Zpět Hospodářské noviny Středa, 16. května 2018
Hledat Rubriky 16. 5.

Hospodářské noviny

Středa, 16. května 2018
Close
Inzerce
16. 5. 21:01 Microsoft chystá menší tablet Surface jako konkurenci iPadů, měl by stát do 12 tisíc korun
Hospodářské noviny
Rodina počítačů Surface se rozšíří o kompaktnější variantu s 10“ obrazovkou. Nejlevnější verze bude mít jen základní výbavu, další modely nabídnou i LTE. I levnější modely tabletů Surface budou mít čipy od Intelu, nikoliv ARM.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,70 +0,086%
USD 21,79 -0,216%
CHF 21,90 +0,210%
16. 5. 20:16 S kůrovcem budeme nejspíš bojovat desítky let. Těžba kalamitního dřeva firmami není ideální, říká ředitel státních lesů Pospíšil
Hospodářské noviny
Pověřený ředitel Lesů ČR Tomáš Pospíšil podnik hájí, že ohledně kalamity nic zásadního nepodcenil. Připouští ale, že systém, kdy těžbu kůrovcem napadených stromů provádějí převážně externí firmy, není ideální. Ve vrcholící kalamitě by podniku pomohlo vyhlášení nouzového režimu, během kterého by nemusel všechny těžební zakázky soutěžit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 5. 19:39 Ministr vnitra zprostí funkce šéfa civilní rozvědky. Údajně kvůli špatnému hospodaření tajné služby
Hospodářské noviny
Ministr vnitra Lubomír Metnar navrhl postavit ředitele civilní rozvědky Jiřího Šaška mimo službu. "Zahájil jsem řízení o zproštění funkce ředitele civilní rozvědky. Zítřejším dnem nabude na právní účinnosti," řekl Metnar. Vedením tajné služby pověřil Metnar nového Šaškova náměstka Radka Musílka.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 5. 10:00 Finančník George Soros investuje do výrobce elektromobilů Tesly. Nakoupí dluhopisy společnosti za 35 milionů dolarů
Hospodářské noviny
Investiční společnost George Sorose uvedla, že koupila konvertibilní dluhopisy firmy Tesla splatné v březnu příštího roku. George Soros na koupil dluhopisy v hodnotě 35 milionů dolarů. Automobilka Tesla se dlouhodobě potýká se ztrátami, které musí pokrývat penězi od investorů.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 5. 5:18 Komentář Viléma Baráka: Pouhá nabídka očistce dluhovou krizi neřeší
Hospodářské noviny
Politici chtějí změkčit podmínky pro oddlužení těch, kdo své závazky nesplácejí. Chronické zadlužování ale nevyřeší sliby o změkčování a rušení stále větší části pohledávek. Nutné je bránit vzniku dluhům, hledání způsobů, jak odradit lidi od uskutečňování jejich snů za cizí peníze.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 5. 0:00 Rychlejší čerpání rodičovského příspěvku využilo 15 tisíc lidí. Jen 1,86 procenta jsou muži
Hospodářské noviny
Od ledna je možné rodičovský příspěvek čerpat rychleji. Novinky využilo skoro 15 tisíc rodičů. Zatím pouze 23 z nich zvolilo nejrychlejší čerpání - během šesti měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 5. 0:00 Stát chce regulovat Airbnb, chybí mu však informace, kdo byty pronajímá. Zvažuje se, že by ostatní vlastníci bytů mohli takové služby v domě zakázat
Hospodářské noviny
Stát chce více regulovat krátkodobé pronájmy. O změnu pravidel usilují poslanci, města i ministerstvo financí. Samosprávám by pomohlo sdílení dat o poskytnutých pronájmech ze strany provozovatelů, ti by je však museli dodat dobrovolně. Mezi návrhy je i posílení pravomocí pro sdružení vlastníků bytů. Nově by mohli ve svém domě pronájem zakázat i ostatním sousedům.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 23. května 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat