Zpět Lidové noviny Pátek, 10. srpna 2018
Hledat Rubriky 10. 8.

Lidové noviny

Pátek, 10. srpna 2018
Close
Inzerce
10. 8. 22:59 V Turecku se rodí měnová krize. Pád liry znervózňuje Evropu, Erdoganovi příznivci hledají viníka v USA
Lidové noviny
Ceny v Turecku stoupají, hodnota liry padá. Erdoganova snaha kontrolovat měnovou politiku a zvyšující se spor s USA stojí za situací, na jejím konci by mohla být měnová krize. Podle Turků, kteří Erdogana podporují, je to snaha USA podkopat jejich zemi a prezidenta, investoři se zase bojí o nezávislost turecké centrální banky. Turecká vláda mezitím slibuje stabilitu, konkrétní způsob, jak toho dosáhne, ale prezident ani ministr financí neupřesnili.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,73 +0,105%
USD 22,59 -0,080%
CHF 22,69 -0,238%
10. 8. 20:35 Na pomoc rodinám padlých vojáků lidé poslali více než čtyři miliony
Lidové noviny
Do sbírky pro rodiny tří padlých českých vojáků již lidé poslali přes čtyři miliony korun. Vojáci zemřeli minulý týden v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Těla padlých ve středu dopravil armádní letoun do vlasti a příští týden se konají první pohřby. Česká armáda chce přímo v Afghánistánu vypátrat a dopadnout strůjce útoku. Čeští kolegové padlých vojáků v Afghánistánu se ještě nevrátili po útoku do společných hlídek.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 8. 6:00 PETRÁČEK: S novičokem nanovo. USA dospěly k závěru o vině ruské vlády
Lidové noviny
Zkuste si představit, že jste lídrem Ruska a chcete veřejně ponížit Ameriku. Na co se zaměříte? Kde budete hledat její citlivé místo? Nemusíte být expert, aby vás napadly kosmické lety. Amerika sbírá úspěchy ve výzkumu planet.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 8. 5:00 Kdo smí znát vaše nemoci? Pacient, který nechce vše sdílet s každým lékařem, bude muset na úřad
Lidové noviny
Karel se dlouhodobě léčí se středně těžkou periodickou depresí, před svým praktickým lékařem na malém městě to ale tají. Nechce, aby se tato informace objevila v jeho zdravotní dokumentaci. Od července příštího roku však má mít jeho lékař přístup k­ údajům o všech lécích, jež Karlovi předepsali ostatní doktoři, tedy i jeho psychiatr.
 To se mi líbí Odpovědět
10. 8. 5:00 StB týrala vězně v Uherském Hradišti elektrickým proudem. Z věznice má být muzeum
Lidové noviny
Cesta omšelým schodištěm věznice v Uherském Hradišti ke ztemnělé chodbě se samotkami působí i bez hlubších znalostí minulosti depresivně. Tamní pochmurná atmosféra ale ještě zhoustne, pokud si návštěvník přečte autentické výpovědi zde v minulosti držených politických vězňů, v nichž detailně popisují praktiky Státní bezpečnosti. Na místě by mělo vznikout muzeum totality, na jehož vybudování by se mělo podílet samotné město a Zlínský kraj.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 20. srpna 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat