Zpět Zprávy Pondělí, 20. srpna 2018
Hledat Rubriky 20. 8.
Close
Inzerce
20. 8. 22:46 Americký prezident Trump obvinil Čínu a EU, že manipulují s měnami
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s agenturou Reuters obvinil Evropskou unii a Čínu z měnových manipulací. Prohlásil rovněž, že se mu nelíbí ani záměr americké centrální banky Fed zvyšovat úrokové sazby. V rozhovoru se věnoval i sociálním sítím, ke kterým řekl, že je velmi nebezpečné, když společnosti jako Facebook či Twitter regulují obsah na svých platformách.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,75 -0,186%
USD 22,64 -0,504%
CHF 22,83 -0,425%
20. 8. 22:30 Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, promluvil na nacionalistickém shromáždění
Lidové noviny
Bílý dům kvůli účasti na shromáždění bělošských nacionalistů ze svých služeb propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy. O odchodu Beattieho informovala v neděli televize CNN, informaci Bílý dům potvrdil v pondělí. Beattie, který působil jako jeden ze tří tvůrců projevů, trvá na tom, že nic špatného neudělal, Trumpa však nadále podporuje.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 21:59 Aktualizováno Muž s nožem ve Španělsku ohrožoval policii, ta pachatele zastřelila
Lidové noviny
Španělská policie v pondělí na barcelonském předměstí Cornellà zastřelila muže, který se pokusil s nožem v ruce zaútočit na osazenstvo policejní stanice. Policie začala vyšetřovat čin devětadvacetiletého muže alžírského původu jako teroristický útok. Druhý incident s původně nejasným motivem, při němž vjelo v severošpanělském městě Casetas auto na chodník a zranilo tři lidi, byl podle listu La Vanguardia dílem opilého řidiče.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 21:40 Turisty v Itálii překvapila rozvodněná říčka. Nejméně osm jich zahynulo
MF Dnes
Nejméně osm lidí zahynulo v rozvodněných soutěskách národního parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie. Informovala o tom italská civilní ochrana. Mezi mrtvými je jedna 24letá Italka, jeden ze zraněných pochází z Nizozemska, napsal deník Corriere della Sera. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by se neštěstí týkalo českých turistů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 21:27 Raptory kroužily po Evropě. Sváděly vzdušné souboje se spojenci
MF Dnes
Německo, Řecko, Polsko, Norsko či Španělsko. Všude tam se během uplynulých dvou týdnů objevily americké superstíhačky F-22 Raptor na svém dalším „evropském turné“. Nasazení vyspělých letounů je součástí amerického balíčku opatření k ujištění spojenců, že jim jsou USA připraveny přispěchat na pomoc.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 19:23 Turisty v italském parku překvapila rozvodněná bystřina. Nejméně pět mrtvých
MF Dnes
Nejméně pět lidí v pondělí zahynulo v národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie, informoval deník La Repubblica. Italská média ani úřady státní příslušnost postižených turistů zatím neuvedly.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 19:11 Nejméně pět turistů zahynulo soutěskách na jihu Itálie. Déšť rozvodnil potok mezi skalami
Lidové noviny
Nejméně pět lidí v pondělí zahynulo v národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie. Informoval o tom deník La Repubblica. Italská média ani úřady státní příslušnost postižených turistů zatím neuvedly.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 19:02 ‚Cílem bylo likvidovat Československo podle amerického scénáře.’ Ruská média komentují okupaci
Lidové noviny
Mezi reakcemi ruských médií na 50. výročí invaze Varšavské smlouvy do Československa v pondělí převládá střízlivý popis a hodnocení události, která ale v dnešním Rusku nepatří k prioritám veřejného zájmu. Některá konzervativně orientovaná média se nicméně přidržují sovětského výkladu o „bratrské pomoci“. Objevují se i tvrzení, že s intervencí souhlasily osobnosti pražského jara, konkrétně Alexander Dubček nebo Ludvík Svoboda.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 18:35 V srpnu 1968 jsem vyfotil vraha, jeho kulky mohly najít i mě, říká fotograf
MF Dnes
V noci z 20. na 21. srpna, kdy hranice Československa překročila invazní vojska, bylo Bohumilu Dobrovolskému třiatřicet let. Jako vášnivý amatérský fotograf popadl svou Minoltu SR-7 a vydal se do ulic. V nich se na vlastní kůži setkal s tanky, samopaly, násilím, plameny i smrtí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 17:53 Aktualizováno ‚Tak to dejme dohromady‘. Drahoš zahájil kampaň před senátními volbami v Praze 4
Lidové noviny
Zhruba s třemi desítkami dobrovolníků a za účasti představitelů TOP 09, Starostů a nezávislých (STAN), Zelených a KDU-ČSL zahájil v pondělí u Divadla Na Jezerce kampaň před senátními volbami v Praze 4 bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Neúspěšný prezidentský kandidát z poslední přímé volby bude oslovovat voliče heslem „Tak to dejme dohromady“. Do jakého senátorského klubu by vstoupil v případě, že by se do horní komory Parlamentu dostal, bude Drahoš řešit až po volbách.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 17:48 Sovětské tanky vzaly Brnu i sen o samostatné Moravě, říkají historici
MF Dnes
Historici Michal Konečný a Alexandr Brummer napsali publikaci Brno okupované. Provází po místech spojených s lety 1968 a 1969, kdy Československo obsadila vojska Varšavské smlouvy, aby zabránila uvolňování komunistického zřízení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 17:35 Obvinění z rasismu a lhostejnosti vzešla od Čechů, ne od Vietnamců, říká ke kauze utonulých dětí herečka Ha Thanh Špetlíková
Hospodářské noviny
Nemyslím, že to mělo rasový podtext, ta rasistická obvinění vzešla od Čechů, ne od Vietnamců, říká herečka Ha Thanh Špetlíková k utonutí dvou vietnamských chlapců v jezeře Lhota. Sama se prý s opravdovým rasismem nesetkala. Špetlíková je první vietnamská herečka, která si zahrála hlavní roli v českém filmu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 17:24 Brit súdánského původu u parlamentu útočil úmyslně, říká prokurátor
MF Dnes
Brit súdánského původu, který minulý týden najel autem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně a svým činem chtěl s největší pravděpodobností vyslat „politické poselství“. Prokurátor to řekl v pondělí u soudu, před kterým 29letý Salih Khater obviněný z pokusů o vraždu poprvé stanul.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 17:20 Aktualizováno Ve Španělsku najel muž s autem do lidí a utekl. Na místě zůstali tři zranění
Lidové noviny
Tři lidé byli zraněni v severošpanělském městě Casetas poté, co vjel muž s automobilem na chodník. Podle policejního mluvčího pachatel z místa utekl, policisté ho ale chytili i s jeho partnerkou. Po krevní zkoušce se ukázalo, že byl pětadvacetiletý muž opilý a měl v krvi i další návykové látky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 16:49 VIDEO: Bezpečností kamery zachytily okamžik pádu janovského mostu
MF Dnes
Úřady v pondělí zveřejnily další video zachycující sekundy před pádem janovského mostu. Na záběrech jsou vidět projíždějící auta pod mostem, v dalším okamžiku se dva pilíře mostu hroutí a mizí v oblaku prachu. Jen o vlásek uniklo několik lidí i zvířat. Tragédie si minulé úterý vyžádala 43 životů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 16:38 Konec her na vojáky. Směrnice o zbraních se dotkne i těch historických
MF Dnes
Radek Balcárek je hlavním pořadatelem každoroční rekonstrukce bitvy u Hradce Králové z roku 1866. „Nedávno jsem si spočítal, že moje projekty už navštívil milion lidí,“ uvedl. Když Česko převezme evropskou směrnici o zbraních, tak Balcárkovy vojenské linie zřejmě prořídnou.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 16:19 Zámek v Horním Maršově nejspíš někdo zapálil, vzorky zkoumá laboratoř
MF Dnes
Vyšetřovatelé hasičů dopoledne odebrali vzorky z vyhořelého barokního zámku v Horním Maršově na Trutnovsku. Po ohledání požářiště vyloučili technickou závadu. Oheň podle nich nejspíš někdo zapálil. Otázkou zůstává, zda úmyslně, nebo z nedbalosti. Odhalit to má laboratoř.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:51 Aktualizováno Kamion namáčkl převrácené auto na stěnu Lochkovského tunelu
MF Dnes
Dopravní nehoda časně odpoledne zablokovala Lochkovský tunel na Pražském okruhu ve směru na dálnici D5 na 12,6 kilometru. Po střetu s kamionem v něm zůstalo osobní auto převrácené na bok a přimáčknuté ke stěně tunelu. Zranili se dva lidé. Před půl čtvrtou odpoledne policisté tunel zprůjezdnili.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:27 Motorkář se srazil s autem, hořící benzin mu popálil hlavu i končetiny
MF Dnes
K dopravní nehodě doprovázené požárem museli vyjíždět hasiči, záchranáři a policisté na Šumpersku. Při srážce osobního auta a motorkáře totiž ze stroje vytekl benzin a vzňal se.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:20 Češi ani Slováci si nepřipomínají pražské jaro, všímá si francouzský deník Le Monde
Lidové noviny
Z nového průzkumu vypracovaného sociology České a Slovenské akademie věd vyplývá, že jen polovina Čechů a třetina Slováků vnímá pražské jaro pozitivně. Ačkoli nejrůznější reformní hnutí roku 1968 nepřestávají na západě Evropy fascinovat, v Česku a na Slovensku tolik pozornosti nepřitahují. Probrat znovu myšlenky pražského jara se ale přece jen jeví jako užitečné, ba naléhavé, napsal francouzský deník Le Monde.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:18 Za zneužívání studentů dostal exředitel střední školy tři roky
MF Dnes
Bývalého ředitele pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumíra Kymra poslal Obvodní soud pro Prahu 6 za zneužívání studentů na tři roky do vězení. Rozsudek není pravomocný. Za znásilnění, sexuální nátlak a ohrožení výchovy dítěte hrozilo Kymrovi až desetileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:02 České dráhy vyčíslují škody za překopnuté kabely, půjdou do statisíců
MF Dnes
České dráhy vyčíslují, kolik je stály komplikace na konci července, kdy dělníci na brněnském hlavním nádraží poškodili kabely. Vlaky nabíraly několikahodinové zpoždění, protože nefungovala elektřina a řízení provozu se museli ujmout výpravčí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 15:01 Dopravní nehoda uzavřela Lochkovský tunel ve směru na dálnici D5
MF Dnes
Dopravní nehoda blokuje Lochkovský tunel na Pražském okruhu ve směru na dálnici D5 na 12,6 kilometru. Zasahují záchranáři a tvoří se kolony. Zranili se dva lidé.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 14:36 Kdyby měl Brežněv Twitter
Respekt
"Sašo, co je to za výmysl s těmi reformami?" ptá se zneklidněný sovětský vůdce Leonid Brežněv v jedné ze zpráv, které během jara 1968 poslal do Prahy Alexandru Dubčekovi. Anebo si aspoň na chvíli představme, že tak nějak to mohlo být. Na facebookovém kanálu @FutureHistory1968 najdete zbytek – ve…
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 14:26 Merkelová: Stateční lidé v ČSSR se nechtěli smířit s osudem, přispěli ke sjednocené Evropě
Lidové noviny
Okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v roce 1968 považuje německá kancléřka Angela Merkelová za smutné vyvrcholení politiky útisku ze strany Sovětského svazu. Stateční lidé v Československu podle ní v dalších letech přispěli ke sjednocené Evropě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 14:13 Sahal mi mezi nohy a hrozil uškrcením, řekla soudu dívka o svém dědovi
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové dál projednává případ seniora M. U., který je obžalovaný ze znásilnění a zneužívání tří nezletilých dívek. Dnes vypovídala jeho desetiletá vnučka, která prostřednictvím videokonference potvrdila, že ji děda osahával a hrozil jí uškrcením, pokud to poví.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 13:23 Tomio se se mnou moc nechce stýkat, řekl v Rozstřelu Hayato Okamura
MF Dnes
O post v Senátu se bude v podzimních volbách za lidovce ucházet i tlumočník a překladatel Hayato Okamura, starší bratr předsedy SPD Tomia Okamury. V diskusním pořadu Rozstřel odpovídal na otázky ohledně svého programu, kandidatury za dvě strany a mluvil i o vztahu se svým bratrem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 13:02 Za smrt dívek při rallye v Lopeníku policisté navrhli obžalovat pět lidí
MF Dnes
Pět lidí navrhli napodruhé obžalovat policisté vyšetřující smrt čtyř dívek při nehodě závodního auta na rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku, uvedla ČT. Trestnímu stíhání podle zjištění MF DNES už od loňského podzimu čelili kromě původně souzeného mladého traťového komisaře i šéf závodu a tři lidé delegovaní automobilovou federací.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 12:57 VYSÍLÁME: Pokud se stanu senátorem, budou mi lidé moci volat ve dne v noci
MF Dnes
O post v Senátu se bude v podzimních volbách za lidovce ucházet i tlumočník a překladatel Hayato Okamura, starší bratr předsedy SPD Tomia Okamury. Proč se rozhodl kandidovat, jaký je jeho program nebo jak významný je v politice marketing? Hayato Okamura je hostem diskuzního pořadu Rozstřel.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 12:36 Opilá žena napadla nožem dva lidi na akci v Písku
MF Dnes
V sobotu kolem půlnoci vyjížděla policejní hlídka v Písku k letnímu kinu, kde se žena pod vlivem alkoholu oháněla nožem. Jednoho muže pořezala na krku a mladší dívku poranila na nose. Díky svědkům ji policisté rychle zadrželi.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 12:26 VYSÍLÁME: Hayato Okamura odpovídá, čím chce oslovit voliče v boji o Senát
MF Dnes
O post v Senátu se bude v podzimních volbách za lidovce ucházet i tlumočník a překladatel Hayato Okamura, starší bratr předsedy SPD Tomia Okamury. Proč se rozhodl kandidovat, jaký je jeho program nebo jak významný je v politice marketing? Hayato Okamura je hostem diskuzního pořadu Rozstřel.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 12:00 VIDEO: Indonéská školka oblékla děti jako džihádisty, ředitel se kaje
MF Dnes
Školka v Indonésii čelí kritice poté, co poslala děti na přehlídku ke Dni nezávislosti po vzoru bojovníků Islámského státu v černých hábitech a s puškami z kartonu. Organizátoři se za to omluvili, neměli prý v úmyslu u dětí podněcovat násilí.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 11:56 Napadení novináře při protestu v Dubí stíhá policie jako loupež
MF Dnes
Policie obvinila šest lidí, které v sobotu zadržela v souvislosti se shromážděním Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Dubí na Teplicku. Dva ze zajištěných napadli jednoho z přítomných novinářů a jejich čin vyšetřovatelé hodnotí jako loupež. Všichni jsou stíháni na svobodě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 11:50 ČSSD láká na MHD zdarma, developerům má zákon nařídit převést městu byty
MF Dnes
Volební kampaň v hlavním městě odstartovala ČSSD slibem MHD zcela zdarma. Slibuje také nulový poplatek za psa pro zodpovědné majitele a že lidé zaplatí o deset procent méně za vodu, plyn a elektřinu. Jeden ze slibů sociální demokracie se týká bydlení - strana slíbila 2 000 dostupných bytů každý rok z přebytků městského rozpočtu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:56 Hamáček se vnitra nevzdá a jedinou variantou na zahraničí zůstal Poche
MF Dnes
Na dvou židlích se už šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi dlouho sedět nechce. Jednoznačně řekl, že chce zůstat ministrem vnitra a do konce prázdnin vyřešit otázku obsazení ministerstva zahraničí. Hamáček popřel spekulaci některých médií, že by vnitro mohl přepustit pro prvního místopředsedu Jiřího Zimolu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:51 Balíček vydávající zvuky spustil evakuaci, byly v něm dětské chůvičky
MF Dnes
Asi sedmdesát lidí evakuovali dopoledne policisté kvůli podezřelému balíčku, který se objevil na poště v Praze 6. Ze zásilky se totiž ozývaly zvuky. Pyrotechnik záhy zjistil, že v balíku jsou zapnuté dětské chůvičky.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:23 V Rusku přibylo příznivců srpnové invaze. Hrdinové zabránili válce, tvrdí
MF Dnes
Za deset let stoupl na téměř dvojnásobek počet Rusů, kteří schvalují okupaci Československa v srpnu 1968. Nyní je jich mírně více než odpůrců vpádu vojsk. Ukázal to celoruský průzkum veřejného mínění agentury FOMnibus. Téměř polovina Rusů podle něj buď o invazi neví, nebo na ni nemá názor.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:13 Žalobci posílají deset lidí k soudu za neoprávněné čerpání dotací
MF Dnes
Za obří podvody s dotacemi obžalovalo zlínské krajské zastupitelství deset lidí. Policisté zabavili nemovitosti za 50 milionů korun včetně hotelů a penzionů, na které dotace šly. Případ podle informací MF DNES souvisí s razií v sídle Regionálního operačního programu Střední Morava v roce 2015. Podle spisu způsobili škodu za desítky milionů, v případě odsouzení jim hrozí až 12 let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:03 ČSSD láká na městskou dopravu zdarma i na levnější vodu, plyn a elektřinu
MF Dnes
Volební kampaň v hlavním městě startuje ČSSD slibem MHD zcela zdarma. Slibuje také třeba nulový poplatek za psa pro zodpovědné majitele a že lidé zaplatí o deset procent méně za vodu, plyn a elektřinu. Jeden ze slibů vládní strany se týká i bydlení - přislíbila 2 000 dostupných bytů každý rok z přebytků rozpočtu.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 10:00 „Plynovod Ukrajině neublíží“. Merkelová jednala s Putinem v netradičním prostředí
Lidové noviny
Němci pochopili, že to bez nás nepůjde. Tak by se krátce dala charakterizovat reakce ruských poslanců na sobotní mnohahodinové setkání prezidenta Ruska Vladimira Putina s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. V Moskvě za netradičním formátem setkání, kterému navíc předcházel Putinův tanec s nevěstou na svatbě rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové, vidí další prolomení mezinárodní izolace Ruska.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 9:47 Kvůli podezřelé zásilce bylo v Praze 6 evakuováno 70 lidí
Lidové noviny
Policisté uzavřeli okolí pošty v Kafkově ulici v Praze 6 kvůli podezřelé zásilce. Evakuováno bylo zhruba 70 lidí. V pondělí to řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Na místo míří pyrotechnik a pes vycvičený na vyhledávání výbušnin.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 9:36 StoletíDNES: To se soudruzi moc nepředali. Poznáte místo a událost?
MF Dnes
Letos prožíváme mimořádné výročí - sto let od vzniku samostatného československého státu. V rámci projektu StoletíDNES.cz budeme celý rok zveřejňovat historické snímky z politického dění, sportu, kultury i každodenního života po roce 1918. Necháme vás poznávat místa, kterými procházely dějiny této země.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 9:23 Za nelegální čerpání dotací hrozí deseti osobám ve Zlíně až 12 let vězení
Lidové noviny
Zlínská pobočka brněnského krajského zastupitelství podala obžalobu na deset osob kvůli neoprávněnému čerpání evropských dotací. Podle žalobců způsobily škodu za desítky milionů korun, hrozí jim až 12 let vězení. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Všichni jsou stíhaní na svobodě. Javorková odmítla sdělit podrobnosti o identitě obžalovaných.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 9:00 Vpád sovětských vojsk minutu po minutě. Sledujte online, co se dělo přesně před 50 lety
Lidové noviny
O invazi už bylo dávno rozhodnuto, 20. srpna to ale všechno vypuklo. Vojska Varšavské smlouvy rozlomila závory hraničních přechodů na den přesně před padesáti lety. Server Lidovky.cz připravil živý přenos z prvních dvou dnů invaze.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 8:30 TÝDEN OBRAZEM: Hořící obruče, divocí koně a požáry v Kalifornii z vesmíru
MF Dnes
Indové oslavili výročí nezávislosti země, mimo jiné i skoky skrz hořící obruče, po Anatólii se prohání tisíce divokých koní a astronaut z vesmírné stanice pořídil fotografii požárů, které poslední týdny ničí Kalifornii. Podívejte se na výběr nejlepších snímků ze zahraničních agentur za poslední týden.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 8:20 Při srážce autobusu a auta v pražských Střešovicích bylo zraněno 11 lidí
Lidové noviny
Jedenáct lidí se v pondělí ráno lehce zranilo při srážce autobusu a osobního auta v pražských Střešovicích. Uvedli mluvčí zdravotnické záchranné služby a policie. Kvůli nehodě byl krátce omezen provoz autobusů a tramvají.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:42 Při srážce autobusu a auta v pražských Střešovicích bylo zraněno 10 lidí
Lidové noviny
Deset lidí se lehce zranilo v pondělí ráno při srážce autobusu a osobního auta v pražských Střešovicích. Uvedli to mluvčí zdravotnické záchranné služby a policie. Kvůli nehodě byl krátce omezen provoz autobusů a tramvají.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:42 Autobus se ve Střešovicích srazil s autem, lehce se zranilo 11 lidí
MF Dnes
Jedenáct lehce zraněných museli ráno ošetřovat pražští záchranáři po srážce autobusu a dodávky ve Střešovicích. Kvůli nehodě policisté krátce omezili provoz autobusů a tramvají.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:42 Čeští vědci zkoumají ledové květy. Pomáhá jim jedinečný mikroskop, který sami vyvinuli
Hospodářské noviny
Tým vědců z Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR vyvinul prototyp elektronového mikroskopu pod názvem environmentální rastrovací elektronový mikroskop. Ten je schopen sledovat biologický vzorek v takových podmínkách, že nedojde k narušení sledovaných vlastností. Vědci díky němu zkoumají ledové květy v podobném prostředí v jakém vznikají v Antarktidě.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:36 U ambasády USA v turecké Ankaře se střílelo, nikdo nebyl zraněn
Lidové noviny
Neznámý útočník v pondělí časně ráno několikrát vystřelil z auta na americkou ambasádu v Ankaře a ujel. Nikdo nebyl zraněn, informovala televize CNN Türk. Střely rozbily okno místnosti, v níž sedí ochranka ambasády.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:14 Řecko opouští záchranný program a začíná si půjčovat samo. Nyní dluží 322 miliard eur
Lidové noviny
Řecko se v pondělí po osmi letech pouští záchranného lana, které mu poskytly především ostatní země platící eurem, aby se Řekové kvůli vlastnímu hlubokému zadlužení nezřítili do finanční propasti. Atény nyní čekají první nejisté krůčky na cestě k úplné opětovné samostatnosti na trhu s dluhopisy. Učiní tak s ekonomikou, která prošla nekompromisní kúrou masivních úspor a škrtů ve státních výdajích.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 7:00 Tropický týden vystřídá pád teplot, o víkendu se ochladí o deset stupňů
MF Dnes
Začínající pracovní týden bude opět ve znamení veder a minima srážek. S výjimkou úterý se teploty vyšplhají až ke tropickým 30 stupňům. Citelný zlom by měl přijít o víkendu, kdy teploty klesnou ke dvacítce. Na následující dny pak meteorologové předpovídají další propad, až na 18 stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:54 Porážka byla nevyhnutelná, podvolili jsme se moci, lidi šli za Dubčekem jako ovce, říká Pithart
Hospodářské noviny
Po roce 1968 nám nic nezbylo, v době normalizace jsme zapřeli vše, v co se tenkrát věřilo, vzpomíná Petr Pithart. Tak, jako bylo jaro plné euforie, podzim byl děsně depresivní. Naši komunisté nesplnili svoji historickou úlohu, tvrdí Pithart. O emigraci prý bývalý premiér a signatář Charty 77 neuvažoval ani vteřinu, přestože měl v roce 1969 tu možnost, nesl prý za situaci doma kus odpovědnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:49 VIEWEGH: Slovní souboje s amatéry. Proč nejsem v hádkách těžký soupeř
Lidové noviny
Slovní konflikty jsou nevyhnutelnou součástí lidského života. Kdo z nás se za posledních řekněme pět let ani jednou s nikým nepoškorpil? Kdo z nás si v minulosti nebo třeba docela nedávno na někoho nezanadával?
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:45 Zapálené stany i auta. Kvůli migrantům z Venezuely roste v Brazílii napětí
MF Dnes
Brazílie pošle více vojáků na hranice s Venezuelou, kde se o víkendu vyhrotilo napětí mezi místními obyvateli a imigranty z Venezuely. Vláda čelí výzvě, aby dočasně uzavřela hranice Brazílie. Napětí roste v posledních dnech i u hranic Kolumbie s Ekvádorem.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:30 Kopec, který je děravý jak ementál. Jeskyně lákají takřka půl století
MF Dnes
Bozkovské dolomitové jeskyně svou miliony let vytvářenou krásou lákají lidi do svých chodeb už téměř půl století. První amatérští jeskyňáři je objevili v roce 1947 a později i zdokumentovali.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:24 Úhoř je na hraně vyhynutí, je dražší než kokain
Lidové noviny
„Tak a konečně jsem pochopil, proč plavou úhoři v noci a ještě po samém dně. Mají na ně spadeno nejlepší kuchaři a labužníci celého světa. Někdy za ně platí i zlatem,“ píše ve své knize Zlatí úhoři Ota Pavel. Má pravdu a netýká se to jen Česka. Čím dál víc získává úhoř na oblibě v Číně. Lahůdkou je nejen maso dospělé ryby, ale i takzvané monté, tedy malí úhoři.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 6:00 Kauza H-System. Konkurzní mafie se směje, zlobí se Čunek
Lidové noviny
„Napadá mě jen slovo mafie,“ odpovídá senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) na otázku, kdo z aktérů kauzy H-System se dnes může smát. V rozhovoru pro LN soudí, že dvacet let sporů mezi skupinami okradených klientů developerské firmy a počínání konkurzního správce Josefa Monsporta jen posloužila „konkurzní mafii“.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 5:06 Družky zabitých vojáků nemají stejný nárok na kompenzace jako manželky. Ať je odškodnění širší, říkají poslanci
Lidové noviny
Solidarita Čechů s blízkými nedávno padlé trojice českých vojáků má aktuální hodnotu více než 8 milionů korun. Cifra bude nepochybně stoupat, sbírka běží až do konce srpna. V souvislosti s úlohou státu při odškodnění pozůstalých se ale objevila otázka, zda je zákon ohleduplný ke všem. Někteří poslanci jsou přesvědčení, že legislativa není dostatečná a odškodnění chtějí rozšířit na všechny partnery a partnerky vojáků a vojaček, nejen na manželky a manžele.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 4:51 Pole se mají zastavět kvůli výrobně radiofarmak, jejíž vznik není potvrzený
MF Dnes
MF DNES prozkoumala dokumenty, které určily jako jediné vhodné místo pro stavbu nového vědeckého parku pozemky o rozloze více než čtyřiceti hektarů s nejúrodnější ornicí mezi Olomoucí a Hněvotínem. Patří holdingu Gemo a vlivnému podnikateli Jaromíru Uhýrkovi.
 To se mi líbí Odpovědět
20. 8. 0:01 Osmiletá Anička se po narození vešla do dlaně. Teď je ve škole premiantkou
MF Dnes
Monika Hašková přišla do jiného stavu až ve čtyřiceti letech. Do šestého měsíce probíhalo těhotenství bez problémů, pak přišel zvrat. Lékaři museli sáhnout k císařskému řezu, aby dítě zachránili. Anička vážila pouhých 440 gramů a lékaři netajili obavy. Letos dívka absolvovala první třídu a se samými jedničkami.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 19. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat