Zpět MF Dnes Pátek, 21. září 2018
Hledat Rubriky 21. 9.

MF Dnes

Pátek, 21. září 2018
Close
Inzerce
21. 9. 21:58 Požár zasáhl kulturní dům v Drnovicích, lokalizace trvala čtyři hodiny
MF Dnes
Jednadvacet jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili třetí stupeň poplachu, pod kontrolu se jim oheň podařilo dostat po čtyřech hodinách. Škoda by se podle odhadů majitele mohla vyšplhat na 20 milionů korun.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,87 +0,015%
USD 22,55 +0,319%
CHF 22,65 +0,278%
21. 9. 20:24 Muže v Plzni zřejmě zasáhl blesk, záchranáři ho resuscitují
MF Dnes
Záchranáři v Plzni-Božkově provádějí resuscitaci muže, který mohl být zasažen bleskem. Městem se kolem 19. hodiny prohnala prudká bouře se silným větrem.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 20:20 Řidič autobusu vrazil drzému školákovi facku, vyvolal spor o trestání dětí
MF Dnes
Výchovná facka, nebo nepřijatelné násilí na dítěti? Na tom se nyní neumějí shodnout Francouzi u události z Paříže, kde rozčilený řidič autobusu uhodil podle svých slov drzého chlapce. Zatímco matka dítěte sepsala stížnost a dopravní podnik nařídil disciplinární řízení, na internetu se za muže postavilo přes tři sta tisíc lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 19:50 Poslední tropický den? Na osmnácti stanicích padly teplotní rekordy
MF Dnes
Česko zažilo další tropický den, podle meteorologů letos pravděpodobně poslední. Teplotní rekord překonalo nebo vyrovnalo 18 stanic, které fungují alespoň třicet let. Nejtepleji bylo v Polabí, v Brandýse nad Labem naměřili 31,5 stupně Celsia. V noci na sobotu by se ale mělo podle meteorologů výrazně ochladit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 18:27 Večer se rozezněly zvony v celé Evropě na oslavu Mezinárodního dne míru
MF Dnes
Po celé zemi se v pátek podvečer rozezněly zvony kostelních věží a dalších památek. Zapojily se tím do celoevropské akce A zvony zvoní, jejímž cílem bylo v jeden okamžik rozeznít co největší počet zvonů jako symbolů míru a sdílené solidarity.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 18:20 Macron: Potížisty v otázce migrace bychom měli vyhodit z Schengenu
MF Dnes
Země, které v migrační otázce neprojevují solidaritu, by měly být vyloučeny z schengenského prostoru. Na summitu v Salcburku to prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Narážel tak na vytrvalý odpor východoevropských zemí jako jsou Česko či Maďarsko přijímat uprchlíky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 17:50 Šojdrová bude v Řecku hledat syrské sirotky, stát by jim pomohl, ne v Česku
MF Dnes
Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová může začít v Řecku hledat syrské sirotky a stát jí pomůže kontaktem na řecké orgány. Jak premiér Andrej Babiš, tak ministr zahraničí Jan Hamáček řekli, že žádný seznam syrských sirotků, o nichž Šojdrová hovořila, ani neexistuje. I kdyby děti bez rodičů ze Sýrie našla, nabízí jim premiér pomoc mimo české území.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 16:42 Požár na skládce je uhašený, Celio má zákaz přijímat další odpad
MF Dnes
Hasiči po 16. hodině ukončili zásah v areálu skládky Celio v Litvínově, vyhořelou halu předali majiteli. Na místě byli od středy. Příčinami a důsledky požáru se dopoledne zabývala i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, která Celiu zakázala přijímat další odpad.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 16:30 VIDEO: Za dva měsíce projede nejdelším tunelem v zemi první vlak
MF Dnes
V polovině listopadu projede nejdelším železničním tunelem v České republice v Plzni první vlak. V současné době stavbaři dokončují napojení kolejí v jižním tubusu na nově vybudovanou přeložku železniční trati. V příštím roce se budou testovat jízdy rychlostí až 200 kilometrů v hodině.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 16:13 Neseme společnou zodpovědnost za Evropu, řekl německý prezident Zemanovi
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman končí oficiální návštěvu Německa. Před polednem ho s vojenskými poctami přijal spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier, odpoledne se pak setkal s kancléřkou Angelou Merkelovou
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 16:10 Agresivní pes zabil buldoka a zranil dva lidi, opilý majitel se ho zřekl
MF Dnes
Rvačku dvou psů v České Lípě vyšetřuje policie. Na buldoka, kterého venčil sedmnáctiletý chlapec, zaútočil stafordšírský teriér. Chlapec se snažil své zvíře chránit, druhý pes však napadl i jeho.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 16:04 Respektujte nás, rozlítila se Mayová na EU po „ponížení“ v Salcburku
MF Dnes
Evropská unii se musí v rozhovorech o brexitu chovat vůči Británii s respektem. Den po návratu z unijního summitu v Salcburku to prohlásila britská premiérka Therea Mayová, která nyní kvůli výsledkům jednání čelí ze strany tisku ostré kritice.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 14:55 Večer se rozezní zvony v celé Evropě na oslavu Mezinárodního dne míru
MF Dnes
Po celé zemi se v pátek podvečer rozezní zvony kostelních věží a dalších památek. Zapojí se tím do celoevropské akce A zvony zvoní, jejímž cílem je v jeden okamžik rozeznít co největší počet zvonů jako symbolů míru a sdílené solidarity.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 14:51 Pražskou MHD blokovala u Karlova náměstí porucha trolejí
MF Dnes
V centru Prahy nejezdily od pondělního rána tramvaje mezi Karlovým náměstím a I. P. Pavlova. Kvůli poruše trolejí musely jezdit po odkloněných trasách. Dopravce doporučoval cestujícím využít metro nebo jít pěšky.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 14:38 Při pronásledování opilého kamioňáka skončili policisté na střeše
MF Dnes
Během pronásledování kamionu s opilým řidičem skončilo policejní vozidlo na střeše. Kamioňák nejprve naboural dvě soupravy na odpočívadle Svatá Kateřina na Tachovsku a od nehody ujížděl. Hlídka se za ním rozjela, na kruhovém objezdu ale najela na vyvýšený okraj a s autem se převrátila.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 14:27 VIDEO: Žádný respekt. Pracovník letiště házel s kufry, firma se omluvila
MF Dnes
Ani špetku respektu k vykládaným zavazadlům neprojevil zaměstnanec letiště v Manchesteru, který měl kufry sjíždějící z pásu rovnat na přistavené vozíky. Jedna z cestujících ho natočila, jak zavazadla jen tak ledabyle odhazuje, ta pak z vozíku padají. Společnost zajišťující odbavování zavazadel se omluvila a případ prošetřuje.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 14:17 Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky
MF Dnes
Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v Teplicích. Věnoval jim je podnikatel Patrick Zandl v reakci na loňskou kauzu se zveřejněným tablem místních prvňáčků, kteří se stali terčem rasistických výhrůžek.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 13:34 Odvolací soud nejspíš zrušil verdikt v kauze Studénka, jednal neveřejně
MF Dnes
Ani po deseti letech od železniční tragédie ve Studénce na Novojičínsku, při které zemřelo osm cestujících a zranilo se dalších 95 lidí, není soudní jednání u konce. Odvolací Krajský soud v Ostravě podle oficiálně nepotvrzených informací zrušil předchozí zproštění všech obžalovaných a věc vrátil.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 13:14 VIDEO: Požár zachvátil kulturní dům v Drnovicích a nedaří se ho zkrotit
MF Dnes
Čtrnáct jednotek hasičů zasahuje u požáru střechy a půdy kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Vyhlásili třetí stupeň poplachu, zatím se jim nepodařilo dostat plameny pod kontrolu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 13:01 Zdrogovaný řidič MHD dostal vyhazov, pervitinu koupil přes padesát gramů
MF Dnes
Pražský dopravní podnik ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD, kterého ve středu přistihli policisté pod vlivem drog. Nejen že měl při službě pervitin v těle, balíček s drogou u něj také našli. Řidič je podezřelý z obecného ohrožení.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 12:55 Ministerstvo spravedlnosti spustilo elektronické náramky, sledují první vězně
MF Dnes
Probační a mediační služba společně s ministerstvem spravedlnosti spustila ostrý provoz elektronických náramků pro domácí vězně. Zařízení zatím kontroluje přes padesát odsouzených. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 12:54 Opilý řidič kontroloval mobil, auto se skutálelo k frekventované silnici
MF Dnes
Svitavští policisté vyšetřují, proč boural osmadvacetiletý řidič u frekventované silnice směrem na Litomyšl. Důvody jsou nejspíš hned dva. Muž si při jízdě kontroloval mobil, navíc byl opilý.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 12:33 Návrhy Mayové jsou mrtvé, v Rakousku ji ponížili. Britové premiérku nešetří
MF Dnes
Britský tisk je v hodnocení výsledku jednání o brexitu na unijním summitu v Salcburku nekompromisní. Podle něj jsou návrhy premiérky Theresy Mayové mrtvé. Evropští politici premiérku na neformálním setkání ponížili, myslí si komentátoři.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 12:12 Požár na skládce je skoro uhašený, Celio má zákaz přijímat další odpad
MF Dnes
Minimálně do večera budou hasiči kontrolovat v hale litvínovské skládky Celio ložiska již téměř dohašeného požáru, který propukl ve středu po poledni. Příčinami a důsledky požáru se dopoledne zabývala i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, která Celiu zakázala přijímat další odpad.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 11:37 Zeman končí návštěvu Německa. Přijal ho Steinmeier, setká se s Merkelovou
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman končí oficiální návštěvu Německa. Před polednem ho s vojenskými poctami přijal spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier, odpoledne ho čeká setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou. S oběma má jednat především o vzájemných vztazích, Evropské unii, vztazích s Ruskem a o migraci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 10:50 Příspěvek na domácí péči o postižené může vzrůst o 6 tisíc korun měsíčně
MF Dnes
Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením, kteří se bez pomoci sami neobléknou nebo nenajedí, může vzrůst z 13 200 na 19 200 korun měsíčně. Poslanci dali návrhu Senátu šanci, kývli na něj v prvním čtení. „Dotkne se to cca 25 tisíc osob,“ řekla poslancům senátorka Emílie Třísková z ČSSD, která přišla návrh hájit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 10:14 Zeman zakončí návštěvu Německa, setká se s Merkelovou a Steinmeierem
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman zakončí oficiální návštěvu Německa. Před polednem ho přijme spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier, odpoledne pak kancléřka Angela Merkelová. S oběma má jednat především o vzájemných vztazích, Evropské unii, vztazích s Ruskem a o migraci.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 9:23 Velkorysý dárek od Kima. Diktátor poslal do Soulu dvě tuny hub
MF Dnes
Severokorejský vůdce Kim Čong-un poslal jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi dvě tuny čirůvek větších. Tyto houby, které jsou v Koreji velmi drahé, dorazily do Soulu ve čtvrtek ještě předtím, než se Mun vrátil z třídenní oficiální cesty do KLDR.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 9:23 Poslanci řeší, zda zvýší příspěvek na domácí péči pro nejvíce postižené
MF Dnes
Návrh senátu na zvýšení měsíčního příspěvku na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením, tedy ve čtvrtém stupni, z 13 200 na 19 200 korun měsíčně, projednávají poslanci. „Dotkne se to cca 25 tisíc osob,“ řekla poslancům senátorka Emílie Třísková z ČSSD, která přišla návrh hájit.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 9:07 Pražskou MHD blokuje u Karlova náměstí poškozená tramvaj
MF Dnes
Poškozená tramvaj zablokovala provoz městské hromadné dopravy v centru Prahy. Do odvolání bude v úseku jezdit náhradní autobusová doprava a tramvajové linky jezdí odklonem.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 8:06 V Tanzanii se převrhl trajekt, obětí může být přes dvě stě
MF Dnes
Nejméně 44 lidí ve čtvrtek zahynulo, když se na Viktoriině jezeře v Tanzanii převrhl trajekt. Tanzanská vláda se ale obává, že se při neštěstí utopilo přes 200 lidí, řekl agentuře Reuters místní státní úředník.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 7:55 Boje o Bílý dům. Před čtvrtstoletím poslal Jelcin tanky na parlament
MF Dnes
Téměř dvě stě mrtvých si před čtvrtstoletím vyžádalo krvavé střetnutí mezi stoupenci Borise Jelcina a jeho odpůrci. Krizi odstartovalo rozhodnutí ruského prezidenta rozpustit 21. září 1993 po vleklých sporech Nejvyšší sovět, tedy ruský parlament.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 7:08 Našli jsme loď slavného objevitele Jamese Cooka, věří archeologové
MF Dnes
Výzkumníkům se po letech pátrání zřejmě podařilo u pobřeží státu Rhode Island na východě USA nalézt vrak lodě Endeavour. Na tomto plavidle slavný britský kapitán a objevitel James Cook doplul v 18. století až k nezmapovaným břehům Austrálie.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 6:22 Loď Aquarius zachránila u Libye 11 migrantů. Teď řeší, kam s nimi
MF Dnes
U libyjských břehů loď Aquarius ve čtvrtek ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich vylodění. Zpět do boji zmítané Libye posádka běžence vrátit odmítá.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 6:15 Před 80 lety se hraničáři v Habarticích ubránili hordám nacistů
MF Dnes
Že se Československo nebránilo nacistickému Německu, patří mezi často opakované omyly a mýty. 21. září si připomínáme 80 let ode dne, kdy se v hraniční obci Habartice (tehdy Ebersdorf) dvacítka československých příslušníků Stráže obrany státu (SOS) a celníků ubránila stovce útočníků sudetoněmeckého Freikorpsu.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 6:08 Lezou z popelnic, chodí bosi, zpívají a nelžou. Na co politici loví voliče?
MF Dnes
Kreativitě se v předvolební kampani meze nekladou. Někteří kandidáti sází na plameny a údernou hudbu, další sbírá hlasy pobytem v popelnici, jiný láká na výslech na detektoru lži a někdo si prostě jen sedne do křesla a čeká na metro. Volič chvílemi jen žasne, co vše jsou kandidáti pro jejich hlasy schopni vymyslet a ochotni udělat.
 To se mi líbí Odpovědět
21. 9. 0:01 Tohle hřiště je jen pro bílý! Ženy s dětmi jsou víc než dřív terčem rasistů
MF Dnes
Přibývá žen s dětmi, které vyhledají pomoc kvůli tomu, že se staly terčem rasistických útoku. Musí snášet opovržlivé pohledy, urážky, ale také třeba fakt, že ostatní matky zakazují svým dětem, aby si hrály s jejich dětmi. Ročně čelí rasistickým útokům v České republice stovky lidí.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 20. října 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat