Zpět Hospodářské noviny Úterý, 15. května 2018
Hledat Rubriky 15. 5.

Hospodářské noviny

Úterý, 15. května 2018
Close
Inzerce
15. 5. 15:51 S novým ředitelem pošty přijde propouštění ve vedení firmy. Je roky přebujelé, říká ministr Metnar
Hospodářské noviny
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar očekává, že jedním z prvních kroků nového generálního ředitele České pošty Romana Knapa bude redukování managementu státního podniku. Ušetřené peníze by podle něj měly jít na platy ostatních zaměstnanců. Ministr také očekává, že nový ředitel zruší některé služby, jako je nabízení smluv či prodej dárkových předmětů.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,73 +0,105%
USD 22,59 -0,080%
CHF 22,69 -0,238%
15. 5. 9:40 Firma Zemanova poradce Nejedlého má na státních benzinkách stanice na stlačený zemní plyn. CNG prodává na 22 místech v Česku
Hospodářské noviny
Čerpací stanice EuroOil patří společnosti Čepro spadající pod ministerstvo financí. Na jejích benzinových stanicích provozuje poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý stanice plnící vozidla stlačeným plynem, uvedla to Mladá fronta Dnes. Čepro s Nejedlého firmou podle listu spolupracuje od konce roku 2014, kdy ATM Energy existovala jen několik měsíců.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 5:28 Sloupek Ivana O. Straky: Okamura by si měl své přezdívky vážit, jsou i daleko horší
Hospodářské noviny
Tomio Okamura neuspěl u soudu s týdeníkem Reflex se žalobou, kterou se bránil proti přezdívce Pitomio. Místo, aby byl rád, že má docela kvalitní a nápaditou přezdívku a ani ji tak moc často zase neslyší, jde se jako malý kluk vybrečet soudu pod sukně. Važme si svých přezdívek, pokud jsou dobré, protože nic lepšího nás nepotká.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 0:00 EET se zmírní, shodl se Babiš se sociálními demokraty. Podnikatelé, kteří mají malé příjmy v hotovosti, by nemuseli posílat hlášení on-line
Hospodářské noviny
ČSSD kývla na změny v elektronické evidenci tržeb. V programovém prohlášení chystané vlády je klauzule o zvláštním režimu EET pro nejmenší podnikatele. Podnikatelské odbory považují chystané změny za pokrytectví.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 0:00 Střed Evropy Martina Ehla: Boj o Varšavu určí další osud Polska
Hospodářské noviny
Naplno vypukla volební bitva o důležité křeslo varšavského primátora. Pokud by prohrál kandidát největší opoziční strany Občanská platforma, může se strana rok před parlamentními volbami dostat do vážných potíží. O výsledku nejspíš rozhodnou nespokojení voliči levice.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 0:00 Cenu za to, že vede studenty k vědě, dostal ředitel opavského gymnázia. Jeho absolvent pracuje v CERN
Hospodářské noviny
Nadační fond Neuron vyhlásil v pondělí v pražském Karolinu na základě nominací od studentů tři nejlepší středoškolské učitele. Cenu získal ředitel Mendelova gymnázia v Opavě Petr Pavlíček, učitelka chemie a biologie Pavla Kodríková z Gymnázia Česká v Českých Budějovicích a dějepisář Jan Kvirenc z Gymnázia Budějovická v Praze. Spolu s učiteli byla rovněž oceněna i dvacítka vědců a studentů od Učené společnosti ČR.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 0:00 Potíže s irskou hranicí komplikují jednání o brexitu. Británii se krátí čas, EU nebude čekat déle než do června
Hospodářské noviny
Britští politici se ani skoro dva roky po referendu nedomluvili, jaké vztahy by Británie měla mít po brexitu s Evropskou unií. Tvrdí zastánci brexitu odmítají plán premiérky Theresy Mayové, který má odstranit hrozbu zavedení hraničních kontrol pro zboží. Stále víc hrozí rána pro byznys: že Británie z EU odejde bez jakékoliv dohody.
 To se mi líbí Odpovědět
15. 5. 0:00 Začal Týden inovací. Robotka Sophia promluvila na úvod
Hospodářské noviny
Týden inovací potrvá od pondělí až do neděle 20. května na mnoha místech Česka. Hlavním tahákem je robotka Sophia s umělou inteligencí. Mezi hlavní témata patří oblast virtuální reality a jejího dalšího využití, rozvoj umělé inteligence a příprava firem na novou technologickou budoucnost. Návštěvníci si mohli prohlédnout vozy společnosti Tesla, exoskeleton ReWalk pro lepší chůzi nebo lampičku Living Light, která využívá energii z fotosyntézy.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 20. srpna 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat