem Vietnamu je šéf komunistů a strůjce nedávné čistky
MF Dnes
Prezidentem Vietnamu zvolil parlament generálního tajemníka vládnoucí komunistické strany Nguyen Phu Tronga. Čtyřiasedmdesátiletý pohlavár byl jediným kandidátem na tuto převážně ceremoniální funkci. Nedávno rozjel protikorupční tažení, které smetlo i vysoké státní představitele.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 8:14 Řada osobností pozvánku na Hrad nedostala. Jde o laskavost, tvrdí Ovčáček
MF Dnes
Pražský Hrad rozeslal pozvánky na předávání státních vyznamenání. Lidé, kteří dřív prezidenta otevřeně kritizovali, však pozvání nedostali. „Nepozvali jsme všechny,“ potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Je mezi nimi například rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, poslanci TOP 09 Dominik Feri a Miroslav Kalousek nebo předseda STAN Petr Gazdík.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 8:13 Řidiči závodili v ulicích Hradce, jeden vjel do plotu, druhý do potoka
MF Dnes
Dost neslavně skončila večerní honička dvou šoférů v Hradci Králové. Řidiči se navzájem pronásledovali, až se téměř srazili. Jeden z nich nakonec projel autem skrz plot, druhý spadl s vozem do potoka. V obou autech přitom jelo celkem šest lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 7:09 Cestu Vondráčka do Ruska považujeme za skandální, řekl Pirát Lipavský
MF Dnes
Vysvětlení cesty předsedy Sněmovny Radka Vondráčka do Ruska, toho, s kým vším jednal a o čem přesně, budou požadovat některé opoziční strany. „Navrhnu to, aby Radek Vondráček vysvětlil. Tu cestu považujeme za skandální,“ řek poslanec zahraničního výboru za Piráty Jan Lipavský.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 7:08 Jsme zpovykaní Pražané, trvá na svém výroku Krnáčová
MF Dnes
V pořadu Rozstřel dnes Adriana Krnáčová komentovala svou politickou kariéru i to, co bude dělat po předání primátorského řetězu. Také řekla, že s premiérem Andrejem Babišem má dobrý vztah a obdivuje ho. Za svou kariéru lituje pádu lávky v Troji a uzavření Libeňského mostu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 6:20 Je třeba se z Afghánistánu postupně stáhnout, řekl exministr Zaorálek
MF Dnes
Pro stažení českých vojáků se vyslovil exministr zahraničí Lubomír Zaorálek z vládní ČSSD. „Situace v Afghánistánu se zhoršuje, budeme na to muset reagovat,“ řekl Zaorálek. „Je třeba hledat cestu, jak kontingent postupně stáhnout. Afghánistán je cíl, který je mlhavý,“ řekl.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 5:30 Erdogan odhaluje „nahou pravdu“ o vraždě novináře na saúdském konzulátu
MF Dnes
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan začal svůj projev k tureckým poslancům, ve kterém má odhalit „nahou pravdu“ o vraždě saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího. Ten zemřel na saúdském konzulátu v Istanbulu.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 5:04 Prezident Zeman přijde podpořit vládu při projednávání rozpočtu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman ve středu dorazí do Sněmovny na první čtení jednání o státním rozpočtu na příští rok, aby podpořil vládu Andreje Babiše. „Přijde v 9 hodin ráno,“ řekl iDNES.cz předseda Sněmovny Radek Vondráček. Zeman byl již na jednání vlády o rozpočtu se schodkem 40 miliard korun.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 4:42 Jak chránit české vojáky? Odpoví veterán i bývalý šéf generálního štábu
MF Dnes
Další český voják padl v Afghánistánu a veřejnost si klade otázky, zda se tolik zhoršuje situace na místě a není na pořadu dne debata o odchodu naší armády z neklidné země. Nejen na tyto otázky odpoví v úterý ve studiu iDNES.tv bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý a veterán z misí v Afghánistánu Ivo Zelinka.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 4:41 Pomstila napadení svého otce, za vraždu dostala třináct let
MF Dnes
Krajský soud v Ostravě poslal na 13 let do vězení osmadvacetiletou Martu Leškovou. Uznal ji vinnou z vraždy. Lešková nožem mstila napadení svého otce, které se stalo o tři dny dříve.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 4:37 SOUTĚŽ 100 LET: Ověřte si, co víte o republice, a vyhrajte vyhlídkový let
MF Dnes
Od vzniku samostatného Československa uběhlo sto let. Výročí věnujeme sérii pěti vědomostních kvízů, kde si můžete nejen ověřit, co znáte, ale také soutěžit o vyhlídkový let k Řípu. Letadlo bude pilotovat akrobat Roman Kramařík, který jako první Čech obletěl svět. Ve hře jsou i další ceny.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 4:25 Řidič se nevěnoval řízení a urazil přípojku plynu, lidé museli z domů pryč
MF Dnes
Nemalé následky měla chvilková nepozornost řidiče, který havaroval na Jesenicku. Vůz mimo jiné narazil do přípojky plynu. Kvůli masivnímu úniku byla nutná evakuace blízkých domů.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 3:48 Padlý voják bude zítra převezen domů, zranění jsou mimo ohrožení života
MF Dnes
V Afghánistánu v úterý zahynul během posledního čtvrt roku už čtvrtý český voják. Dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš Procházka byl zabit při útoku na vozidlo na základně Šindánd v provincii Herát. Jeho tělo bude převezeno do České republiky zítra. Z Afghánistánu se nestahujeme, uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 2:56 Utopil v septiku svědka, aby na něj svedl zneužívání, viní muže obžaloba
MF Dnes
Krajský soud v Plzni začal projednávat případ Jaromíra Šmídka ze Sokolovska, který je obžalovaný, že letos v lednu hodil do jímky u domu v Karlových Varech Dominika P. a otvor pak uzavřel těžkým poklopem. Oběť se v beznadějné situaci utopila. Obžalovanému hrozí až doživotní trest.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 2:48 Na dálnici D10 hořel kamion vezoucí nová auta, provoz je omezený
MF Dnes
Dálnice D10 u Brandýsa nad Labem je ve směru na Prahu uzavřená a tvoří se kolony. Na 12. kilometru v noci začalo hořet nákladní auto, které převáželo osobní vozidla.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 2:05 Provoz na D10 u Brandýsa je ve směru Praha omezený kvůli požáru auta
MF Dnes
Dálnice D10 u Brandýsa nad Labem je ve směru na Prahu částečně uzavřená. Na 12. kilometru v noci havarovalo nákladní auto, které převáželo osobní vozidla.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 1:54 Česko v misích ztratilo už 29 vojáků, posledních 14 v Afghánistánu
MF Dnes
Česká armáda v zahraničních operacích od roku 1990 ztratila 29 vojáků. Nejvíce - čtrnáct - jich padlo v Afghánistánu. Poslední přišel o život v říjnu 2018, dva měsíce před ním padli tři čeští vojáci, když hlídkovali v okolí základny Bagrám.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 1:07 V newyorské rezidenci miliardáře Sorose našla policie bombu
MF Dnes
Policisté našli v poštovní schránce newyorského sídla miliardáře George Sorose výbušninu. Oznámil to na svém webu list The New York Times. Přivolaní pyrotechnici nálož zneškodnili, Soros v době nálezu doma nebyl. Případem se zabývá Federální úřad pro vyšetřování.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 0:53 Čína otevřela nejdelší most světa vedoucí přes moře, měří 55 kilometrů
MF Dnes
V Číně oficiálně otevřeli 55 kilometrů dlouhý most spojující Hongkong, Macao a město Ču-chaj v pevninské části země. Pásku slavnostně „přestřihl“ čínský prezident Si Ťin-pching. Most je nejdelší mostní konstrukcí vedoucí přes moře a jeho stavba trvala devět let. Cesta mezi třemi městy se nyní zkrátí ze 3 hodin na 30 minut.
 To se mi líbí Odpovědět
23. 10. 2018, 0:17 Dálnice D10 u Brandýsa je ve směru Praha částečně zavřená kvůli požáru auta
MF Dnes
Dálnice D10 u Brandýsa nad Labem je ve směru na Prahu částečně uzavřená. Hasiči zde na 12. kilometru likvidují požár nákladního auta.
 To se mi líbí Odpovědět
22. 10. 2018, 23:52 Dálnice D10 u Brandýsa je ve směru na Prahu zavřená kvůli požáru auta
MF Dnes
Dálnice D10 u Brandýsa nad Labem je ve směru na Prahu uzavřená. Hasiči zde na 12. kilometru likvidují požár nákladního auta.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 25. dubna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat