Zpět Zprávy Středa, 8. srpna 2018
Hledat Rubriky 8. 8.
Close
Inzerce
8. 8. 17:09 VYSÍLÁME: Zabití vojáci v Afghánistánu jsou ve vlasti, prezident je vyznamená
MF Dnes
Letadlo s ostatky tří českých vojáků – Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka – padlých v Afghánistánu krátce po 16. hodině přistálo na letišti v pražské Ruzyni. Nad územím Česka ho doprovázely gripeny. Po přistání proběhl pietní ceremoniál. Prezident Miloš Zeman vojákům 28. října in memoriam udělí medaili Za hrdinství.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 15:55 Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina
MF Dnes
Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její kapacita nestačila a přes hráz se valily ohromné proudy vody. Letošní léto ale nabízí opačný extrém. Přehrada prakticky vyschla.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 15:10 Česko se rozloučilo s padlými vojáky. V Praze se jim poklonili nejvyšší představitelé země a vojáci z jejich praporu
Hospodářské noviny
Vojenský speciál přivezl do Česka rakve s ostatky tří padlých vojáků v Afghánistánu, Martina Marciny, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka. Do Ruzyně se s vojáky přišli rozloučit jejich vojenští kolegové, prezident, premiér i ministr obrany. Zhruba půlhodinového pietního ceremoniálu se zúčastnil také kardinál Dominik Duka. Za doprovodu Hradní stráže a vojenské policie byly rakve odvezeny do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Prezident Miloš Zeman udělí třem českým vojákům ve státní svátek 28. října in memoriam medaili Za hrdinství.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 14:16 V Kongresu zasedne první muslimka, dcera palestinských přistěhovalců
MF Dnes
Dcera palestinských přistěhovalců Rashida Tlaibová se téměř jistě stane první Američankou palestinského původu a muslimkou, která se dostane do Kongresu. Zvítězila totiž v primárních demokratických volbách v michiganském 13. kongresovém okrsku a v hlavních volbách proti ní nebude kandidovat žádný republikán.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 13:14 VYSÍLÁME: Dostáváme plat jako ostatní, nejsme žoldáci, ohrazuje se výsadkář
MF Dnes
Jaká je úloha české jednotky v Afghánistánu? Jak vypadají výjezdy ze základny? Jaká je role duchovních v armádě a jak pomáhají při řešení kritických situací? Na tyto otázky odpovídají ve speciálu iDNES.tv výsadkář Ivo Zelinka a hlavní kaplan české armády Jaroslav Knichal.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 12:23 Západ Česka mohou odpoledne zasáhnout silné bouřky, varují meteorologové
MF Dnes
Západní polovinu Česka mohou zasáhnout odpoledne a večer silné bouřky s přívalovým deštěm i kroupami. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav, který varuje i před vlnou teplého vzduchu. Ze čtvrtka na pátek se však ochladí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 11:54 Atentátnice bývají oběti sexuálního násilí, Britové míří s pomocí do Afriky
MF Dnes
Britská armáda vyšle do východní Afriky novou jednotku, která bude mít za úkol naučit místní armády citlivějšímu zacházení s oběťmi sexuálního násilí. Tým, ve kterém budou i britské vojačky, tak chce zastavit fenomén sebevražedných atentátnic a dětských vojáků, jimiž se často stávají právě oběti sexuálního násilí.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 11:20 Od železničního neštěstí u Studénky uplynulo již 10 let. Za smrt osmi lidí nebyl dosud nikdo potrestán
Hospodářské noviny
Na železniční trať ve Studénce spadl 8. srpna 2008 rekonstruovaný silniční most a do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Na místě zahynuli čtyři ženy a dva muži, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo 95 cestujících, z toho devět těžce. Někteří mají doživotní následky. Policie obvinila a státní zástupce obžaloval deset lidí z obecného ohrožení. Šlo o manažery i pracovníky stavebních firem, živnostníka či jednoho úředníka. Loni je soud všechny obžaloby zprostil.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 11:15 Aktualizováno Na Českolipsku se střetl kamion s osobním autem, tři mladí lidé zemřeli
MF Dnes
U Doks na Českolipsku se ráno střetl kamion s osobním vozem. Řidič auta a jeho spolujezdkyně na místě zemřeli, další ženu se snažili záchranáři oživovat, ale marně. Další dva spolucestující skončili ve vážném stavu v nemocnici. Podle policie se jedná vesměs o velmi mladé lidi a někteří nebyli připoutáni.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:57 Všude bylo strašně krve. Češka promluvila o útoku žraloka na manžela
MF Dnes
První dovolená v Egyptě se pro rodinu z malé moravské obce stala doslova hororovým zážitkem. Dva dny před odletem domů si šel Petr D. stejně jako ve dnech předtím zaplavat do moře u veřejného mola kousek od hotelu, když na něj smrtelně zaútočil žralok. A to přímo před očima jeho dcery a manželky, která pro MF DNES otevřeně promluvila o rodinné tragédii.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 9:30 Spojenecký šach mat. Za sto dní padly Ústřední mocnosti na kolena
MF Dnes
Velká válka. Začala atentátem v Sarajevu a skončila mírovou smlouvu ve vlakovém voze u francouzského města Compiègne. Čtyři roky válčení v zákopech, v oblacích, na vlnách i pod hladinou. Do té doby největší světový konflikt, který dlouho stál na mrtvém bodě, ukončila až stodenní ofenziva vojsk Dohody. Od jejího začátku uplynulo ve středu 100 let.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 8:02 Tragédii nepřežili tři lidé. U Doks se střetl kamion s osobním autem
Lidové noviny
U Doks na Českolipsku se ve středu ráno střetl kamion s osobním vozem. Dva lidé na místě zemřeli, dalšího pasažéra se snažili záchranáři resuscitovat, ale marně. V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 8:00 Na Českolipsku se střetl kamion s dodávkou, tři lidé zemřeli
MF Dnes
U Doks na Českolipsku se střetl kamion s dodávkou, tři lidé zemřeli, další dva hasiči vyprošťují. Silnice 38 je uzavřena, policie odklání dopravu.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 7:19 Festival Banát místním vydělá na měsíce, stovky kapel jezdí hrát zadarmo a spí na zemi, říká zakladatel akce Štěpán Slaný
Hospodářské noviny
V Banátu není jednoduchý život, i díky výdělkům z festivalu mohou krajané dál v oblasti zůstat a nemusí se stěhovat do měst, oblast chceme restartovat. Češi přišli do Banátu v roce 1823, dodnes to jsou tradiční české vesnice, říká zakladatel festivalu Banát Štěpán Slaný. Dodává, že každý rok se jim hlásí stovky kapel, které do Rumunska chtějí vyrazit i přesto, že podmínkou je, aby hrály zadarmo, spí se ve stanu a pořadatelé garantují jen jedno jídlo denně.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 7:00 Španělská stíhačka omylem odpálila raketu. Armáda ji zatím nenašla
MF Dnes
Letoun španělských ozbrojených sil ve čtvrtek v estonském vzdušném prostoru omylem odpálil raketu vzduch-vzduch, oznámil zpravodajský web listu Postimees. V okolí města Otepää na jihovýchodě Estonska se stíhačka Eurofighter Typhoon 2000 účastnila vojenského cvičení.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:56 Kandidát SPD David: Rusové Krym zabrali správně, BIS lže a ministerstvo vnitra šíří dezinformace
Hospodářské noviny
O výrocích poslanců SPD o uprchlících a Romech jsem neslyšel, že je hnutí fašistické, jak řekl bývalý ministr spravedlnosti, je irelevantní. Nevěřím, že migrace ustala, některých migrantů si tady nikdo nevšímá, trestné činy vymizely, protože přestávají být stíhány, říká Ivan David, bývalý ministr a kandidát do Senátu za SPD. Dodává, že nevěří, že Rusové sestřelili malajské letadlo nad Ukrajinou. BIS podle něj lže, pokud jde o vzrůstající vliv ruských tajných služeb na území ČR. Ministerstvo vnitra podle jeho názoru šíří dezinformace.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:49 Deset let od Studénky: Bolest pozůstalých sílí s marným hledáním viníka
MF Dnes
Dnes je to přesně deset let od neštěstí ve Studénce, při kterém zemřelo osm lidí. Mezinárodní rychlík jedoucí na trase Krakov – Praha tehdy narazil do zřícené mostní konstrukce, kterou nad frekventovanou železniční tratí právě zasouvali dělníci. Rány přeživších a pozůstalých se špatně hojí, i kvůli vleklému soudnímu procesu a prvotnímu zprošťujícímu rozsudku.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:32 U Valašského Meziříčí havaroval mladík, na místě zemřel
MF Dnes
V úterý večer havaroval nedaleko Valašského Meziříčí mladý řidič, na následky zranění na místě nehody zemřel. Třiadvacetiletý řidič jel ve vozidle značky Seat ve směru od Valašského Meziříčí, když sjel do protisměru a jeho vůz skončil v příkopu obrácený na střechu. Příčiny nehody zatím nejsou známé.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:27 Požár na jihu Portugalska se přibližuje k letoviskům na pobřeží
MF Dnes
Požár v regionu Algarve na jihu Portugalska se blíží k letoviskům na pobřeží. Portugalská vláda v úterý převedla velení zásahu z regionální na národní úroveň. Informovala o tom agentura Reuters. Živel si nevyžádal žádné oběti. Zranění v oblasti požáru utrpěly zhruba tři desítky lidí - většina z nich se nadýchala kouře či utrpěla popáleniny.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 6:00 ZVĚŘINA: Vítězná karta. Nová TOP 09 zkoumá marketingové slepé uličky
Lidové noviny
TOP 09 je strana zajímavá a v mnoha ohledech úctyhodná, loňské parlamentní volby jí zasadily ránu (do sněmovny pronikla velmi těsně zásluhou pražských voličů). Následovala rezignace předsedy-zakladatele Miroslava Kalouska a výměna vedení i celé garnitury. Do nadcházejících senátních a komunálních voleb nastupuje radikálně obměněná a omlazená kandidátka.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 5:02 Otec byl vizionář, po okupaci propojil lidi tajným vysíláním, vzpomíná tehdy osmnáctiletý Rada
Lidové noviny
Dvacátého srpna roku 1968 odjel z chalupy na Sázavě do bytu v pražských Kobylisích, kde bydlel s rodiči. Zalil kytky a šel spát. V noci slyšel jedno, jak léta jedno letadlo za druhým, ale nevěnoval tomu příliš velkou pozornost. Ráno už hučely tanky. “Zajímavé je, že přijeli přesně z té strany, odkud se v roce 1945 osvobozovala Praha,” líčí Pavel Rada ve vzpomínce na den, který už nikdy nevymaže z paměti. Server Lidovky.cz přináší již třetí díl seriálu Bylo jim osmnáct o dosud nikdy nezveřejněných příbězích z invaze.
 To se mi líbí Odpovědět
8. 8. 0:01 Co muslim, to terorista. Experti vyvrátili mýty a polopravdy o islámu
MF Dnes
O muslimech koluje mezi lidmi a po sociálních sítích mnoho nepřesných výroků a předsudků. Některé mají svůj původ alespoň částečně v realitě, další jsou spíš výplodem lidové tvořivosti a přehnaného zjednodušování. Ty nejčastější mýty a polopravdy pro iDNES.cz okomentovali dva odborníci na islám a muslimy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 17. prosince 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat