Zpět Zprávy Středa, 10. října 2018
Hledat Rubriky 10. 10.
Close
Inzerce
10. 10. 2018, 23:03 Známo je jméno i třetího člena úderky proti Skripalovi, také je z GRU
MF Dnes
V případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury na jihu Anglie figuruje ještě další Rus, tvrdí ruský server Fontanka.ru. Jde podle něj o Sergeje Fedotova, který navštívil v lednu a únoru 2014 Českou republiku společně s dalším podezřelým Rusem, Alexandr Miškin.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,71 -0,315%
USD 22,83 -0,245%
CHF 22,67 -0,049%
10. 10. 2018, 22:50 Do Skripalovy otravy byl prý zapleten ještě další agent GRU, navštívil i Česko
Lidové noviny
V případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury na jihu Anglie figuruje ještě další Rus, tvrdí ruský server Fontanka.ru. Podle něj vystupuje jako Sergej Fedotov, který navštívil v lednu a únoru 2014 Českou republiku společně s dalším podezřelým Rusem, Alexandrem Petrovem. Navíc používal cestovní pas s číslem blízkým pasů Petrova a Ruslana Boširova, které britské úřady podezírají z otravy Skripalových.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 22:30 Uděláte z Británie kolonii EU, varuje britskou vládu Boris Johnson
MF Dnes
Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson ve středu varoval, že vyjednávací strategie premiérky Theresy Mayové vůči Evropské unii o brexitu by mohla z Británie učinit „trvalou kolonii EU“. Šéfka severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) Arlene Fosterová se zase obává oslabení pozice Severního Irska ve Spojeném království po brexitu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 21:31 Jak vyzrát na mlsného a drzého medvěda, lámou si hlavu na Valašsku
MF Dnes
Odborníci z moravských Beskyd chystají opatření, která použijí v případě, že by se medvěd vyskytující se na Valašsku a na Zlínsku před zimou nestáhl zpět do lesů. Zvíře v regionu roztrhalo od poloviny září devět ovcí a dvě kozy, žádnou ale nesežral. Spíš byl na „sladké“: zničil šest včelínů a jednu třešeň.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 21:20 ANO nechce spolupracovat s ODS, trojkoalice pod vedením starostů v Liberci nevznikne
Lidové noviny
Koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS v Liberci nevznikne. Jednání byla ukončena, řekl ve středu lídr starostů Jaroslav Zámečník. Jako důvod uvedl, že ANO odmítlo být v jedné koalici s ODS. „Budeme dál hledat možnost spolupráce tří partnerů, tak jak jsme měli v plánu,“ řekl Zámečník.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 21:14 Proti terorismu. Napříč Evropou probíhá nejrozsáhlejší cvičení speciálních jednotek
MF Dnes
Speciální policejní jednotky napříč Evropou zahájily dosud nejrozsáhlejší nácvik společného postupu pro případ velkých teroristických útoků přesahujících hranice. Informovala o tom evropská policejní organizace Europol. Mezinárodního cvičení se účastní třicet zemí včetně České republiky.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 20:21 Učitelé neví, jak řešit ve třídě šikanu. Fakulty je na to nepřipraví
MF Dnes
Absolventi pedagogických fakult mají sice znalosti ze svých oborů, jenže se vztahy ve třídě si často poradit neumí. Upozorňuje na to Milan Kotík, manažer projektu, který učí pedagogy rozpoznat a včas podchytit šikanu. Pedagogické fakulty totiž nikdo netlačí k tomu, aby studenty kromě profesních znalostí učily i sociální dovednosti.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 19:34 Sýrie vyhlásila amnestii pro armádní dezertéry, podle některých je to past
MF Dnes
Syrský prezident Bašár Asad v úterý vyhlásil amnestii pro armádní dezertéry nebo lidi vyhýbající se armádní službě jak v Sýrii, tak mimo ni. Amnestie se netýká zločinců a lidí na útěku. Režim se tímto krokem snaží povzbudit k návratu syrské uprchlíky, kteří se často bojí vrátit do vlasti právě z obav, že budou za vyhýbání se vojenské službě potrestáni.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 19:01 Na novou studnu se od ledna počká až o půl roku déle, přibylo papírování
MF Dnes
Pravidla pro povolování nových vrtů pro studny a tepelná čerpadla se od příštího roku změní. Přestože už nyní jsou úřady zavalené žádostmi, papírování ještě přibude. Změny se budou týkat zejména průzkumných vrtů. Podle odborníků se tak prodlouží čekací doba na novou studnu v řádu měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 18:53 K pětistému výročí zvonu na Jindřišské věži hrála největší zvonohra světa
MF Dnes
Ve středu v podvečer se pod Jindřišskou věží v Praze 1 rozehrálo přes padesát zvonů, které do centra města přivezl speciální kamion. Koncert se uskutečnil k výročí půltunového zvonu Marie, který se jako jediný dochoval od výstavby věže.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 18:31 OBRAZEM: Jednání s lešením za okny. Sídlo vlády pohltila rekonstrukce
MF Dnes
Historická budova Strakovy akademie prochází až do roku 2020 rozsáhlou rekonstrukcí vnějšího pláště. Jedná se o první takto rozsáhlou opravu sídla vlády v její novodobé historii, byla nezbytná už delší dobu kvůli špatnému stavu budovy. Podívejte se na fotografie dokumentující současný stav rekonstrukcí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 18:06 K pětistému výročí zvonu na Jindřišské věži hraje největší zvonohra světa
MF Dnes
Ve středu v podvečer se pod Jindřišskou věží v Praze 1 rozehraje přes padesát zvonů, které do centra města přivezl speciální kamion. Koncert se uskuteční k výročí půltunového zvonu Marie, který se jako jediný dochoval od výstavby věže.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 18:00 V Syrtě se našel hromadný hrob se 75 těly, je zřejmě z dob Islámského státu
MF Dnes
Hromadný hrob se 75 mrtvými těly se našel v bývalé baště Islámského státu (IS) u města Syrta na severu Libye. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího místní městské rady. Teroristická skupina Syrtu ovládala v letech 2015 až 2016.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 17:50 Za podíl na loupeži hodinek dostal Srb osm let, pro lupiče dělal servis
MF Dnes
Za účast na přepadení luxusního klenotnictví v centru Prahy před dvěma lety, při němž zmizely hodinky za více než 11 milionů korun, si šestadvacetiletý Srb Doksan Stojkovič odpyká osm let za mřížemi. Cizinec je stíhaná také v Německu, za loupež v rámci srbského gangu, přezdívaného „Růžoví panteři“.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 17:20 Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí
MF Dnes
Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který způsobil tragickou nehodu na D11, při níž sám zahynul. Smuteční průvod má podle plánů rodiny vlivných pražských podnikatelů v pátek na desítky minut zastavit dopravu v okolí Vinohradské.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 16:29 Turecko potvrdilo vznik demilitarizovaného pásma v syrském Idlibu
MF Dnes
Demilitarizované pásmo v syrské provincii Idlib bylo vytvořeno a těžké zbraně z něj byly odsunuty. Ve středu o tom informovalo turecké ministerstvo obrany, které citovala agentura Reuters. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí krátce předtím oznámila, že z demilitarizovaného pásma v Idlibu se stáhlo více než 1000 ozbrojenců.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 16:17 Riegerův památník skrýval schránku, písemnosti poničila voda
MF Dnes
V Semilech slaví dvě stě let od doby, kdy přišel na svět tamní rodák František Ladislav Rieger a zároveň devadesát let od odhalení jeho pomníku. Ten se dočkal opravy a při té příležitosti v jeho základech objevili pamětní schránku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 15:30 Aktualizováno Starosta Hamru rozdával v den voleb peníze. Kupčil s hlasy, tvrdí kritici
MF Dnes
Patnáct set až dva a půl tisíce korun dostali někteří senioři v Hamru na Jezeře. Osobně jim je v den komunálních voleb předal starosta Milan Dvořák, jehož sdružení „Břevniště – Hamr na Jezeře – Útěchovice – společně dál“ nakonec volby také vyhrálo.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 15:21 V orlovském Kauflandu se plazil had. Druhým dnem ho hledají
MF Dnes
Od úterního rána hledali hasiči v orlovském Kauflandu hada, kterého předtím lidé spatřili na prodejně. Neupřesněný druh plaza se zatím nepodařilo dohledat, prodejna je uzavřena.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 15:20 Aktualizováno Soud zprostil viny policistu, který zatarasil cestu ujíždějícímu motorkáři
MF Dnes
Obvodní soud pro Prahu 8 zprostil viny policistu Šimona Vaice, obviněného z těžkého zranění ujíždějícího motorkáře tím, že mu zatarasil cestu služebním vozidlem. Soud rozhodl, že se Vaic nedopustil trestného činu a že jednal úměrně nebezpečné jízdě motocyklisty. Rozsudek není konečný, ještě se proti němu může odvolat státní zástupce.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 15:10 Policisté na kraji Prahy bourali, spěchali za opilou řidičkou
MF Dnes
V pražské Dubči bourali policisté. Spěchali k ženě, která řídila opilá. Jízdu se zapnutými majáky však řidič policejního auta nezvládl a v zatáčce skončil mimo silnici.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 14:46 V nelegálním skladu bylo jedenáct tun masa na kebab, další převážel kamion
MF Dnes
Tuny rizikového masa pro provozovny rychlého občerstvení objevili celníci ve spolupráci s veterinární správou v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Zajistili kamion a poté i nelegální sklad, kde byly připravené polotovary na kebab. V kamionu nebyla dodržená potřebná teplota.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 14:40 Na středním Slovensku se zřítilo cvičné vojenské letadlo
MF Dnes
Na středním Slovensku se zřítilo cvičné vojenské letadlo L-39 Albatros, uvedlo slovenské ministerstvo obrany.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 14:35 Libanonec, v jehož bytě se ubodala mladá žena, zmizel z Česka
MF Dnes
Libanonský podnikatel Ahmad Hassan Ibrahim, klíčový svědek v případu neobvyklé sebevraždy třiadvacetileté Anety Rodové, opustil Českou republiku a není možné se s ním zkontaktovat. Ve středu to u soudu řekl jeho právní zástupce Milan Hulík. Ibrahim totiž žaluje bulvár kvůli článku z roku 2016. Cizinec byl s Rodovou v době, kdy se podle policie sama ubodala.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 14:15 Soud potvrdil 19 let za vraždu školačky v Doubici. Sám by trest zvýšil
MF Dnes
Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Martina Chloubu, který v Doubici na Děčínsku zavraždil čtrnáctiletou dívku a pokusil se připravit o život i její o dva roky starší kamarádku. K vrchnímu soudu se odvolal Chlouba. Soudce naznačil, že pokud by se odvolal i žalobce, trest by Chloubovi zpřísnil.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 13:25 Přítelkyně chtěla dárek, známý zloděj pro ni vykradl restauraci
MF Dnes
Touha jeho přítelkyně po dárku přiměla známého recidivistu z Hodonína k vykradení tamní restaurace. Při činu sebral také kameru, která ho snímala. Policisté jej však z dalších záběrů stejně poznali.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 13:22 Bleskové záplavy na Mallorce zabily osm lidí, další se pohřešují
MF Dnes
Nejméně osm lidí zemřelo a devět dalších se pohřešuje kvůli bleskovým záplavám, jež na středomořském ostrově Mallorca vyvolal prudký déšť. Dva z mrtvých jsou Britové. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Podle informací honorárního konzula na Mallorce mezi oběťmi ani zraněnými nejsou žádní Češi.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 13:13 Na růstu minimální mzdy se koalice nedohodla, ANO chce dát nejvýš tisícovku
MF Dnes
Koalice se nedohodla na růstu minimální mzdy. Po koaličním jednání to novinářům řekl ministryně financí Alena Schillerová. ANO je ochotno navýšit ji o tisícovku, ČSSD ji chce zvýšit o 1200 korun, dříve usilovala o růst o 1500 korun. Na vyšší růst minimální mzdy kromě sociální demokracie tlačí i odbory.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 12:56 Vietnamci jsou pracovitější než Češi, tvrdí budoucí starosta Pavel Novotný
MF Dnes
Proč kandidoval v komunálních volbách? Jak se připravuje na roli starosty v Řeporyjích? Přestane mluvit na veřejnosti sprostě? Nejen na tyto otázky odpoví bulvární novinář a syn slavného televizního baviče Pavel Novotný, který je od 12:30 hostem pořadu Rozstřel.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 12:52 Bankovní Robin Hood. Italský bankéř převáděl peníze z účtů bohatých na konta chudých
MF Dnes
Stal se Robinem Hoodem našich časů. Padesátiletý italský bankéř Gilberto Baschiera neodolal pokušení ani svému vypjatému sociálnímu cítění. Rozhodl se účty spravedlivě „vyrovnávat“. Bral bohatým, odkud převáděl peníze směrem k chudým střadatelům, aby dosáhli na úvěr. Dělal to výhradně pro druhé, sám si nikdy nepřivlastnil ani cent.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 12:08 Vražda novinářky byla nejspíš sexuálně motivovaná, řekl bulharský ministr vnitra
MF Dnes
V Německu byl zatčen muž z Bulharska podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorie Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Oznámil to v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov. Další podrobnosti o zadržení zatím nesdělili.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 12:07 Podle Babiše se vracejí kmotři. Potvrzuje se, že ODS se nezměnila, říká
MF Dnes
Z premiéra Andreje Babiše nevyprchal vztek kvůli koalici, na níž se v Brně dohodly ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Piráti a vyšachovaly tak vítězné hnutí ANO a brněnského primátora Petra Vokřála. „Potvrzuje se, že se ODS nezměnila. Pro Brno je to nejhorší, co se mohlo stát,“ řekl Babiš. Nyní se tak podle něj vracejí v Brně „kmotři“.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 11:59 Už se nemá stát, aby dva lékaři předepsali léky, které jdou proti sobě
MF Dnes
Ročně okolo dvou stovek pacientů zemře, protože užívají léky, které jdou proti sobě. Změnit to má novela zákona o lécích, kterou schválila vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že bude existovat sdílený lékový záznam, což bude další krok v elektronizaci zdravotnictví. „Preskripce léků bude bezpečnější a kvalitnější,“ řekl Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 11:14 Záplavy způsobené dešti na Mallorce si vyžádaly pět obětí, další lidé se pohřešují
MF Dnes
Nejméně pět lidí zemřelo a pět dalších se pohřešuje kvůli bleskovým záplavám, jež na středomořském ostrově Mallorca vyvolal prudký déšť. Dva z mrtvých jsou Britové. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 10:21 Vražda novinářky byla nejspíš sexuálně motivovaná, řekl bulharský ministr vnitra
MF Dnes
V Německu byl zatčen muž z Bulharska podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorie Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Oznámil to v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov. Další podrobnosti o zadržení zatím sděleny nebyly.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 10:06 Zmizelého novináře rozřezali agenti Rijádu pilou na kosti, věří Ankara
MF Dnes
Džamála Chášakdžího minulý týden zavraždili na rozkaz saúdskoarabské královské rodiny. Jsou o tom přesvědčení vysoce postavení představitelé tureckých tajných služeb, píše deník The New York Times (NYT).
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 9:39 V Německu zatkli muže kvůli vraždě bulharské novinářky. Má shodu DNA se vzorkem z místa činu
Lidové noviny
V Německu byl v úterý pozdě večer zatčen muž z Bulharska, který je podezřelý v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorije Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn. Řekli to ve středu v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov. Podrobnosti kolem zadržení ale nesdělili. Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 9:13 Čech zemřel v nákladním voze při nehodě na německé dálnici
MF Dnes
Český řidič kamionu zahynul při úterní nehodě na dálnici A14 u obce Plötzkau ve východoněmecké spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Dálnice byla kvůli záchranným pracím uzavřena, informovala německá tisková agentura DPA.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 9:10 Špionážní skandály ukazují rostoucí vliv armády v Rusku, píše Reuters. Západ agenty GRU označuje za břídily
Lidové noviny
Ruskou vojenskou rozvědku GRU v zahraničí posměšně označují za břídily, vojenský vliv na zahraniční politiku Kremlu ale roste a je nepravděpodobné, že pochybné vojenské operace budou ukončeny, napsala agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 8:55 Muže podezřelého z vraždy novinářky Marinovové zadrželi v Německu
MF Dnes
V Německu byl zatčen muž v souvislosti s vraždou novinářky Viktorie Marinovové. Sdělil to v Sofii bulharský ministr vnitra Mladen Marinov. Tělo ženy se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse poté, co byla brutálně zavražděna.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 8:51 ODS ztratila po 24 letech radnici v Římově, kvůli chybě nekandidovala
MF Dnes
Už od roku 1994 sbírala ODS v Římově na Českobudějovicku jedno drtivé vítězství ve volbách za druhým. Zisk více než šedesáti procent hlasů nebyl výjimkou. Až do letošního roku. Kvůli administrativní chybě a selhání stranického manažera občanští demokraté v obci s 900 obyvateli nakonec vůbec nekandidovali.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 8:49 Starosta na Českolipsku měl kupčit s hlasy. Důchodcům prý v den voleb nosil příspěvek na topnou sezonu
Lidové noviny
Starosta Hamru na Jezeře na Českolipsku Milan Dvořák (Břevniště - Hamr na Jezeře - Útěchovice) je podle liberecké přílohy MF Dnes podezřelý z kupčení s hlasy voličů. Podle deníku v den voleb osobně předal některým seniorům 1500 až 2000 korun jako příspěvek na topnou sezonu, který obvykle dostávali od obce až na konci kalendářního roku.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 7:26 Lidé mohou napadnout víkendové volby u soudu, začala desetidenní lhůta
MF Dnes
Pokud by lidé měli pochybnosti o regulérnosti víkendových komunálních voleb, mohou se nyní deset dní obracet na soudy. U Nejvyššího správního soudu pak mohou napadnout i senátní volby v Praze 4 a na Vsetínsku. V případě ostatních obvodů si lidé budou muset počkat na volební finále, kdy vzejde i dalších 25 členů horní komory.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:53 Nebezpečné světlo z mobilů? Od lékařů možná uslyšíme nepěknou diagnózu, monitory bychom měli vypnout 90 minut před usnutím, říká expert
Hospodářské noviny
Výrobci dělají, co trh žádá, a trh žádá hodně světla, na jeho negativní účinky nikdo nekouká, tvrdí světelný technik Hynek Medřický. Dlouhodobě se zabývá vlivem tzv. modrého světla na člověka. Škodlivé začíná být ve chvíli, kdy se chystáme jít spát a kdy by měla stoupat hladina hormonu melatoninu, který je důležitý pro správný průběh regeneračních procesů v těle, vysvětluje. Lidé by podle něj měli přestat sledovat televizi nebo monitor počítače 90 minut před tím, než si jdou lehnout.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:33 Hurikán Michael zesílil o další stupeň, na pevninu dorazí ve čtvrtek
MF Dnes
Hurikán Michael, který v noci na čtvrtek zasáhne jih Spojených států, zesílil na třetí stupeň z pěti. Bouři podle posledního hlášení amerického Národního střediska pro hurikány provází vítr o rychlosti 195 kilometrů v hodině, v nárazech je síla větru až 240 kilometrů za hodinu. Očekává se, že Michael ještě zesílí, než dorazí k severnímu pobřeží Mexického zálivu.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:30 Bude se jako starosta už chovat slušně? Hostem Rozstřelu bude Pavel Novotný
MF Dnes
Proč kandidoval v komunálních volbách? Jak se připravuje na roli starosty v Řeporyjích? Přestane mluvit na veřejnosti sprostě? Na tyto otázky odpoví bulvární novinář a syn slavného televizního baviče Pavel Novotný v pořadu Rozstřel ve středu ve 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:30 V Evropě roste počet elektromobilů a hybridů. Největší podíl má Norsko
Hospodářské noviny
V Evropě je podle údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) skoro 270 milionů aut. Přes výrazný nárůst počtu elektromobilů a hybridních aut jich ještě není dohromady ani milion. Největší podíl těchto alternativních vozidel ve vozovém parku je v Norsku, kde je to 4,25 procenta (175 283 hybridů a elektromobilů).
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:10 Pacienti s rakovinou marně shánějí lék Tamoxifen, výrobce má problémy
MF Dnes
V lékárnách v Plzeňském kraji i jinde v republice chybí lék Tamoxifen, který užívají onkologičtí pacienti. Je to přitom přípravek, který nelze nahradit. Důvodem, proč preparát není dostupný, je to, že český trh opouštějí někteří výrobci a léčiva se exportují do zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:04 Volby připomínaly referendum, v Nových Heřminovech vyhráli odpůrci přehrady
MF Dnes
Pouhé dvě kandidátky a každá z nich měla opačný názor na věc. Komunální volby v Nových Heřminovech na Bruntálsku by mohly být i průzkumem mínění tamních obyvatel o stavbě přehrady. Ve volbách vybírali mezi uskupením současného starosty Ludvíka Drobného Proti přehradě a nově vzniklým sdružením Občané pro rozvoj obce.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 6:00 Experti: Maturita není pro každého, neúspěšných studentů přibývá
Lidové noviny
Už sedm let musí studenti podstupovat státní maturity. Letošní podzim ale může přinést klíčové změny. Ministerstvo školství začalo řešit, jak maturity promění. Odborníci resortu vzkazují: Nejdříve se podívejte, kdo u ­zkoušky propadá.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 5:07 Zvítězilo barbarství, napsal po Mnichovu voják na zeď bunkru Jeřáb
MF Dnes
Tito vojáci si říkali „jeřábi“ a chtěli bránit Československo před Hitlerem. Tvořili nouzovou posádku pěchotního srubu Jeřáb nad Náchodem od mobilizace v září 1938. Na nehotové tvrzi Dobrošov byli jediní. Po Mnichovské dohodě odešli bez boje. Naštvaného vojáka to pohnulo k vzkazům na zdech bunkru.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 5:00 Policie ho viní z terorismu. Strůjce srážek s vlakem se málem dostal na svobodu, do případu se vložila rodina
Lidové noviny
Jednou nohou z cely byl senior, který je podle kriminalistů odpovědný za loňskou dvojici srážek vlaků se stromem. Policie ho kvůli tomu stíhá pro teroristický útok. Podle zjištění serveru Lidovky.cz soud nedávno rozhodl o propuštění sedmdesátiletého muže v vazby, úspěšná stížnost žalobce tomu ale zabránila. Pachatel plánoval svou akcí namířit hněv široké veřejnosti vůči muslimům, vyšetřovatelé mu přičítají dva trestné činy.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 10. 2018, 0:00 Českem obchází strašidlo neomarxismu, děsí Duku i Pohlreicha
MF Dnes
Otevírají brány Evropy migrantům, naleptávají křesťanské hodnoty, kují pikle v Bruselu. Neomarxisty a neomarxismem se v poslední době ohání leckdo, ale jen málokdo tuší, co to je. Portál iDNES.cz se pokusil zjistit, jak se z filozofického pojmu stala jedna z nejpoužívanějších nadávek na českém internetu.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 18. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat