Zpět MF Dnes Úterý, 18. září 2018
Hledat Rubriky 18. 9.

MF Dnes

Úterý, 18. září 2018
Close
Inzerce
18. 9. 2018, 21:06 Už nejen jahody. Jehly jsou nastražené i v dalším ovoci, hlásí Austrálie
MF Dnes
Sotva Australané vstřebali varování, že se v kupovaných jahodách po celé zemi našly nastražené šicí jehly, policie výzvu ke zvýšené opatrnosti ještě rozšířila. Už se netýká jen konzumace jahod, ale i dalších druhů ovoce - pod detailní kontrolou jsou nyní i banány a jablka.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,71 -0,315%
USD 22,83 -0,245%
CHF 22,67 -0,049%
18. 9. 2018, 20:30 Zavražděného Izraelce oslavují jako hrdinu. Než zemřel, zachránil ženu
MF Dnes
Izraelce dojal příběh židovského osadníka Ariho Fulda, kterého o víkendu pobodal palestinský útočník. Vážně zraněný muž se totiž za svým vrahem ještě rozběhl a postřelil ho. Tím nejspíš zachránil život nedaleké ženě, na kterou se Palestinec řítil s nožem v ruce.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 20:24 Stav polské justice se nezlepšil, obavy Evropské komise jen vzrostly
MF Dnes
Stav právního státu v Polsku se navzdory výzvám Bruselu nezlepšil a Evropská komise je připravena tlačit na Varšavu všemi prostředky včetně žaloby u Soudního dvora Evropské unie. Po zasedání zástupců vlád zemí EU to v úterý prohlásil místopředseda komise Frans Timmermans.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 20:00 S hnutím souzním. Okamuru obdivuji, říká devatenáctiletý kandidát SPD
MF Dnes
Před rokem vstoupil do hnutí SPD, dnes kandiduje z prvního místa do zastupitelstva městského obvodu Plzeň 1. „SPD si mě vybrala pro moji pracovitost, nic extremistického na hnutí nevidím,“ říká devatenáctiletý Jakub Zieba. V Plzni chce prosazovat vyšší bezpečnost i místa pro parkování. Jasno má však i v zahraniční politice. Ani v Evropské unii, ani v NATO nechce setrvat.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 19:40 KOMENTÁŘ: Obří manévry měly ukázat ruskou sílu. Jenže nic není tak růžové
MF Dnes
Nedávné obří ruské manévry, největší od konce studené války, měly ukázat světu, že sebevědomá velmoc je zpět. Jenže pod povrchem není vše tak růžové, jak se to Moskva snažila prezentovat, píše v komentáři Karel Svoboda z Institutu mezinárodních studií FSV UK.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 19:00 Žalobci vzdali snahu usvědčit anarchisty z „teroristického útoku“ na vlak
MF Dnes
Definitivní tečka. Žalobci nakonec případ přípravy údajného „teroristického útoku“ na vlak s vojenským nákladem z roku 2015 pěticí anarchistů k Nejvyššímu soudu neprotlačí. Nejvyšší státní zastupitelství totiž odmítlo podat dovolání proti jarnímu verdiktu pražského Vrchního soudu, který pětici pachatelů očistil. Informaci přinesl web Lidovky.cz
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 18:56 Americká vláda vyšetřuje automobilku Tesla kvůli Muskovu výroku o burze
MF Dnes
Americká vláda podle agentury Bloomberg vyšetřuje automobilku Tesla kvůli prohlášením jejího šéfa Elona Muska o možném stažení podniku z burzy.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 18:50 Vrtulník tahá na Sněžku kameny na opravu cesty, turisté musí oklikou
MF Dnes
Vrtulník v Krkonoších skládá metráky žuly na chodník mezi Růžovou horou a Sněžkou. Kvůli křížení s leteckým koridorem správa národního parku na několik dní uzavřela turistické cesty v Obřím a Modrém dole. Nepřístupná je i cesta z Růžové hory.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 18:25 Bojiště Makedonie. Západ a Rusko se přetahují o vliv na Balkáně
MF Dnes
Angela Merkelová, Sebastian Kurz a naposledy Jim Mattis. Světoví státníci si v posledních týdnech podávají ve Skopji dveře. Všichni lobbují za změnu státního názvu, čímž by se drobné balkánské zemi otevřela cesta do NATO. Proti tomu se ostře staví Rusko, které Západ podezírá z masivní dezinformační kampaně.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 18:18 Aktualizováno Je to ostuda, reagoval na výběr nového ministra Petříčka Schwarzenberg
MF Dnes
Kriticky hodnotí výběr nového ministra zahraničí Tomáše Petříčka bývalý šéf diplomacie Karel Schwarzenberg z TOP 09 i někteří další opoziční politici. „Případné jmenování bývalého asistenta pana Pocheho ministrem zahraničí je ostuda a znehodnocení tohoto klíčového ministerstva,“ uvedl Schwarzenberg.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 18:17 Aktualizováno ČSSD navrhne do funkce ministra zahraničí náměstka Petříčka
MF Dnes
Novým ministrem zahraničí by se mohl stát dosavadní první náměstek na ministerstvu Tomáš Petříček. „Odeslal jsem dopis panu premiérovi, aby ho navrhl za člena vlády a pověřil ho řízením ministerstva zahraničí,“ řekl v úterý předseda ČSSD a dosavadní ministr zahraničí a vnitra Jan Hamáček.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 17:13 Dva v jednom. Homolka získala unikátní přístroj, vyšetří tisíce pacientů
MF Dnes
Více než 55 milionů korun stál přístroj, o kterém se dosud tuzemským lékařům jen zdálo. Systém zvaný Myiabi spojuje výhody angiografu, zařízení na zobrazení krevního řečiště, a počítačové tomografie (CT). Pacienti třeba s akutní mozkovou příhodou teď mohou v Nemocnici Na Homolce obě vyšetření absolvovat najednou.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 17:03 Poslanci odvracejí riziko čtvrtinové spoluúčasti za zdravotnické prostředky
MF Dnes
Na poslední chvíli odvracejí poslanci riziko, že by si lidé od ledna příštího roku museli 25 procent připlácet za zdravotnické prostředky, tedy obvazy, kompresní punčochy, ortézy, berle, chodítka a protézy, brýle, paruky, pomůcky pro diabetiky a naslouchátka či vozíky pro handicapované.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 16:57 Propuštěný vězeň ani nedojel domů, kvůli výtržnostem a vloupání zase sedí
MF Dnes
Jen několik hodin vydržel na svobodě 33letý recidivista, kterého v polovině srpna propustili z věznice ve Valdicích na Jičínsku. Cestou domů se opil, napadal lidi ve vlaku a skončil na záchytce. Po propuštění vyloupil tetovací salon a zamířil opět do cely, kde čeká na soud.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 16:41 Aktualizováno Zeman jmenoval Mazance předsedou Nejvyššího správního soudu
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman jmenoval v úterý dosavadního místopředsedu Michala Mazance do funkce předsedy Nejvyššího správního soudu. Úřad začne vykonávat od 1. října letošního roku. Zeman se ve svém proslovu vymezil vůči pseudoaktivistům.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 16:11 Muži někdo ukradl drahé sako na míru, v noci jej spatřil na kolemjdoucím
MF Dnes
Spor o oděv se rozhořel mezi dvěma muži ve Znojmě. Jeden z nich si všiml, že kolemjdoucí je oblečený do jeho drahého saka, které mu někdo ukradl. Osočený muž se ale hájil, že sako výhodně koupil. Případ nyní rozplétají státní policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 16:06 Čínská medicína nebude zdravotnický obor. Vojtěch chystá zákon o léčitelství
MF Dnes
Už jen závěrečné hlasování čeká na návrh zákona, který vyřadí „čínskou medicínu“ ze seznamu zdravotnických oborů. Návrh, se kterým přišli senátoři a ve Sněmovně prošel druhým čtením, podpořil ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 16:00 Podle ředitele židovského muzea Zelený Raoul znevažuje holokaust
MF Dnes
Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát protestuje proti komiksu Zelený Raoul časopisu Reflex. Díl Blbounova pomsta reaguje na srpnový výrok Miloše Zemana o inteligenci českých novinářů. V komiksu poslední žijící exemplář ptáka totiž přirovnává Zemanův výrok ke schvalování holokaustu.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 15:34 Ústecký bezdomovec Rambo zemřel. Policie vyšetřuje, zda po rvačce
MF Dnes
Policie vyšetřuje smrt známého ústeckého bezdomovce Petra Červeňáka, kterému ve městě nikdo neřekl jinak než Rambo. Hledá svědky šarvátky, při které mohl muž utrpět zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 14:14 Kamion vjel před vlak v Kralupech nad Vltavou, čtyři lidé jsou zranění
MF Dnes
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se ráno na přejezdu srazil motorový vlak s kamionem. Lehce se zranilo několik lidí z motoráku. Provoz na trati Kralupy - Velvary byl obnoven po několika hodinách, a to o půl druhé odpoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 14:09 Vysoké školy si vyjednaly více peněz, příští rok si polepší o dvě miliardy
MF Dnes
Na úterním jednání se na vyšším rozpočtu pro vysoké školy dohodla ministryně financí Alena Schillerová, ministr školství Robert Plaga a předseda České konference rektorů a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Školy dostanou o 2 miliardy více, než dostaly letos. Původní návrh počítal s částkou 1,8 miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 14:08 Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou
MF Dnes
Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou cestující přijít o peníze. Jediný člověk, který ji může opravit, je na dovolené.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 14:08 Rozpočtová rada kritizuje schodek rozpočtu, má být ve výši 40 miliard korun
MF Dnes
Národní rozpočtová rada nepovažuje za současné ekonomické situace schválení státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun za optimální. Podle rady by se měla v následujících dvou letech nominální výše schodku státního rozpočtu snižovat.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 13:12 Určitý počet dní i hostů. Praha by chtěla regulovat službu Airbnb
MF Dnes
Praha bude chtít změnu zákona, která upraví provozování ubytování přes aplikaci Airbnb. Poskytovatelé by měli například povinnost poskytnout údaje o ubytovaných, hlavní město chce také zavést možnost regulovat Airbnb prostřednictvím vyhlášky. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili radní.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 13:12 Hokejistu Jihlavy Hlinku zbila na severu Moravy přesila, měl otřes mozku
MF Dnes
Jihlavský útočník Michal Hlinka se bude nějakou dobu léčit z návštěvy severní Moravy, odkud pochází. Hokejistu a jeho kamarády v neděli večer napadla přesila. Hlinka skončil s otřesem mozku, zlomeným nosem, hematomy a tržnou ránou u pravého oka.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 12:56 Čechy dohánějí pokuty za rychlost už i ve Francii, loni jich bylo 50 tisíc
MF Dnes
Po Německu a Rakousku musejí čeští řidiči dávat pozor na striktní dodržování pravidel silničního provozu i ve Francii. Teprve rok stará dohoda s Českem totiž Francouzům umožňuje, podobně jako již dříve důkladným Němcům a Rakušanům, rozesílat dodatečně pokuty motoristům rovnou do jejich poštovních schránek.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 12:49 Aktualizováno Muslimská obec věděla o radikalizaci českého džihádisty, ale nic neohlásila
MF Dnes
Čeští muslimové minimálně rok před zadržením islamisty Dominika K. alias Abdula Rahmana zjistili, že má velmi radikální názory a sdílí na sociálních sítích výhrůžky. V lednu loňského roku jej proto vyškrtli ze seznamu účastníků konference zaměřené proti terorismu. Nikdo však neupozornil policii.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 12:46 K přijetí syrských sirotků chtějí vládu dotlačit TOP 09 i lidovci
MF Dnes
K přijetí padesáti syrských sirotků z uprchlických táborů oficiálně vládu Andreje Babiše vyzvala opoziční TOP 09. Navrhne také ve Sněmovně, aby přijala usnesení vůči vládě v tomto smyslu. Premiér Babiš přijetí jakýchkoli migrantů odmítá, a to včetně dětí, které ve válce přišly o oba rodiče, s čímž přišla europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 12:10 Bouře Florence jí vyrvala dítě z náručí. Chci zpátky jeho tělo, říká matka
MF Dnes
Hurikán Florence, který o víkendu udeřil na východní pobřeží USA, si vyžádal nejméně 32 lidských životů. Přeživší tragédie vyprávějí příběhy a podávají svědectví o tom, jak živel zasáhl do jejich života. Mezi nimi i mladá matka z města Charlotte, která při povodních ztratila syna. „Držela jsem ho za zápěstí, potom za ruku, prsty a nakonec ho vzala voda,” vypráví.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 12:01 Trest veliteli „bévépéčka“ za zásah dalšího vozu neplatí, čeká ho nový soud
MF Dnes
Soudní projednávání nehody při nočních střelbách na Libavé, při které armádní bojové vozidlo pěchoty zasáhlo vedle jedoucí vůz, dál nekončí. Odvolací soud zrušil verdikt, který přiřkl vinu a trest pouze veliteli střílejícího vozu Marcelu Kulišťákovi, a vrátil případ k novému projednání.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 11:08 Muž vytáhl na kolemjdoucí sekáček na maso a vyhrožoval mu smrtí
MF Dnes
Ústečtí městští strážníci zasahovali v Městských sadech. Jednadvacetiletý muž z Litoměřicka tam ohrožoval sekáčkem na maso kolemjdoucího mladíka a vyhrožoval mu smrtí. Agresora zadrželi a předali jej státní policii. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 10:36 Syřané omylem sestřelili ruský letoun s 15 vojáky, Moskva viní Izrael
MF Dnes
Patnáct ruských vojáků zahynulo při sestřelení vojenského letounu Il-20 nad Středozemním mořem. Podle Moskvy ho sestřelila syrská protivzdušná obrana v době údajného izraelského náletu na syrský přístav Latakíja. Rusové obvinili Izraelce z provokace a nezodpovědného chování.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 10:28 Zmatení řidiči, přetížené infocentrum. Modré zóny v Brně působí chaos
MF Dnes
Rezidentní parkování v Brně dál působí zmatek, kontaktní centrum je přetížené. Neoprávněné vjezdy do historického jádra sice klesly na čtvrtinu, pokut se ale řidiči musí bát až od října.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 10:16 Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk, tah je zavřený
MF Dnes
Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se srazila tři osobní auta, dodávka a nákladní auto. Jeden člověk zemřel, další tři byli zraněni. Dopravní komplikace zřejmě potrvají celé dopoledne.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 9:33 Ruská armáda přišla u Sýrie o letadlo, na palubě bylo čtrnáct vojáků
MF Dnes
Ruský vojenský letoun se čtrnácti vojáky na palubě se ztratil nad Středozemním mořem. Oznámilo to podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany. Armáda s letounem ztratila spojení v době, kdy syrské vládní jednotky zneškodnily rakety, které mířily na syrské pobřežní město Latákíju.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 9:32 Studenti nerozumí médiím, za veřejnoprávní považují i Parlamentní listy
MF Dnes
Většina středoškoláků má nízkou mediální gramotnost. Ukázal to výzkum programu Jeden svět na školách. Zhruba polovina z tisícovky studentů nedokázala rozeznat komerční sdělení od zpravodajského. Politici nyní zvažují, jak dát mediální výchově větší důraz.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 8:21 Při srážce čtyř aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk, tah je zavřený
MF Dnes
Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se ráno srazila tři osobní a jedno dodávkové auto. Jeden člověk zemřel, další tři byli zraněni. Doprava na frekventované spojnici Čech s Moravou je přerušena.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 8:14 Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář
MF Dnes
Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Jusaku Maezawa. Oznámila to společnost SpaceX, jejímž výkonným ředitelem je slavný vynálezce Elon Musk. Maezawa bude od roku 1972 první, kdo Měsíc obletí. Výlet by se měl uskutečnit v roce 2023.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 7:51 Ruská armáda při bojích v Sýrii ztratila kontakt s vojenským letadlem
MF Dnes
Ruský vojenský letoun se čtrnácti vojáky na palubě se ztratil nad Středozemním mořem. Oznámilo to podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany. Armáda s letounem ztratila spojení v době, kdy syrské vládní jednotky zneškodnily rakety, které mířily na syrské pobřežní město Latákíju.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 7:20 Jihokorejského prezidenta v Pchjongjangu vítal Kim a bouřící dav
MF Dnes
Letoun jihokorejského prezident Mun Če-ina v úterý přistál na letišti v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Na začátek mezikorejského summitu ho osobně přivítal severokorejský vůdce Kim Čong-un společně s tisíci jásajícími Severokorejci.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 7:04 Developer chce v Brně nový mrakodrap, proti jsou místní i architekt města
MF Dnes
Uprostřed bloku v Lidické ulici v Brně chce developer stavět 80 metrů vysoký kolos, do kterého se má vměstnat 177 bytů. Další prostory plánují obsadit kancelářemi a garážemi. Proti jsou ale místní lidé i hlavní architekt města.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 6:32 Uprchlické tábory v Řecku jsou přeplněné, děti trpí úzkostmi a ubližují si
MF Dnes
V zájmu zachování psychického i fyzického zdraví migrantů by mělo Řecko okamžitě odvézt děti a nejvíce zranitelné dospělé z uprchlických táborů na ostrovech v Egejském moři. V pondělí k tomu vyzvala organizace Lékaři bez hranic (MSF). V táborech na řeckých ostrovech s kapacitou asi 6 400 lidí, je nyní podle agentury DPA až 20 500 osob.
 To se mi líbí Odpovědět
18. 9. 2018, 0:05 Bývalý starosta kandiduje na radnici přímo z vězení, věří v propuštění
MF Dnes
Bývalý starosta Lipnice nad Sázavou Ladislav Horký kandiduje do komunálních voleb jako nezávislý a ve svém volebním zpravodaji kritizuje nečinnost svých nástupců. Horký je přesto výjimečný kandidát. Sedí totiž ve vězení. Byl odsouzen za zneužití pravomocí a podvody spojené s jeho érou na radnici.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 18. února 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat