Zpět MF Dnes Středa, 13. června 2018
Hledat Rubriky 13. 6.

MF Dnes

Středa, 13. června 2018
Close
Inzerce
13. 6. 2018, 22:09 Vláda premiérky Mayové vyhrála klíčové hlasování o zákonu o brexitu
MF Dnes
Vláda britské premiérky Theresy Mayové ve středu vyhrála další klíčová hlasování o dodatcích k zákonu o odchodu země z Evropské unie, jež navrhla horní komora parlamentu či opoziční labouristé.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Kurzy měn
EUR 25,56 +0,078%
USD 22,75 +0,352%
CHF 22,79 +0,053%
13. 6. 2018, 20:12 Zeman svolal na čtvrtek brífink. Týká se příjemné události, řekl Ovčáček
MF Dnes
Prezident Miloš Zeman svolal na čtvrteční odpoledne tiskový brífink. Pražský hrad neuvedl, k čemu se hlava státu bude vyjadřovat. Konference pravděpodobně nebude v hradních palácích, ale v jiných prostorách areálu Pražského hradu. Podle prezidentova mluvčího novináři na konci nedostanou prostor k otázkám.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 14:00 Spravedlnost by mohla vést Malá. Je ve střetu zájmů, vadí odborníkům
MF Dnes
Zatím není jasné, kdo bude novým ministrem spravedlnosti. Spekuluje se o dvou jménech, z nichž jedno je pro odbornou veřejnost velmi obtížně stravitelné. Jedná se o poslankyni Taťánu Malou, která proslula nekritickou obhajobou lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Druhým je náměstek ministerstva spravedlnosti a „pučista“ Jeroným Tejc.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 13:12 Jaderné odzbrojení KLDR chceme stihnout do dvou a půl roku, nastínil Pompeo
MF Dnes
Spojené státy doufají, že dosáhnou zásadního jaderného odzbrojení v Severní Koreji během následujícího dvou a půl roku. V Soulu to ve středu, den po historickém summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una, prohlásil americký ministr zahraničí Mike Pompeo.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 13:02 Poloostrov Krym byl na desítky minut bez proudu
MF Dnes
Velká část obyvatel poloostrova Krym byla ve středu odpoledne postižena rozsáhlým výpadkem proudu. Podle ruského ministerstva energetiky byl výpadek způsoben havárií v jedné z rozvodní. Dodávky proudu jsou již obnoveny.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 11:44 Soud zprostil obžaloby policistu, který zpacifikoval sběrače konopí
MF Dnes
Použití teleskopického obušku vůči sběrači legálního technického konopí na poli na Českolipsku nebylo trestným činem. Policistu ve středu soud v České Lípě zprostil obžaloby. Za zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozilo až pět let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 10:59 Vondráček hájí ceny ve Sněmovně. Napříště je už nemají určovat poslanci
MF Dnes
Do obhajoby cen jídel ve Sněmovně, kde například vepřové s knedlíkem a zelím vyjde na 50 korun, šunka s vejci na 32 korun nebo káva s mlékem je za 14 korun, se pustil šéf Sněmovny Radek Vondráček z ANO. Rozzlobilo ho také, jak si z cen ve Sněmovně utahují Piráti. A rozhodl, že o cenách už nebudou rozhodovat poslanci, ale kancléř.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 10:32 Africké baobaby náhle umírají, viníkem jsou nejspíš klimatické změny
MF Dnes
Badatelé zjistili, že některé z afrických nejstarších a největších baobabů začaly během posledního desetiletí náhle umírat. Stromy jsou tisíc až dva a půl tisíce let staré a jejich šířka se často vyrovná délce autobusu. Vědci spekulují o tom, že se staly obětí klimatických změn.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 8:44 Poslanci mohou využívat překladatele. Většinou to netuší a pomáhá jim okolí
MF Dnes
Poslanci mají vyčleněnou část poslanecký náhrad na překlad korespondence, případně na korektury textů. Pokud se cítí v boji s cizím jazykem v úzkých, mohou požádat o pomoc se psaním Kancelář Sněmovny. Většina poslanců o tom ovšem neví a dopisy jim kontroluje jejich okolí.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 8:34 Za loupeže v Náchodě dostali dva obžalovaní sedm let a tři roky vězení
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové napotřetí poslal do vězení Lukáše Tichého i Ludvíka Vaňka, kterého loni na podzim pro nedostatek důkazů osvobodil. Muži podle zatím nepravomocného rozsudku přepadli a oloupili v letech 2012 a 2014 pracovníky bezpečnostní služby před náchodským Kauflandem.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 7:48 VIDEO: Znojmem se toulal muž s nožem a pivem, odzbrojili jej strážníci
MF Dnes
Několik lidí vystrašil v úterý večer muž, který procházel Znojmem s nožem a lahví piva v rukou. Známého potížistu, který byl viditelně pod vlivem návykové látky, odzbrojili strážníci.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 7:15 Obří kroupy se v oblaku nabalují i několik hodin, řekl Dvořák v Rozstřelu
MF Dnes
Počátek týdne byl bohatý na silné bouřky, které doprovázely kroupy o velikosti dlaně a vysoká aktivita blesků. Podle meteorologa Petra Dvořáka vznikají extrémní kroupy v supercelárních bouřích. Řekl to v pořadu Rozstřel na iDNES.tv, kde dále popsal, že Česko aktuálně zalévá jemný zahradnický déšť.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 6:30 Vstup do podzemí Motolského potoka je zabezpečený dost, tvrdí Praha
MF Dnes
Ani po víkendové tragédii, při které v podzemní části Motolského potoka zemřela nejméně jedna vyznavačka geocachigu, nebude Praha zvyšovat zabezpečení tohoto prostoru. „Keškaři“ neměli v podzemním prostoru co pohledávat, město jim ale přístup nijak neusnadňuje.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 6:30 PŘÍMÝ PŘENOS: Meteorolog Dvořák mluví o bouřkové sezóně nad Českem
MF Dnes
Počátek týdne byl bohatý na silné bouřky, které doprovázely kroupy o velikosti dlaně a vysoká aktivita blesků. Navazovaly na víkendové bouřky, které vyvracely stromy od Prahy až po sever Moravy. O bouřkové sezóně nad Českem mluví v pořadu Rozstřel na iDNES.tv meteorolog Petr Dvořák.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 6:13 Pětina mladých lidí je ohrožena chudobou, rizikem je rodina i vzdělání
MF Dnes
V České republice je přibližně 300 tisíc mladých lidí, kteří jsou ohroženi chudobou. Častěji jsou to přitom ženy. Chudobou jsou nejvíce ohrožení lidé, kteří pochází z nestabilního rodinného finančního zázemí, mají zkušenost se ztrátou bydlení a kteří mají jen základní vzdělání.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 5:59 Oficiální návštěvu Vysočiny prezident nechystá, na chalupu ale přijede
MF Dnes
Poslední čtyři roky bývalo touto dobou na krajském úřadě v Jihlavě rušno. Ladily se detaily návštěvy prezidenta Miloše Zemana. Na Vysočinu pravidelně vyrážel na přelomu června a července. Letos je na hejtmanství nebývalý klid. Oficiální návštěva prezidenta se nekoná. Na chalupu vyrazí, ale neví se kdy.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 5:51 V dětském pokoji hořela matrace, chytla zřejmě od odložené powerbanky
MF Dnes
Zřejmě od nabíjející se powerbanky začalo ráno hořet v dětském pokoji jednoho z bytů v brněnském Starém Lískovci. Že hoří, si všimla sousedka. Strážníci pak z bytu vyvedli pětičlennou rodinu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 5:35 Malí podnikatelé nebudou muset evidovat online. Klesne DPH, i u piva
MF Dnes
Podnikatelé, u nichž hotovostní platby nepřevýší 200 tisíc korun, by podle vlády napříště nemuseli být připojeni k internetu a posílat okamžitě státu údaje o tržbách. Stačilo by evidenci dokládat zpětně jednou za čtvrt roku. Novelu EET navrhuje vláda, schválit to musí parlament. Vláda navrhuje i snížení DPH, přičemž její návrh se týká i piva či vodného a stočného.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 5:21 Trumpovo gesto Kimovi vystrašilo spojence, KLDR ho slaví jako vítězství
MF Dnes
Vzrušení nad převratným setkáním mezi Donaldem Trumpem a KIm Čong-unem vystřídala v Jižní Koreji lehká rozmrzelost. Je za ní Trumpův příslib pozastavit společná vojenská cvičení amerických a jihokorejských vojáků. Znepokojení dává najevo i Japonsko. Severokorejský tisk to naopak oslavuje jako Trumpův ústupek.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 4:49 Nechá nás na holičkách? Spojence USA znepokojilo Trumpovo gesto Kimovi
MF Dnes
Vzrušení nad převratným setkáním mezi Donaldem Trumpem a KIm Čong-unem vystřídalo v Jižní Koreji lehká rozmrzelost. Je za ní Trumpův příslib pozastavit společná vojenská cvičení amerických a jihokorejských vojáků. Znepokojení dává najevo i Japonsko.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 4:35 Odposlechy neměla policie vůbec nasadit, uvedla soudkyně v kauze trafik
MF Dnes
Příkaz k odposlechům vůbec neměl být vydán, protože policie nevyužila všechny způsoby, jak získat informace. Tak zní odůvodnění soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Heleny Králové, proč považuje v kauze takzvaných trafik odposlechy za nezákonné. Tím smetla ze stolu nejsilnější důkazy obžaloby.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 4:32 VIDEO: Dělníci na pražském Výstavišti odkryli dávno zapomenuté jezírko
MF Dnes
Výstaviště v pražských Holešovicích se po mnoha letech dočkalo revitalizace. Prosekávají se husté keře, opravují cesty, natírají se ploty a na zapadlých místech zde dělníci našli i dávno zapomenuté jezírko.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 4:27 Malí podnikatelé nebudou muset evidovat online. Vláda chce i levnější pivo
MF Dnes
Podnikatelé s nízkými příjmy by podle vlády napříště nemuseli být připojeni k internetu a posílat tak okamžitě státu údaje o tržbách. Stačilo by evidenci dokládat zpětně jednou za čtvrt roku. Novelu k EET navrhuje vláda, schválit to ještě musí parlament. Vláda navrhuje i snížení DPH, přičemž její návrh se týká i piva či vodného a stočného.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 3:51 Vláda chce výjimku z EET pro malé podnikatele a snížení DPH u služeb
MF Dnes
Podnikatelé s nízkými příjmy by podle vlády napříště nemuseli být připojeni k internetu a posílat tak okamžitě státu údaje o tržbách. Stačilo by evidenci dokládat zpětně jednou za čtvrt roku. Výjimku z EET navrhuje vláda, schválit to ještě musí parlament. Vláda navrhuje i snížení DPH z 15 na 10 procent, které se týká i stravovacích služeb a vodného a stočného.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 2:32 Konflikt Saúdů s povstalci v Jemenu pokračuje, začala bitva o Hudajdu
MF Dnes
Mezinárodní koalice pod velením Saúdské Arábie zahájila ve středu spolu s vojáky Západem uznávané jemenské vlády ofenzivu na jemenské přístavní město Hudajda, které ovládají povstalci. Agentury AP a Reuters se shodují, že zřejmě půjde o jednu z nejdůležitějších bitev za uplynulé tři roky konfliktu.
 To se mi líbí Odpovědět
13. 6. 2018, 0:44 Na řece u Volgogradu se srazila výletní loď s člunem, zemřelo 11 lidí
MF Dnes
Při srážce výletní lodi s tažným člunem na řece Volze zahynulo v pondělí v ruském městě Volgograd 11 lidí. Nehoda se stala zhruba 250 metrů od břehu a záchranné síly o ní dostaly hlášení kolem 22:00 místního času (21:00 SELČ), informovala v úterý agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 6. 2018, 18:05 Policie zasahuje na vládě, přijeď, volal před pěti lety překvapený Nečas
MF Dnes
Od razie na Úřadu vlády uplynulo pět let a nikdo není pravomocně odsouzen. Kauza žije dodnes. Události oné noci z 12. na 13. června, které krátce nato přepsaly politickou mapu Česka, zmapoval středeční deník MF DNES.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 17. června 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat