Zpět Lidové noviny Pátek, 12. října 2018
Hledat Rubriky 12. 10.

Lidové noviny

Pátek, 12. října 2018
Close
Inzerce
12. 10. 18:44 Rekordně teplé babí léto v ČR. V Neumětelech bylo rekordních 25,2 °C
Lidové noviny
Třetí den po sobě v Česku padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 49 stanic, zhruba třetina z těch, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde teploměr ukázal 25,2 stupně Celsia, uvedla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,87 +0,081%
USD 22,80 +0,368%
CHF 22,92 -0,253%
12. 10. 16:09 VIDEO: Chcete senátora se zaplacenými herci? ptá se soupeř Hermana. Neplivejte na mou čest, reaguje Vetchý
Lidové noviny
Vášnivá diskuze se rozhořela na dálku před závěrem voleb mezi dvěma kandidáty do Senátu na Chrudimsku. Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS) ve svém předvolebním letáku zkritizoval nejmenovaného kandidáta, že si platí herce, aby ho chválili. Jeho soupeř, bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), jehož podporuje řada umělců, to považuje za neférový boj. Ostře se hájili také lidovcovi podporovatelé z kulturní sféry. Tecl cílení na Hermana odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 8:16 Katalánský parlament vyzval ke zrušení monarchie, Madrid se zlobí
Lidové noviny
Separatisté v katalánském parlamentu ve čtvrtek prosadili schválení deklarace vyzývající ke zrušení monarchie a odsuzující postoje krále Felipeho VI. Španělský premiér Pedro Sánchez deklaraci kritizoval a pohrozil právními kroky, informoval deník El Mundo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 8:05 Trumpová se cítí jako jeden z nejvíce šikanovaných lidí na světě, řekla v rozhovoru pro ABC News
Lidové noviny
Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania se považuje za jednoho z nejvíce šikanovaných lidí na světě. První dáma USA to prohlásila v rozhovoru s televizí ABC News, který stanice v plném rozsahu odvysílá v pátek a ze kterého televize již část zveřejnila.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 7:54 Vzduchem létaly střechy domů. Floridou se prohnal ničivý hurikán Michael, zatím má 6 obětí
Lidové noviny
Záchranáři na Floridě dále pátrají v troskách domů po možných obětech hurikánu Michael, který jako jedna z nejsilnějších bouří americké historie udeřil ve středu na jihovýchod Spojených států, kde připravil o život nejméně šest lidí. Živel, který ve čtvrtek zeslábl na tropickou bouři a přes Virginii se přesunul nad Atlantik, zaplavoval města, ničil domy, lámal stromy a připravil o elektřinu statisíce lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 6:00 Čína legalizovala výchovné tábory, jejichž existenci dosud popírala. Zadržuje až milion Ujgurů
Lidové noviny
Čínská vláda podle OSN do převýchovných zařízení internovala až milion Ujgurů, příslušníků turkického etnika z oblasti Sin-ťiangu na západě země. Praxi, již dosud popírala, nyní legalizovala s poukazem na boj proti separatismu, extremismu a terorismu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 6:00 Rektor ČVUT volá na pomoc Merkelovou. Do sporu o robotické centrum vstupují i Zeman a Babiš
Lidové noviny
Názvem je to České vysoké učení technické (ČVUT), ale ve dvou velkých případech se široce rozkročilo i do zahraničí. Za prvé: miliardový projekt na výzkum průmyslových robotů, jenž zajímá i okolí kancléřky Angely Merkelové a dotýká se česko-německých vztahů. Za druhé: ve dvoumiliardovém výzkumu leteckých motorů s firmou GE Aviation se zase hraje o vazby s USA.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 6:00 PETRÁČEK: Ve veřejném zájmu? Pohřební průvod Jana Kočky zablokuje tepnu Prahy
Lidové noviny
Historie zařídila, že většina žijících občanů ČR viděla nanejvýš dva státní pohřby. Bývalých prezidentů Havla (2011) a Svobody (1979). Pamětníků pohřbů Zápotockého (1957), Gottwalda (1953), Beneše (1948) a Masaryka (1937) je už málo. Dnes ale Praha zažije pohřeb, který se těm státním přiblíží. Vysokou účastí hostů a hlavně tím, že pro smuteční průvod z kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad na Olšanský hřbitov se na tři hodiny uzavře Vinohradská třída.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 5:01 Trapná jsem denně, takže mi nedělá problém si ze sebe udělat legraci, říká komička
Lidové noviny
Spoluzaložila hudební duo Čokovoko, překládá z nizozemštiny a zároveň se živí jako stand-up komička, která se ale zaobírá i takovými věcmi jako jsou menší platy žen, gendrová rovnost či tolerancí ve společnosti. „Myslím, že by se měl každý primárně zabývat sám sebou. Neexistuje žádná pravda, jak žít svůj život. Nejsou žádné šablony, podle kterých se máme chovat. Jen lidé si vytvořili představu, jak by co mělo být, a jakákoliv odchylka od standardu jim připadá divná či špatná, říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz komička Adéla Elbel.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 10. 5:00 Nejzajímavější senátní souboje: Bělobrádek s Červíčkem, kritik Zemana proti exšéfovi Českého rozhlasu
Lidové noviny
Dva senátorské posty jsou již zabrány. Získali je Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jiří Drahoš (s podporou KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Zelených), oba v úvodním volebním dějství přesvědčili více než polovinu voličů. O obsazení zbylých 25 křesel horní komory Parlamentu ovšem rozhodne až druhé kolo. Kdo se stane senátorem a na jaký souboj se detailněji zaměřit? Server Lidovky.cz sestavil přehled pěti nejzajímavější.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 12. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat