Zpět Zprávy Pondělí, 11. června 2018
Hledat Rubriky 11. 6.
Close
Inzerce
11. 6. 23:54 Svět odpočítává minuty do historického setkání Trumpa s Kimem
MF Dnes
Už za pár hodin začne v Singapuru napjatě očekávané setkání Donalda Trumpa s Kim Čong-unem. Americký prezident a severokorejských diktátor si podají ruce v úterý ve tři hodiny ráno středoevropského času v hotelu Capella na singapurském ostrově Sentosa.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,84 +0,093%
USD 22,31 -0,287%
CHF 22,39 -0,219%
11. 6. 22:55 Vrstva krup pokryla přechod Folmava, od západu dorazila další vlna deště
MF Dnes
Plzeňským krajem se prohnaly bouřky. Na Klatovsku padaly kroupy, na Domažlicku dokonce o velikosti dlaně. K večeru se velmi silné bouřky přesunuly do jižních Čech, déšť postupoval přes Vysočinu dál na východ. Mezitím však na jihozápad Čech dorazily další lijáky z Německa.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 22:15 Svět odpočítává minuty do historického setkání Trumpa s Kimem
MF Dnes
Svět odpočítává poslední minuty do napjatě očekávaného setkání Donalda Trumpa s Kim Čong-unem. Americký prezident a severokorejských diktátor si podají ruce v úterý ve tři hodiny ráno středoevropského času na singapurském ostrově Sentosa.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 21:44 Muž ubodal v Německu 15letou dívku, podezřelý se sám přihlásil policii
MF Dnes
Patnáctiletou dívku v pondělí ubodal útočník v parku ve městě Viersen na západě Německa. Podezřelým z činu je pětadvacetiletý Turek, který se po několika hodinách pátrání policii sám přihlásil. Motiv vražedného útoku zatím není jasný.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 21:27 Na západě Německa útočník ubodal v parku 15letou dívku
Lidové noviny
Patnáctiletou dívku v pondělí ubodal útočník v parku ve městě Viersen na západě Německa. Podezřelým z činu je pětadvacetiletý Turek, který se po několika hodinách pátrání policii sám přihlásil, informovala agentura DPA. Motiv vražedného útoku zatím není jasný.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 21:10 Otázky a odpovědi: Americký prezident a severokorejský vůdce se sejdou poprvé. V čem je jejich setkání převratné?
Hospodářské noviny
Poprvé v historii se setká americký prezident s vůdcem severokorejského komunistického režimu. Americký prezident Donald Trump oficiálně od schůzky očekává demontáž severokorejských zbraní, to je ovšem pro první schůzku nerealistické přání a chce především ukázat, že je schopný vyjednavač. Severokorejský vůdce Kim Čong-un očekává zrušení mezinárodních sankcí a záruky, že USA nezaútočí na režim a nepokusí se svrhnout vládnoucí rodinu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 20:45 Vrstva krup pokryla přechod Folmava, od západu se blíží další vlna deště
MF Dnes
Plzeňským a Jihočeským krajem se prohnaly bouřky. Na Klatovsku padaly kroupy, na Domažlicku dokonce o velikosti dlaně. K večeru se velmi silné bouřky přesunuly do jižních Čech, déšť postupuje přes Vysočinu dál na východ. Místy může spadnout až 50 milimetrů srážek.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 20:00 Letadlo nouzově přistálo v Irsku kvůli bombové hrozbě napsané na toaletě jedním z cestujících
Lidové noviny
Letadlo společnosti United Airlines na cestě z Říma do Chicaga přistálo v pondělí nouzově v Irsku poté, co se na toaletě našel načmáraný vzkaz, že na palubě je bomba. Více než dvě stovky pasažérů se nyní musí podrobit grafologickému testu, informoval list The Irish Times. Policie rovněž prověřuje všechna jejich zavazadla.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 19:58 Kvůli výhrůžce na toaletě muselo letadlo United Airlines nouzově přistát
MF Dnes
Letadlo společnosti United Airlines na cestě z Říma do Chicaga v pondělí nouzově přistálo v Irsku poté, co se na toaletě našel načmáraný vzkaz, že na palubě je bomba. Více než dvě stovky pasažérů se nyní musí podrobit grafologickému testu. Policie rovněž prověřuje všechna jejich zavazadla.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 19:40 Odmítnuté migranty přijmeme my, prohlásil španělský premiér
MF Dnes
Loď neziskové organizace SOS Méditerranée se 629 migranty, kterou odmítly přijmout Itálie i Malta, může přistát ve Valencii, řekl španělský premiér Pedro Sánchez. Italský premiér Giuseppe Conte se kvůli migrační situaci chce sejít se šéfy vládních stran a s ministry, jichž se problém migrace týká.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 19:36 Jsou různé alternativy, řekl rektor ČVUT o odvolaném řediteli
Lidové noviny
O napjaté situaci v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) v pondělí s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) jednali na společné schůzce rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) Vojtěch Petráček a odvolaný ředitel institutu Vladimír Mařík. Rektor se vyhnul přímé odpovědi na otázku, zda je možné, aby se Mařík vrátil do své dřívější funkce. „Na stole jsou různé alternativy,“ uvedl. Plaga soudí, že odvolaný ředitel je respektovanou osobností, ale jako ministr nebude zasahovat do nezávislosti vysokých škol.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 19:05 Bez chyb není možné růst, říkají Piráti. A své přešlapy chtějí napravit
MF Dnes
Jsou podepsáni pod třinácti návrhy zákonů, v tomto směru spolupracují s opozicí i s vládou. Jenže v poslední době na sebe Piráti upozornili i několika přešlapy, které se ale snaží napravit. „Bez chyb není možný růst,“ tvrdí místopředsedkyně strany Olga Richterová.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 17:12 Babiš slibuje do prázdnin velký investiční plán na 10 let
Respekt
Turné po krajích končí, z investiční inventury může být volební hit
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 16:46 Odmítnuté migranty přijmeme my, prohlásil španělský premiér
MF Dnes
Loď neziskové organizace SOS Méditerranée se 629 migranty, kterou odmítly přijmout Itálie i Malta, může přistát ve Valencii, řekl španělský premiér Pedro Sánchez.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 16:45 Červená na žluté lince metra překvapila cestující, stará barva vybledla
MF Dnes
Po devíti měsících mohou cestující konečně nastoupit do metra Anděl vstupem u obchodního centra. Jenže nová podoba stanice některé překvapila. Přestože je linka B ve schématu žlutá, je podklad pod nápisem Anděl ve vestibulu červený. Podle pražského dopravního podniku to tak ovšem bylo vždy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 16:01 Na Slovensku zemřelo dítě, matka ho nechala čekat v rozpáleném autě
MF Dnes
Na severu Slovenska v pondělí zemřelo dítě ve věku dvou a půl roku. Matka ho nechala za horkého počasí zamčené v autě, zatímco absolvovala vyšetření v nemocnici. Na sociální síti o tom informovala slovenská policie. Dítě patrně podlehlo přehřátí organismu.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 15:29 Kimovi klusající bodyguardi jsou elitní kádry, ale nesmí být moc vysocí
MF Dnes
Světu se díky summitu v Singapuru naskytla možnost sledovat Kim Čong-unovu ochranku v akci. Pozornost lidí si získali především bodyguardi klusající vedle Kimovy limuzíny. Tito muži však nejsou pouhou efektní podívanou pro publikum – když jde o bezpečnost, nenechává Severní Korea nic náhodě.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 15:23 Odmítnuté migranty přijmeme my, prohlásil španělský premiér
MF Dnes
Loď neziskové organizace SOS Méditerranée se 629 migranty, kterou odmítly přijmout Itálie i Malta, může přistát ve Valencii, řekl španělský premiér Pedro Sánchez.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:47 Pobodal jsem ho, protože mě napadl holí, hájí se muž obžalovaný z loupeže
MF Dnes
Osmadvacetiletý Tomáš Fidler před soudem přiznal, že v centru Kladna dvakrát bodl nožem staršího muže. Odmítl ale obvinění, že ho chtěl oloupit. Hájí se, že se jen bránil útoku. Za pokus o loupežnou vraždu mu hrozí až 20 let vězení, v krajním případě výjimečný trest.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:22 Z baculaté zrůdy moudrým vůdcem. Kim je po změně image na roztrhání
MF Dnes
Z vysmívaného zlého muže je Kim Čong-un zničehonic mezinárodní celebritou. Stačilo půl roku a vůdce nejizolovanější země světa dosáhl schůzky s americkým prezidentem. Je to ze strany severokorejského despoty jen taktický trik?
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:20 Muž se bičoval a řečnil o ďáblovi. Zranil se páskem a skončil na záchytce
MF Dnes
Přivolat strážníky museli lidé, kteří v sobotu odpoledne procházeli Benešovou ulicí v centru Brna. Nacházel se tam totiž muž, který se choval velmi podivně. Bičoval se opaskem a údery naznačoval i směrem ke kolemjdoucím. Byl opilý, nadýchal téměř tři promile.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 13:17 Historická schůzka. Singapur ladí poslední detaily summitu Trump–Kim
MF Dnes
Optimismus před summitem USA a KLDR dává najevo šéf Bílého domu Donald Trump. Při setkání se singapurským premiérem vyjádřil naději, že schůzka s Kim Čong-unem dopadne velmi dobře. Šéf americké diplomacie uvedl, že USA jsou připraveny poskytnout Severní Koreji bezprecedentní bezpečnostní záruky.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 12:02 Auto začalo po nárazu do stromu hořet, vážně zraněný řidič stihl utéct
MF Dnes
Oheň zcela zničil auto, které o víkendu havarovalo po nárazu do stromu na Chebsku. Řidiči se podařilo před plameny včas utéct, přestože byl vážně zraněný.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 11:55 VIDEO: Profesionální drogový gang nahánělo 500 policistů a celníků
MF Dnes
Přes pět set policistů a celníků se zapojilo do usvědčení a zadržení třicetičlenného drogového gangu. U podezřelých objevili marihuanu, amfetamin, kokain, anabolika i nelegálně držené zbraně. Třináct osob obvinili ze spáchání velmi závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 10:45 Trump vytočil klidné Kanaďany, jeho poradci mluví o pekle a bodání do zad
MF Dnes
Zatímco Donald Trump se v Singapuru chystá na historické setkání s Kim Čong-unem, američtí spojenci ještě polykají hořkost po víkendovém summitu G7 v Kanadě. Především hostitelská země nemůže americkému prezidentovi zapomenout ostrá slova na adresu premiéra Justina Trudeaua.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 10:09 Účastník večírku se chlubil zbraní, po výstřelu dorazila zásahovka
MF Dnes
Uzavřená ulice 17. listopadu, policejní zásahová jednotka a střelba ze zbraně, kterou se zřejmě chlubil jeden z účastníků večírku. Tak vypadala noc na neděli v centru Pardubic.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 9:39 VIDEO: Cizinci se obnažovali na Husově pomníku v Praze, dostali pokutu
MF Dnes
Na pomníku Jana Husa na Staroměstském náměstí v centru Prahy se obnažovala skupinka opilých mladíků, aby si pořídila netradiční fotky z návštěvy Prahy. Jejich počínání však zachytily bezpečnostní kamery. Obscénní fotografie tak každého z mladíků nakonec přišly na několik tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 9:21 Konec předčasného léta? Sucho a horka vystřídají bouřky, teplota klesne až na 17 stupňů
Lidové noviny
Letní počasí od úterý vystřídá déšť a bouřky. Z pondělích 32 stupňů Celsia klesne teplota během týdne až k 17 °C. Ke konci týdne bude však srážek ubývat a po přechodném ochlazení se vrátí i letní teploty.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 9:07 Kůrovec dál ničí jihočeské lesy. Letos vyletí možná až čtyři generace
MF Dnes
Kalamita v Jihočeském kraji pokračuje. První letošní generace lýkožrouta už vyletěla, další to čeká do několika týdnů. Lesníci nestíhají napadené dřevo prodávat, a proto investují i do jeho uskladnění. Trh je zahlcený i v okolních státech.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:59 Italský ministr odmítl vpustit do přístavu loď se stovkami migrantů
MF Dnes
Itálie v neděli neumožnila lodi s více než 600 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů a požádala Maltu, aby plavidlo přijala. Malta ovšem uvedla, že se záchrannou operací nemá co do činění, což může vést k diplomatickému sporu mezi Římem a Vallettou. Informoval o tom nový italský ministr vnitra Matteo Salvini.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:33 Italský ministr odmítl vpustit do přístavu loď se stovkami migrantů
MF Dnes
Itálie v neděli neumožnila lodi s více než 600 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů a požádala Maltu, aby plavidlo přijala. Malta ovšem uvedla, že se záchrannou operací nemá co do činění, což může vést k diplomatickému sporu mezi Římem a Vallettou. Informoval o tom nový italský ministr vnitra Matteo Salvini.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 8:08 StoletíDNES: V narvaném kempu je slyšet každý vzdech. Poznáte místo?
MF Dnes
Letos prožíváme mimořádné výročí - sto let od vzniku samostatného československého státu. V rámci projektu StoletíDNES.cz budeme celý rok zveřejňovat historické snímky z politického dění, sportu, kultury i každodenního života po roce 1918. Necháme vás poznávat místa, kterými procházely dějiny této země.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 7:51 ‚Chráníme Evropu a ta nás pak natírá kvůli obchodu.‘ Trump napsal, že nedopustí využívání USA
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump se v neděli v sérii příspěvků na twitteru vrátil k roztržce na víkendovém summitu ekonomicky nejvyspělejších zemí G7 v Kanadě. Spor se týkal amerických cel na dovoz oceli a hliníku. „Je mi líto, ale nemůžeme dopustit, aby naši přátelé - nebo nepřátelé - nás v záležitostech obchodu nadále využívali,“ napsal Trump. Dodal, že musí dbát na zájmy amerických pracovníků.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 7:31 Od extrémních teplot si tento týden odpočineme, čeká nás déšť a ochlazení
MF Dnes
Právě započatý týden by mohl přinést vláhu i tam, kde zatím chybí. V pondělí večer a v noci totiž přijdou od západu silné bouřky a déšť. Nejdeštivěji bude během úterý a středy. Ke konci týdne bude však srážek ubývat a po přechodném ochlazení se vrátí i letní teploty.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 7:20 ‚Je to eso české informatiky.‘ Odvolání šéfa institutu robotiky ČVUT bylo podle Babiše nesmyslné
Lidové noviny
Odvolání ředitele Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Vladimíra Maříka bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmyslné. Premiér to uvedl na facebooku. CIIRC patří pod České vysoké učení technické (ČVUT). Rektor ČVUT Vojtěch Petráček odvolal Maříka v pondělí a zdůvodnil to dlouhodobými spory mezi ním a Maříkem o fungování školy. Podle Babiše je ale Mařík přední odborník a premiér uvedl, že věří, že rektor odvolání zruší.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 6:54 Kim a Trump budou jednat o míru a denuklearizaci, píší severokorejská média
MF Dnes
Vůdce KLDR Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump budou na úterní schůzce v Singapuru hovořit o trvalém mírovém mechanismu pro Korejský poloostrov a denuklearizaci této oblasti. Píší to severokorejská státní média. Kima, který do Singapuru dorazil stejně jako šéf Bílého domu v neděli, doprovází ministr zahraničí, ministr obrany a sestra.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 6:33 Vzdá se Kim jaderného programu? Zatím to udělala jen jediná země. ‚Vyděděná‘ JAR
Lidové noviny
Úterní historická schůzka mezi prezidenty Spojených států a Severní Koreje bude mít jeden zásadní bod. Vzdá se Kim svého jaderného programu? Je vůbec reálné, aby jakýkoli stát zahodil miliardové náklady, léta výzkumu a šanci stát se světovým hráčem? V historii existuje jedna země, která to udělala - Jihoafrická republika. Země, která byla v 70. letech vyvrhelem světového společenství kvůli politice apartheidu a především čelila tlaku komunistického SSSR, který postupně politicky nebo vojensky začal ovládat sousední země.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 6:24 U Japonska se zřítila americká stíhačka, pilot se katapultoval
MF Dnes
U jihojaponského ostrova Okinawa se v pondělí během cvičení zřítil do moře americký stíhací letoun. Jeho pilot se stihl katapultovat, oznámila americká armáda. Podle všeho z nehody vyvázl jen se zlomenou nohou. Příčina je zatím však neznámá.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 6:20 Bude pokračovat pátrání po muži, který zmizel v podzemním tunelu. KSČM se poradí o podpoře vlády
Lidové noviny
Hasiči a policie opět rozjedou pátrání po ztraceném muži, který zmizel v pražském podzemí při populárním hledání kešek. Čtveřici mladých lidí překvapil v tunelu Motolského potoka sobotní liják. Dva se zachránili, mrtvou dívku vyplavil potok do Vltavy.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 4:06 Ostudná místa Pardubic: v Tesle lze točit horor, podchod zmizí i s nádražím
MF Dnes
Cestu kolem některých míst v Pardubicích lidé raději zrychlí krok. Patří mezi ně například podchod u autobusového nádraží, areál bývalé výstavní pardubické firmy Tesla či letní i atletický stadion. Některá už brzy čeká náprava. Alespoň ji mají slíbenou.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 0:51 Dvouletí jsou bez šance. Školky ve velkých městech pořád nestačí
MF Dnes
Jak ukázaly květnové zápisy, ve velkých městech mají rodiče potíže zapsat děti do mateřských škol. Přestože jejich počet v posledních deseti letech vzrostl o více než čtyři sta padesát, každoročně jsou u zápisu neúspěšné tisíce dětí. A s příchodem dvouletých se situace opět zhorší.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 0:00 Jihoevropany láká práce v Česku
Hospodářské noviny
V Česku přibývá zaměstnanců z jihoevropských zemí, kteří práci v tuzemsku dřív moc nevyhledávali. Přivádí je sem velká poptávka po lidech, kterou zdejší firmy mají. Zároveň odcházejí před špatnou ekonomickou situací ve své domovině.
 To se mi líbí Odpovědět
11. 6. 0:00 Dvojí metr ODS: Stíhání Babiše vadí, odsouzení Svobody ne
Hospodářské noviny
Obviněný premiér z jiné strany podle ODS vládnout nemá, odsouzený primátor z jejich partaje klidně vládnout může. Je to oportunismus jak vyšitý. Při nominací do klíčových funkcí lze zajisté vyznávat jak presumpci neviny, tak presumpci viny. Ale nelze jednou zastávat to a podruhé ono.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 21. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat