Zpět Lidové noviny Čtvrtek, 17. května 2018
Hledat Rubriky 17. 5.

Lidové noviny

Čtvrtek, 17. května 2018
Close
Inzerce
17. 5. 22:51 Republikáni Haspelovou nezklamali. Americký Senát ji schválil v čele CIA
Lidové noviny
Americký Senát ve čtvrtek schválil nominaci Giny Haspelové, kterou prezident Donald Trump navrhl do funkce ředitelky Ústřední zpravodajské služby (CIA). Haspelovou ve středu do čela rozvědky doporučil i senátní výbor pro tajné služby.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,86 +0,108%
USD 22,42 +0,451%
CHF 22,50 +0,462%
17. 5. 22:01 KLDR odmítá jednat se Soulem, dokud se nevyřeší sporné otázky
Lidové noviny
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek opět vyzval Severní Koreu, aby se vzdala jaderných zbraní, za což prý vůdce Kim Čong-un dostane "velmi silné" bezpečnostní záruky. Severní Korea odmítající tlak zaměřený na likvidaci jejího jaderného arsenálu předtím uvedla, že nebude pokračovat v rozhovorech s Jižní Koreou, dokud nebudou vyřešeny sporné otázky, které vedly ke zrušení schůzky na vysoké úrovni plánované na tento týden.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 21:43 Havajská sopka vychrlila popel do 10 000 metrů. Kameny mohou létat na kilometry, varují geologové
Lidové noviny
Havajská sopka Kilauea ve čtvrtek po dvou týdnech vulkanické aktivity vybuchla a z jejího kráteru se do téměř desetikilometrové výšky vznesl mohutný oblak popela, který začal padat na obce v okolí. Podle americké geologické služby USGS nehrozí místním obyvatelům velké nebezpečí, neboť již dříve bylo evakuováno téměř 2000 lidí. Vulkán může podle geologů chrlit mohutné kameny do bezmála kilometrové vzdálenosti.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 21:05 Babiš, Filip a Hamáček jednali o vojenských misích. Výsledku se nedobrali
Lidové noviny
Jednání mezi šéfy hnutí ANO, KSČM a ČSSD o případných změnách v návrhu programového prohlášení koaliční vlády sociálních demokratů a ANO nepřinesla jasný závěr. Po jednání to novinářům řekli předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček. Komunisté, s nimiž ANO jedná o podpoře pro koaliční kabinet s ČSSD, avizovali, že vládu nepodpoří, pokud bude chtít rozšiřovat české vojenské mise v zahraničí.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 19:42 Senát schválil vyslání českých vojáků do Pobaltí. Souhlas musí dát ještě poslanci
Lidové noviny
Vládní plán na posílení některých zahraničních misí české armády a nové působení vojáků v Pobaltí ve čtvrtek hladce schválil Senát hlasy 54 z 57 přítomných členů. Souhlas ale musí dát také poslanci, jejichž branný výbor minulý týden žádné doporučení pro plénum nepřijal. Proti rozšiřování misí se staví KSČM. Nyní tím podmiňuje podporu případné menšinové vládě ANO a ČSSD. Ve čtvrtek večer jednají o působení českých vojáků v cizině předsedové ANO a KSČM Andrej Babiš a Vojtěch Filip.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 19:00 Windsor se připravuje. Podívejte se, jak probíhala zkouška na královskou svatbu
Lidové noviny
Velká Británie žije přípravami na královskou svatbu. Ve čtvrtek odpoledne proběhla zkouška průvodu městem, který bude v sobotu jednou z hlavních událostí na svatbě. Vlajky a fotografie snoubenců jsou ve městě všudypřítomné, stejně jako fanoušci britské královské rodiny, kteří již ve městě na dobrých místech na ulici nocují.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 17:29 Babiš vyzval na žádost Šlechtové ministry, aby vyčíslili náklady na své cesty
Lidové noviny
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyzval v souvislosti s žádostí ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové (za ANO) ministry, aby vyčíslili náklady na své zahraniční i domácí cesty. Navíc chce znát i útraty za reprezentaci a externí poradce, vyplývá z dopisu, který má ČTK k dispozici. Na jeho existenci upozornil server Tn.cz. Babiš se v dopise podivuje, že žádost Šlechtová kolegům nesdělila osobně na vládě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 14:53 Babiš vyzval na žádost Šlechtové ministry, aby vyčíslili náklady na své cesty
Lidové noviny
Chce znát i útraty za reprezentaci a externí poradce, vyplývá z dopisu.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 14:00 DIVADELNÍ OKÉNKO: Úklady a láska. Ve Švandově divadle chystají divadelní trhák
Lidové noviny
Na květen, měsíc lásky, načasovali ve Švandově divadle premiéru slavné hry Úklady a láska německého klasika Friedricha Schillera. Příběh mladých milenců, kteří svedou osudový boj s vlastní nezkušeností i s intrikami mocných, tu diváci uvidí v režii Martina Františáka.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 9:01 Saudské Arabky ocenily autosalon, v červnu poprvé usednou za volant
Lidové noviny
V Saúdské Arábii byl značný zájem o výstavu automobilů, která byla určena ženám. Království se nyní připravuje na červen, kdy budou moci Saúdské Arabky poprvé zasednout za volant a vyjet na silnici. Dosud se musely pouze nechat vozit.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 8:08 Na dnešním zastupitelstvu Prahy se možná budou odvolávat radní, jednat se bude i o rekonstrukci Václavského náměstí
Lidové noviny
Na dnešním jednání pražského zastupitelstva se zřejmě nakonec nebude projednávat další osud Libeňského mostu, je však možné, že zasedání nepřežije současná vládní koalice.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 8:00 Happy end je vzácná věc, říká v Cannes francouzská režisérka Eva Hussonová
Lidové noviny
Francouzská režisérka Eva Hussonová (1977) je jedna ze tří žen, které byly letos pozvány do hlavní soutěže v Cannes. Představila tu svůj snímek Les filles du soleil o ženách, které v řadách kurdských jednotek bojují proti islamistickým extremistům.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 6:39 Kvásek je základ. Pokud stojíte o nejlepší pizzu v Praze, vyražte na Břevnov
Lidové noviny
Na začátku je kvas z mouky mleté mlýnskými kameny. Pak přichází velmi, velmi dlouhé kynutí, díky němuž je těsto lehké, křupavé a taky dobře stravitelné. Dokonalou pizzu pak završují prémiové suroviny jako šunka San Daniele, krémová burrata nebo rajčata San Marzano. Na Břevnově otevřela první pražská řemeslná pizzerie Amuni.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 6:12 Jak bydlí čeští designéři: Mosazná postel a copilitový bar. Originální byt mladé architekta
Lidové noviny
Zařízené a vyšperkované do posledního detailu či „sestavené“ z nábytků, který se předtím válel u popelnice? Jak vypadají místa, kde žijí a často i tvoří mladí čeští designéři? Server Lidovky.cz připravil fotografický seriál. A jako první představuje byt architekta Ondřeje Kamenického.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 6:00 Hovory Zemana, Hamáčka, Babiše a Filipa kolem vlády. Hokejisty čeká čtvrtfinále s Američany
Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek dopoledne v Ostravě sejde s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Ve čtvrtek večer pak bude jednat premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Obě schůzky se budou týkat vyjednávání o nové vládě.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 5:00 ‚Hřbitov Islámského státu.‘ Popeláři v Mosulu dělají práci jako v pohřebním ústavu
Lidové noviny
Město Mosul se rok po porážce Islámského státu stále potýká s neobvyklými problémy. Kvůli nedostatku lidí i techniky se stále nedaří odklízet trosky, ani odvážet odpad. Napříč městem lidé stále nachází těla islamistů, nebo jejich obětí. Vedení města se tak rozhodlo, že je budou svážet popeláři.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 5:00 KVÍZ: Jaký cizí jazyk ovládá královna? Zjistěte, co víte o královské rodině
Lidové noviny
V sobotu bude na hradě Windsor probíhat svatba prince Harryho a Meghan Markleové. U této příležitosti můžete zjistit, kolik toho víte o královské rodině, její historii i například to, kolikrát stála britská královna Alžběta jako vzor pro portrét.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 5:00 ‚Kniha o mně beze mě.’ Od Štěpánkovy biografie se distancuje sám tenista i její autorka
Lidové noviny
Podivný souběh okolností vedl k oznámení o vydání biografie Radka Štěpánka s názvem „Radek Štěpánek: český lev“. Kniha má totiž vyjít osmnáctého května i přes protesty týmu českého tenisty a nevědomí autorky Markéty Jindrové. Na knize je navíc uvedeno i jméno Tomáše Miklici, který ale na biografii pracoval jen jako externí editor. Štěpánek na Facebooku vyzval své fanoušky, aby knihu bojkotovali.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 5:00 Láska: Zemanova Interpretace o novičoku byla lživá od začátku do konce. Nehájí zájmy Česka, ale jiných mocností
Lidové noviny
Už druhý odpovědný výbor parlamentu se usnesl na tom, že prezident Miloš Zeman v souvislosti s výskytem látky typu novičok na našem území nemluvil pravdu. Minulý týden tento závěr oznámil zahraniční výbor sněmovny, tuto středu se obdobně vyjádřil i senátní výbor pro bezpečnost. Podle senátora Václava Lásky (SENÁTOR 21) si prezident Zeman vymýšlí.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 1:56 Výstavbě polikliniky brání nedostatečná čistička
Lidové noviny
V době, kdy Jesenice měla kolem pěti tisíc obyvatel, byly k dispozici tři zubní ordinace.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 1:14 Zázemí máme, ale lékaře se nám zatím najít nedaří
Lidové noviny
Naše obec se nachází na pomezí Moravského krasu a poblíž území, kde v 19. století proběhla Bitva tří císařů. Z centra se občan dostane domů autobusem i automobilem za 15 minut. Dopravní obslužnost je tu díky místní cementárně velmi slušná, autobusové spojení funguje často i v brzkých ranních a pozdějších večerních hodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
17. 5. 0:35 Odfláknutá práce policie i lékařů a nejhorší sérioví vrazi Česka. Stodolová za vraždy slibovala manželovi sex
Lidové noviny
Kriminalisté o nich říkají, že jeden bez druhého by nevraždili. Manželé Jaroslav a Dana Stodolovi však spolu vytvořili pár, který zabil osm lidí a jsou tak nejhoršími sériovými vrahy Česka. Jejich případ je výjimečný i v tom, že chybovali soudní lékaři i policisté.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pátek, 22. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat