Zpět MF Dnes Pátek, 19. října 2018
Hledat Rubriky 19. 10.

MF Dnes

Pátek, 19. října 2018
Close
Inzerce
19. 10. 2018, 21:35 V USA obvinili ruskou účetní z ovlivňování kongresových voleb
MF Dnes
Americké úřady obvinily Rusku žijící v Petrohradu ze spiknutí s cílem vměšovat se do politického systému USA a ovlivnit blížící se kongresové volby. V pátek to oznámilo americké ministerstvo spravedlnosti. Jde o první kauzu spojenou s ovlivňováním parlamentních voleb, v nichž budou 6. listopadu Američané rozhodovat o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,59 +0,051%
USD 22,53 +0,400%
CHF 22,56 -0,053%
19. 10. 2018, 21:13 Vedení ČSSD stojí za Hamáčkem, „kartáč“ dostali Zimola a Hašek
MF Dnes
Předsednictvo ČSSD v pátek v Hradci Králové podpořilo předsedu strany Jana Hamáčka a kritizovalo platformu Zachraňme ČSSD. Vyplynulo to z vyjádření delegátů. Nejprve jednal poslanecký klub, poté grémium strany a nakonec předsednictvo.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 20:05 Příští válka může být v kyberprostoru. Je potřeba mít hackery, říká odborník
MF Dnes
V Praze vznikla první katedra, která „vychovává hackery“. Na Fakultě informačních technologií ČVUT studují budoucí IT odborníci, kteří budou pomáhat chránit bezpečnost systémů před možnými útoky. Vedoucí katedry Róbert Lórencz přiznává, že studenti mohou zneužít toho, co se na katedře naučí. „Je to ale jako když vyrobíte nůž. Nemusíme vychovávat hackery a nemusíme vyrábět nože,“ říká Lórencz.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 18:12 Vitásková angažovala kontroverzní šéfku samozvaného doněckého konzulátu
MF Dnes
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková za týden převezme státní vyznamenání od Miloše Zemana. Ještě před tím udělala ředitelkou svého soukromého institutu, za který s prezidentem vloni byla v Rusku, Nelu Liskovou. Konzulku samozvaného doněckého konzulátu v Ostravě, který na návrh ministerstva zahraničí nedávno zrušil soud.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 17:58 ČSSD chce jednat s Altnerovými dědici, podle právníků na úhradu dluhu má
MF Dnes
Právní zástupci ČSSD jsou připraveni jednat s dědici advokáta Zdeňka Altnera o kauze Lidový dům. Reagovali tak na výzvu dědiců, aby strana stáhla dovolání výměnou za to, že jí poskytnou čtyři měsíce na uhrazení dlužné částky. Podle právníků ČSSD strana peníze na úhradu dluhu má a exekuce nehrozí. Předseda Jan Hamáček už dříve požadavek na stažení dovolání odmítl.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 17:28 Summit EU opět ukázal, jak trvá se domluvit, migrace už ale není trauma
MF Dnes
Čtvrteční summit lídrů členských států Evropské unie se uskutečnil v poměrně klidné atmosféře. Dohodu ve sporné otázce migrace sice opět nepřinesl, ukázal ale, že se k ní společenství evropských zemí přibližuje a že kompromis uspokojivý pro všechny strany je na obzoru.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 17:19 Cizinec, který před brněnským klubem pořezal dva muže, dostal podmínku
MF Dnes
S podmínkou odešel od soudu cizinec, který loni v prosinci při noční potyčce podle obžaloby před brněnským klubem pořezal nožem dva muže. Dvojice pomocníků útočníka dostala trest ve formě obecně prospěšných prací.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 16:30 Peníze využívají na doučování i dopravu, šedesát Romů dostalo stipendium
MF Dnes
Peníze, podpora, kontakty, jsou hlavními pilíři stipendijního programu organizace Romea, díky kterému můžou studovat desítky znevýhodněných dětí. Do seznamu stipendistů nyní přibylo šedesát nových studentů. Podle ředitele organizace Zdeňka Ryšavého nejde jen o peníze, ale o zprostředkování vzdělání a rozšiřování možností.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 16:25 Hraje se nejen o Hamáčka, ale také o Zimolu, který chce do vlády
MF Dnes
Sociální demokraté účtují po debaklu v senátních a komunálních volbách. Šéf ČSSD Jan Hamáček nechá na jednání širšího vedení v Hradci Králové hlasovat o tom, zda má důvěru straníků. Půjde ovšem také nejspíš o prvního místopředsedu Jiřího Zimolu, o němž se bude nejspíš také hlasovat. Zimola usiluje o rekonstrukci vlády, která by vedla k tomu, aby v ní byl i on.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 16:10 Adámek sliboval pro koalici hlasy, které neměl. Je to naše licence, říká
MF Dnes
Zlínskému primátorovi Miroslavu Adámkovi se nepodařilo vyřešit problém s chybějícím hlasem z jeho hnutí STAN, kvůli čemuž se rozpadla chystaná trojkoalice s hnutím ANO a se seskupením Rozhýbejme Zlín, které tvoří Soukromníci, Svobodní a Nezávislí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 16:08 Turecko má důkazy v kauze saúdského novináře, nahrávku nikomu nedá
MF Dnes
Turecko má důkazy v kauze zmizení novináře Džamála Chášukdžího ze saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu, uvedl v pátek bez dalších podrobností turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Zároveň odmítl, že by Ankara komukoli nahrávky figurující v případu poskytla. Popřel tak zprávy, že audionahrávku slyšel americký ministr zahraničí Mike Pompeo.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 15:57 Mise vojáka zraněného u Bagrámu končila za pár dní. Útočník čekal hodinu
MF Dnes
Český voják D. K. zraněný tento týden při výbuchu auta u základny v afghánském Bagrámu, se měl za pár dní vrátit domů. Do konce jeho půlroční mise zbýval týden. Ve středu však na české vozidlo zaútočil sebevražedný atentátník. MF DNES popisuje, jak k útoku došlo.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 15:50 V baru mě zkopali, když jsem chtěla pivo s sebou, tvrdí žena
MF Dnes
V jednom z barů na Vinohradech údajně napadla čtveřice mužů dva hosty. Ženu s partnerem napadli agresoři podle jejího tvrzení poté, co dvojice chtěla pivo s sebou. Svůj příběh popsala na Facebooku. Zároveň kritizovala chování policie na místě. Ta to odmítá a upozorňuje, že nemohla ani hned vyslýchat, protože všichni aktéři byli opilí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 15:23 Ani včasná pomoc by ji nezachránila, řekl soudní znalec o ubodané ženě
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové pokračuje v projednávání případu Pavla Kohúta, který je obžalovaný z ubodání přítelkyně a pěti loupežných přepadení. Ženě podle spisu zasadil desítky ran nožem. Podle znalce se všemožně bránila, ale marně.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 15:13 Ministři jsou transparentní, etický kodex nepotřebují, míní premiér Babiš
MF Dnes
Ministerstvo spravedlnosti přestalo připravovat etický kodex vlády, podle nějž se ministři měli chovat například v případě střetů zájmů. Podle premiéra Andreje Babiše ho ministři nepotřebují, protože prosazují transparentnost, uvedl Radiožurnál. Resort se chce místo kodexu soustředit na zákon o lobbingu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 14:21 Filip odmítl mimořádný sjezd a vedení KSČM aktivity jeho kritiků
MF Dnes
První kolo účtování v komunistické straně po tvrdé prohře v komunálních a senátních volbách vyznělo pro předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. Výkonný výbor strany se postavil proti aktivitám iniciativy Restart usilující o rozsáhlé změny ve vedení strany a sám Filip poté odmítl pokusy svolat mimořádný volební sjezd KSČM.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 13:45 Radikální adept na prezidenta Brazílie šíří dezinformace, tvrdí jeho soupeř
MF Dnes
Levicový kandidát ve volbách brazilského prezidenta Fernando Haddad obvinil svého favorizovaného krajně pravicového protivníka Jaira Bolsonara z nezákonného financování předvolební kampaně a šíření dezinformací. Ten to označil za projev zoufalství.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 13:28 Jihomoravský kraj vypoví smlouvy některým dopravcům, má problém se mzdami
MF Dnes
Jihomoravský kraj vypoví k 1. listopadu smlouvy těm autobusovým dopravcům, kteří jezdí v dopravních oblastech Brněnska, Boskovicka a v oblasti Jihovýchod. Tyto dopravně stanovené oblasti mají 60 podoblastí. Kraj tím chce vyřešit problém s navýšením mezd řidičů.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 13:03 Dispečer z loupeže století žádal miliony, soud rozhodl, že odškodné nedostane
MF Dnes
Někdejší dispečer bezpečnostní agentury G4S Antonín Saleta nemá nárok na odškodné od státu za své stíhání v kauze tzv. loupeže století. V pátek o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2, podle kterého je nárok je promlčený. Saleta požadoval po ministerstvu spravedlnosti 2,9 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 12:27 Opravář jezdil s autem dál, než měl dovoleno, převrátil ho na střechu
MF Dnes
Na pořádné problémy si zadělal automechanik z Karlovarska. Vozem, který měl opravit, jezdil tak dlouho, až ho naboural. Nejenže způsobil majiteli škodu, ale také ho nyní stíhá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 12:24 Obžalovaný advokát chystal v Senátu konferenci, pozval elitu české justice
MF Dnes
Advokát a lékař Roman Žďárek čelí obžalobě v rozsáhlé korupční kauze Nemocnice Na Homolce. Starosti mu to však očividně nedělá. Jak zjistil web iRozhlas.cz, Žďárek plánoval konferenci s předními členy české justice. Pozval na ni i předsedu Nejvyššího soudu, ke kterému se jeho případ může dostat.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 12:22 Syntetické drogy, které v Ostravě zabíjely, pocházely nejspíše z Polska
MF Dnes
Osmnáct obviněných už je v kauze syntetických kanabinoidů. Novinářům to dnes oznámili zástupci policie. Podle nich by také měla být naprostá většina drog, které byly v oběhu, pod kontrolou policie. Zabavili téměř osm stovek balíčků. Drogy pocházely nejspíše z Polska.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 12:09 VIDEO: Tramvaj se střetla s autem a tlačila ho před sebou, řidič je zraněný
MF Dnes
Tramvaj a osobní vozidlo se dopoledne srazily u autobusového nádraží v Plzni. Šofér auta soupravu zřejmě přehlédl při odbočování. Tramvaj do vozu narazila a ještě několik metrů ho tlačila před sebou.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 12:01 Maďaři poslali před soud prvního bezdomovce, který spal na ulici
MF Dnes
Soud v Maďarsku poprvé potrestal člověka za porušení zákazu spát na ulici v blízkosti kulturních a dalších význačných míst. Policisté ve městě Gödöllö nedaleko Budapešti našli ve středu na lavičce bezdomovce a zadrželi ho, informovala ve čtvrtek agentura DPA. V Maďarsku platí od pondělí kontroverzní zákon, jenž prakticky zakazuje bezdomovectví.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 11:58 Kvůli obřímu podvádění s recepty už soud vyslechl přes 600 pacientů
MF Dnes
Více než šest stovek pacientů, na jejichž jména byly podle obžaloby po dobu šesti let vystavovány fiktivní recepty, už vyslechl soud zabývající se rozsáhlými podvody ve Valašském Meziříčí. V kauze se škodou 11,5 milionu korun jsou obžalováni lékař, lékárník a revizní lékař.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 11:24 VIDEO: Naháč lovil v kašně drobné, postaral se o něj kamarád ze záchytky
MF Dnes
Přilepšit si o pár drobných chtěl ve středu dopoledne přiopilý muž, který vlezl nahý do kašny v samém centru Brna. Vyhlédnutou minci se mu však vylovit nepodařilo, za popíjení vína na veřejnosti naopak dostal třítisícovou pokutu.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 11:16 Drogy, které v Ostravě zabíjely, pocházely pravděpodobně z Polska
MF Dnes
Osmnáct obviněných už je v kauze syntetických kanabinoidů. Novinářům to dnes oznámili zástupci policie. Podle nich by také měla být většina drog, které byly v oběhu, pod kontrolou policie. Drogy pocházely zřejmě z Polska.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 11:14 Chovanec a spol. by měli odejít, říká Hamáček v otevřeném rozhovoru
MF Dnes
Po volbách je terčem kritiky uvnitř vlastní strany, kterou vede. Předseda ČSSD Jan Hamáček však v nezvykle otevřeném rozhovoru pro MF DNES vrací úder všem, kteří se po volebním neúspěchu nemají k sebereflexi. Především bývalému místopředsedovi Milanu Chovancovi. „Nechová se fér a neměl by se schovávat,“ tvrdí Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 10:38 Policie v Ostravě komentovala vývoj v kauze syntetických drog
MF Dnes
Po požití syntetických kanabinoidů se na Ostravsku otrávilo psychotropní látkou 23 lidí a dva muži zemřeli. Krajské ředitelství Moravskoslezského kraje pořádala tiskový brífink, na němž aktuální situaci od půl jedenácté okomentovala tamní ředitel Tomáš Kužel a jeho náměstek Radim Wita.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 10:21 Kim pozval papeže do Severní Koreje, ten je ochotný cestu uskutečnit
MF Dnes
Papež František zřejmě navštíví Severní Koreu. Pozvání od Kim Čong-una mu vyřídil jihokorejský prezident Mun Če-in při setkání ve Vatikánu. Papež vyjádřil ochotu do KLDR zavítat, informovala jihokorejská tisková agentura Jonhap.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 10:11 Hoch zůstal v kómatu po operaci mandlí, postup nemocnice řeší policie
MF Dnes
Policie prověřuje vážné poškození zdraví osmiletého chlapce, který loni v květnu podstoupil operaci mandlí v pardubické nemocnici. Rodina tvrdí, že personál neposkytl dostatečnou péči. Nemocnice pochybení odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 9:48 Dolejš radí komunistům neměnit unaveného koně za starou hajtru
MF Dnes
Před unáhlenými personálními změnami varuje komunistickou stranu poslanec Jiří Dolejš. „Nemyslím si, že by bylo lépe vyměnit starého předsedu za ještě staršího koně, unaveného koně za starou hajtru, to se vůz nerozjede,“ řekl Dolejš, který letos na jaře přišel po letech o post místopředsedy KSČM.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 9:46 Mexiko vyslalo kvůli migrantům na hranici policisty, Trump je dál nepustí
MF Dnes
Mexiko ke své jižní hranici vyslalo stovky policistů s úkolem zastavit tisíce migrantů přicházejících přes Guatemalu ze zemí Střední Ameriky. Mexiko zakročilo krátce poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil, že kvůli příchodu středoamerických běženců s pomocí vojska zcela uzavře hranici mezi USA a Mexikem.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 8:55 Tušil jsem, že bude velmi kontroverzní, říká autor sochy Špinarové
MF Dnes
Vtípky, petice, výzvy k předělání. Ostravská socha Věry Špinarové od veřejnosti zatím sklízí zejména kritické ohlasy. Její autor David Moješčík prý od začátku tušil, že se o ní bude diskutovat. V rozhovoru pro iDNES.cz, se kterým souhlasil alespoň mailovou formou, ale přiznal, že takovou smršť reakcí nečekal.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 8:29 Muž z podobizny v kauze Kuciak spáchal sebevraždu
MF Dnes
Ve středu večer si vzal život jeden z mužů, které v září zadržela slovenská policie v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka. Podle deníku Nový čas jde o mladíka, jehož podobu policie zveřejnila na identikitu hned na počátku vyšetřování. Mezi obviněnými však nebyl, policie ho propustila.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 7:21 Zaplaťte a ukončeme kauzu Lidový dům, vyzvali Altnerovi dědicové ČSSD
MF Dnes
Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud sociální demokracie stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 milionů korun za jeho služby.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 5:20 Kraj prověří vyšachování sousedů při stavbě masivního betonového domu
MF Dnes
Krajský úřad prověří povolení pro mohutnou stavbu u výpadovky z Prostějova na Plumlov, kterou buduje zdejší podnikatel. Na hejtmanství se obrátili sousedé, které majitel vyšachoval z povolovacího procesu. Podle nich betonový objekt se čtyřmetrovou zdí nemá v lokalitě určené pro bydlení co dělat.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 10. 2018, 0:02 Řidiči bojují s migranty, bezpečnostní kodex v praxi často nepomůže
MF Dnes
Cesty do Velké Británie jsou pro některé řidiče českých dopravců malou noční můrou. Tři roky od vrcholu migrační krize řidičům stále hrozí, že do jejich nákladního prostoru vniknou migranti. A to i přesto, že řidiči dodržují bezpečnostní postup pro zabezpečení vozidla, který má zabránit, aby se jim do kamionu nedostal někdo cizí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 21. ledna 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat