Zpět MF Dnes Sobota, 20. října 2018
Hledat Rubriky 20. 10.

MF Dnes

Sobota, 20. října 2018
Close
Inzerce
20. 10. 2018, 20:50 Filip odrazil pokus o svržení z čela KSČM, vedení odsoudilo kritiky
MF Dnes
Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání. Nespokojenci v KSČM přišli na jednání s tím, že současné vedení nedokázalo zabránit propadu strany, ale dvě třetiny účastníků jednání se postavily za Filipa. Odpůrci, kteří usilovali o jeho pád, zůstali v menšině.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,73 -0,054%
USD 22,95 +0,266%
CHF 22,54 +0,417%
20. 10. 2018, 20:05 Zemřel bývalý nizozemský premiér Wim Kok, otec Maastrichtské smlouvy
MF Dnes
Ve věku 80 let zemřel na srdeční selhání bývalý nizozemský premiér Wim Kok. Oznámila to v sobotu nizozemská Strana práce (PvdA), v jejímž čele stál patnáct let. Nizozemské vládě Kok předsedal v letech 1994-2002, kdy vedl tři středové koalice.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 14:00 Archeologové našli v místech, kudy povede D3, zbytky domu z 12. století
MF Dnes
Archeologové z Jihočeského muzea objevili při průzkumu míst, kudy povede dálnice D3, u Starých Hodějovic ostatky domu z 12. století. Nález potvrzuje, že ještě před založením Českých Budějovic byla oblast celkem hustě obydlena. Ve Starých Hodějovicích, které jsou nyní periférií Českých Budějovic, existovalo v raném středověku obývané sídliště.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 13:45 Aktualizováno Novinář Chášukdží byl zabit, přiznal Rijád. Tvrdí, že zemřel po bitce
MF Dnes
Saúdská Arábie přiznala, že saúdskoarabský novinář Džamál Chášukdží byl na konzulátu v tureckém Istanbulu zabit. Zemřel údajně po bitce s lidmi, s nimiž se na úřadě sešel. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že této verzi věří. Případ se podle Rjádu stal na svrchovaném saúdskoarabském území a ujme se ho saúdský soud.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 13:42 Zkorumpovaný Ukrajinec fingoval smrt, na hradě ve Francii si užíval přepych
MF Dnes
Luxusní život na hradě z 12. století si ve Francii dopřával muž, který je na Ukrajině podezřelý z korupce obrovských rozměrů. Aby unikl vězení, předstíral dokonce svou vlastní smrt. Nakonec ho i jeho komplice dopadla evropská policejní organizace Europol. Na hradě také zabavila miliony eur v hotovosti a luxusní majetek.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 13:04 Medvěd na Kroměřížsku znovu zaútočil na ovce. Dvě zabil, zničil také včelín
MF Dnes
Medvěd, který se ve Zlínském kraji pohybuje od září, zabil v noci dvě ovce na Trojáku, součásti obce Rajnochovice na Kroměřížsku. Zvíře zničilo také včelín v Loukově na Kroměřížsku. Podle Michala Bojdy z Hnutí Duha k tomu mohlo dojít i v předchozích dnech.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 12:25 Pokus o svržení Filipa z čela KSČM nevyšel, pro byla jen třetina
MF Dnes
Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání. Nespokojenci v KSČM přišli na jednání s tím, že současné vedení nedokázalo zabránit propadu strany, ale byla jin jen třetina z účastníků jednání širšího vedení komunistické strany.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 12:24 Čtyři bratři, čtyři odbojáři. Příběh Linhartových připomíná příběh vojína Ryana
MF Dnes
Před 76 lety gestapo spustilo akci, která skončila smrtí tří bratrů odbojářů. Rozšiřovali ilegální tiskoviny, ukrývali své kolegy z odboje i vysílačky, varovali před zátahy gestapa. Tvrdě za to zaplatili. Žalářem i životem. Pouze čtvrtý z bratrů unikl. MF DNES přináší jejich příběh.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 11:30 Babičky v Zimbabwe léčí pacienty s depresí. Recept kopírují i v New Yorku
MF Dnes
Přátelské popovídání s člověkem, který má zkušenosti i čas, může lidem výrazně pomoci v boji s depresí. Přišel na to zimbabwský psychiatr Dixon Chibanda, který medicínu vystudoval v Česku. Chybějící odborníky nahradil staršími ženami na „lavičkách přátelství“ a jeho nápad se ujal i v New Yorku a uvažuje o něm také Londýn.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 11:06 Pokus o svržení Filipa z čela KSČM nevyšel, pro byla jen třetina
MF Dnes
Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání. Podle informací iDNES.cz nyní komunisté řeší, jak došlo k úniku informací z jednání. Nespokojenci v KSČM přišli na jednání s tím, že současné vedení nedokázalo zabránit propadu strany.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 10:56 Da Vinci trpěl šilhavostí, tvrdí vědci. Vada mu pomáhala v tvorbě
MF Dnes
Renesanční umělec, vynálezce a vzdělanec Leonardo Da Vinci zřejmě trpěl oční vadou, která mu mohla pomáhat při tvorbě jeho mistrovských děl. Vyplývá to z analýzy odborníků ze školy očního lékařství při Univerzitě v Londýně, napsal v pátek britský list The Independent. Všestranně nadaný mistr podle odborníků trpěl strabismem, tedy šilhavostí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 10:38 Pokus o svržení Filipa z čela KSČM nevyšel, pro byla jen třetina
MF Dnes
Předseda KSČM Vojtěch Filip ustál na sobotním uzavřeném jednání vedení komunistické strany pokus o odvolání. Podle informací iDNES.cz nyní komunisté řeší, jak došlo k úniku informací z jednání. Nespokojenci v KSČM přišli na jednání s tím, že současné vedení nedokázalo zabránit propadu strany.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 10:06 V Londýně protestovalo až půl milionu lidí, chtějí nové referendum o brexitu
MF Dnes
V sobotu v ulicích Londýna desítky tisíc lidí protestovalo proti plánovanému odchodu Velké Británie z EU. Demonstraci organizovalo hnutí People’s Vote, které očekává, že to bude zatím největší protest. Podle některých odhadů se sešlo až půl milionu lidí, akci podpořil i londýnský starosta Sadiq Khan
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 9:03 Včelařů je v Karlovarském kraji konečně dost. Ale chybí jim včely
MF Dnes
Včelařů je dost, včelstev na řádné opylení krajiny je ale málo. Potvrzují to informace od včelařů z Chebska. Úbytek včelstev začínají vnímat jako problém.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:53 Hamáček dostal důvěru. Zimola ho ke změnám ve vládě nepřesvědčil
MF Dnes
Šéf sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček dostal důvěru širšího vedení ČSSD. „Chci poděkovat za masivní podporu,“ řekl po jednání Hamáček. Vedení ČSSD v Hradci Králové hodnotilo příčiny porážky v senátních a komunálních volbách. O prvním místopředsedovi Jiřím Zimolovi se nehlasovalo, i když on sám straníkům řekl, že by si to přál.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:49 V Liberci přibývá nehod, dopravu komplikuje pravidelná údržba tunelu
MF Dnes
Od pátku komplikuje dopravu v Liberci údržba tunelu, kdy je doprava svedena do jednoho tubusu. Ve městě přibývá nehod, ty se zatím obešly bez vážnějšího zranění. Odpoledne policisté řešily dvě nehody tří aut, důvodem bylo nedobrzdění. Policisté apelují na řidiče, aby byli ohleduplní.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:48 Makedonie přestala existovat, poslanci schválili změnu názvu země
MF Dnes
Poslanci v makedonském parlamentu v pátek odhlasovali změnu názvu státu na Republiku Severní Makedonie, zkráceně Severní Makedonie . Ke schválení návrhu byly potřeba hlasy dvou třetin poslanců. Premiér Zorana Zaev pro přijetí návrhu musel přesvědčit i osm poslanců z opozice.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:38 Slunečné a teplé babí léto končí. Ochladí se a přibude deště
MF Dnes
Po dlouhém babím létě přichází do Česka podzimní počasí. Příští týden se budou teploty přes den pohybovat už jen kolem 11 stupňů Celsia a bude pršet. Vyplývá to z měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:07 Hamáček dostal důvěru. ČSSD má být ve vládě levicovým rebelem, vyhlásil
MF Dnes
Šéf sociální demokracie, ministr vnitra Jan Hamáček dostal důvěru širšího vedení ČSSD. To na jednání v Hradci Králové hodnotilo příčiny propadu v senátních a komunálních volbách. O prvním místopředsedovi Jiřím Zimolovi se nehlasovalo, i když on sám straníkům řekl, že by si to přál.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 8:04 Svaz bojovníků za svobodu ocenil komunistu Ondráčka pamětní medailí
MF Dnes
Český svaz bojovníků za svobodu ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka pamětní medailí s nápisem „Za vlast a za svobodu“. Ve čtvrtek mu ji předal předseda svazu a někdejší spolupracovník Veřejné bezpečnosti Jaroslav Vodička.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 7:51 Na ulici si všimnete spíše bezdomovce muže než ženy, říká ředitelka Jako Doma
MF Dnes
V České republice žije přibližně 70 tisíc lidí bez domova. Čtvrtinu z nich tvoří ženy, pro které je typické zejména skryté bezdomovectví. „Ženy o sebe dbají, spíše si na ulici všimnete zarostlého muže,“ říká ředitelka organizace Jako Doma Lenka Vrbová. Podle ní jen málokdo přemýšlí o ženách na ulici.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 7:12 Po zničení památky v Gutech začala diecéze skenovat dřevěné kostely
MF Dnes
Ostravsko-opavské biskupství bude mít k dispozici detailní 3D modely všech dřevěných kostelů. Pro mimořádný počin se rozhodlo kvůli případnému poškození, či dokonce zničení některé z těchto památek. Jako se to loni stalo v Gutech, místní části Třince.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 6:44 ČSSD má být ve vládě levicovým rebelem, vyhlásil předseda Hamáček
MF Dnes
Širší vedení ČSSD na jednání v Hradci Králové hodnotí příčiny propadu v senátních a komunálních volbách. Předseda Jan Hamáček žádá členy ústředního výkonného výboru o důvěru a nechce, aby se hlasovalo i o některém z místopředsedů. První místopředseda Jiří Zimola o hlasování o něm požádal ale také.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 6:42 VIDEO: Motorkář v Mohelnici srazil policistku, hrozí mu 12 let vězení
MF Dnes
Až dvanáct let vězení hrozí agresivnímu motorkáři, který ve čtvrtek dopoledne v Mohelnici na Šumpersku srazil mladou policistku, jež se ho chystala zastavit. Řidič nejenže neměl řidičský průkaz, ale také jel také na neregistrovaném motocyklu, navíc byl pod vlivem omamných látek. Žena jeho útok přežila, má povrchová poranění a léčí se doma.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 6:19 Horská služba v Jeseníkách slaví 70 let, prvními členy byli lesníci
MF Dnes
Nemůžeme se sice pyšnit ledovci a ani v těch nejvyšších partiích vám nehrozí akutní horská nemoc z nedostatku kyslíku. To však neznamená, že v našich horách nemůže jít o život. Aby bylo podobných situací co nejméně, a když už, tak s dobrým koncem, o to se stará horská služba. V Jeseníkách letos slaví kulatých sedmdesát let činnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 6:00 Hamáček: ČSSD má být levicový rebel. Podle Zimoly nemá být poslušný králík
MF Dnes
Širší vedení ČSSD na jednání v Hradci Králové hodnotí příčiny propadu v senátních a komunálních volbách. Předseda Jan Hamáček žádá členy ústředního výkonného výboru o důvěru a nechce, aby se hlasovalo i o některém z místopředsedů. První místopředseda Jiří Zimola o hlasování o něm požádal ale také.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 5:29 Mafián chtěl popravit ženu před zraky syna, policisté navrhli vazbu
MF Dnes
Policisté dopadli pachatele, který chladnokrevně střelil svou přítelkyni do hlavy. Podle zjištěných informací šlo o kosovského Albánce a drogového mafiána Alberta Aliu. Policisté předali státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby. Hrůznému činu, jenž se stal ve čtvrtek večer v Rokycanech, přihlížel malý syn oběti. Sedmatřicetiletá žena utrpěla vážná poranění, v nemocnici stále bojuje o život.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 5:14 Hamáček žádá širší vedení ČSSD o důvěru po propadu strany ve volbách
MF Dnes
Širší vedení ČSSD na jednání v Hradci Králové hodnotí příčiny propadu v senátních a komunálních volbách. Předseda Jan Hamáček žádá členy ústředního výkonného výboru o důvěru a nechce, aby se hlasovalo i o některém z místopředsedů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 3:49 Ve městě jsou lidé tolerantní, pokud nedáte orientaci na odiv, říká lesba
MF Dnes
Andrea Luková, která studuje na Západočeské univerzitě v Plzni, je lesba. Svoji orientaci netají, ale dvakrát si rozmyslí, kde na veřejnosti chytí přítelkyni za ruku. „Tolerantní jsou lidé ve velkých městech, ale pokud to nedáte na odiv,“ říká v rozhovoru pro MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 3:04 Filip bude kvůli volebnímu debaklu komunistů čelit výzvě k rezignaci
MF Dnes
Vojtěch Filip uslyší na sobotním jednání vedení komunistické strany slova, na která není zvyklý. Například, že čestný muž by za volební debakl rychle vyvodil odpovědnost, že komunisté přenechávají protestní voliče jiným stranám nebo že současné vedení KSČM nedokázalo zabránit propadu strany.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 2:31 Nadšenec opravil cvičný kluzák německé Luftwaffe
MF Dnes
Cvičný německý kluzák, který vyráběla za války vrchlabská automobilka, bude mít obnovenou premiéru. Nadšenec z Mistrovic mu vrací podobu z roku 1944.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 1:28 Pálenku umí z borůvek i mrkve, zájem o ni vzrostl po metanolové aféře
MF Dnes
Jiří Horák postavil před sedmi lety v Lanžově na Trutnovsku na místě starého chléva palírnu. Od té doby je v ní zavřený i 17 hodin denně. Pálenky umí vyrábět téměř z čehokoli, třeba z třešní, jablek, hrušek, rakytníku, mrkve či borůvek.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 10. 2018, 0:44 Filip bude kvůli volebnímu debaklu komunistů čelit výzvě k rezignaci
MF Dnes
Vojtěch Filip uslyší na sobotním jednání vedení komunistické strany slova, na která není zvyklý. Například, že čestný muž by za volební debakl rychle vyvodil odpovědnost, že komunisté přenechávají protestní voliče jiným stranám nebo že současné vedení KSČM nedokázalo zabránit propadu strany.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 18:01 Po tsunami je to na harakiri. ČSSD tratí na volbách miliony, polepší si ODS
MF Dnes
Vůbec nejvíc peněz oproti stavu před říjnovými volbami si bude muset ze svého ročního rozpočtu odečíst sociální demokracie. Kvůli ztraceným mandátům na pražském magistrátu a slabému výsledku v senátních volbách přijde strana o téměř 11 milionu korun ročně. Nejvíce si polepší ODS.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 25. dubna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat