Zpět MF Dnes Čtvrtek, 9. srpna 2018
Hledat Rubriky 9. 8.

MF Dnes

Čtvrtek, 9. srpna 2018
Close
Inzerce
9. 8. 21:20 USA do roku 2020 vybudují kosmické síly, oznámil Pence
MF Dnes
Viceprezident Spojených států Mike Pence ve čtvrtek oznámil, že do roku 2020 USA vytvoří organizační strukturu svých kosmických vojsk. Cílem je zajistit si převahu ve vesmíru. Plán na vytvoření šesté složky americké armády musí ještě schválit Kongres.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,87 +0,015%
USD 22,55 +0,319%
CHF 22,65 +0,278%
9. 8. 20:58 Bouře a déšť ochromily dopravu v Německu, na jihu Francie evakuovali kempy
MF Dnes
Zatímco některé evropské země stále sužují vedra, v Německu způsobily problémy bouřky a déšť. Kvůli nim musel být na půl hodiny přerušen provoz na největším letišti, kvůli počasí zastavili i vlakovou dopravu a spadlé stromy blokovaly také provoz na dálnici. Na jihu Francie záchranáři evakuovali 750 táborníků kvůli bleskovým povodním.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 13:27 V areálu výrobce leteckých součástek hoří, hasiči evakuovali zaměstnance
MF Dnes
Areál společnosti Jihlavan v Jihlavě zachvátil ve čtvrtek po poledni požár. Na místě je osmnáct jednotek hasičů, policie i několik sanit. Podle informací od hasičů hoří letecké benzíny a oleje ve zkušebních laboratořích. Záchranáři se snaží zaměstnance evakuovat.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 10:11 Zapomeňte na raketové motory, zaznívá z Ruska v reakci na americké sankce
MF Dnes
Za „drakonické“ označilo ruské velvyslanectví ve Washingtonu nové americké sankce proti Rusku, vyhlášené v souvislosti s otravou Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii. USA podle velvyslanectví zavádějí sankce pod vymyšlenou záminkou a bez jakéhokoliv objasnění. Ruští zákonodárci už vymýšlejí protiopatření, která by mohla Američany nejvíce bolet.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 9:25 Mladý řidič jel příliš rychle. V převráceném autě se zranilo pět lidí
MF Dnes
Dvacetiletý šofér havaroval ve středu brzy ráno na Českobudějovicku. Zřejmě jel příliš rychle do zatáčky, auto vylétlo ze silnice a narazilo do stromu. Při nehodě se zranilo pět lidí. Škoda se vyšplhala na půl milionu.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 8:32 Takový strach o život jsem ještě neměla. Češi a Slováci líčí dění na Lomboku
MF Dnes
Turisticky oblíbené indonéské ostrovy Lombok a Bali zasáhlo minulý týden v několika vlnách silné zemětřesení. Další otřesy přišly ve čtvrtek. Místní média hovoří už o 350 obětech. Na vlastní kůži katastrofu zažilo i několik Čechů a Slováků. „Bylo to, jako bychom byli na lodi na hodně rozbouřeném moři,“ vylíčil zemětřesení Matúš L. v rozhovoru pro iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 7:30 Pacienti nemocnic i senioři v domovech trpí horkem. Chlazení je jen někde
MF Dnes
Průměrně třetina nemocničních pracovišť v Moravskoslezském kraji je vybavená klimatizací, rekuperací, nebo jinou technologií, která dokáže chladit vzduch. Většině pokojů ale chlazení chybí. Ještě hůř jsou na tom domovy pro seniory. Staří a nemocní lidé ve vedrech trpí. V budoucnu se to má změnit.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 7:00 Turisté v Sardinii si odváží z pláží písek, úřady to řeší vysokými pokutami
MF Dnes
Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní prostředí tohoto italského ostrova. Naposledy uložily pokutu 1032 eur návštěvníkovi z Británie, jehož policisté dopadli s plastovou lahví plnou písku z pláže u města Olbia na severovýchodě ostrova.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 6:50 Po tropickém čtvrtku se ochladí, vedra se vrátí v příštím týdnu
MF Dnes
Úporná vedra nás neopouští a ve čtvrtek se teploty hlavně v Čechách přiblíží opět čtyřicítce. Od pátku meteorologové však slibují ochlazení až o deset stupňů a to vlivem příchodu studené fronty. Ta by měla přinést přeháňky a občasné bouřky. Příští týden se ale opět vrátí letní teploty okolo třiceti stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
9. 8. 0:01 Půda kvůli suchu nepřijme téměř žádné srážky. Hrozí povodně, říká expert
MF Dnes
Většina půdy v Česku je v takovém stavu, že by v případě plošných extrémních přívalových dešťů absorbovala jen minimum vody. Mohla by se tak opakovat situace z povodňového roku 2002. Podle Jana Vopravila z Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy se musí změnit zemědělské postupy a zastavit neustálé zhutňování půdy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 20. října 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat