Zpět MF Dnes Pondělí, 16. dubna 2018
Hledat Rubriky 16. 4.

MF Dnes

Pondělí, 16. dubna 2018
Close
Inzerce
16. 4. 22:03 PŘÍMÝ PŘENOS: ANO jednala s ČSSD, Hamáček nabídku odmítl komentovat
MF Dnes
Sociální demokraté jednali s ANO o možnosti menšinové koaliční vlády. Předseda ČSSD Jan Hamáček odmítl o nabídce cokoli říci. Podle něj ji musí projednat nejprve grémium a poté předsednictvo strany. Před jednáním zdroj blízký vedení ČSSD řekl iDNES.cz, že nebude stačit, když Andrej Babiš nabídne, že by vnitro vedl nestraník přijatelný pro obě strany.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,85 -0,085%
USD 22,27 +0,737%
CHF 22,27 +0,234%
16. 4. 21:55 Hlavní Pulitzerovu cenu získala newyorská média za kauzu Weinstein
MF Dnes
Hlavní Pulitzerovu cenu dnes získal americký deník The New York Times a časopis The New Yorker za odhalení sexuální aféry filmového producenta Harveyho Weinsteina. Newyorský deník byl spolu s listem The Washington Post oceněn i v kategorii amerického domácího zpravodajství za články o vyšetřování údajných kontaktů prezidentské kampaně Donalda Trumpa s Ruskem.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 21:47 Musíme odminovat cesty, vyšetřovatele pustíme do Dúmy ve středu, hlásí Rusové
MF Dnes
Vyšetřovatelé Organizace pro zákaz chemických zbraní se do syrské Dúmy dostanou až ve středu. V Haagu to v pondělí prohlásil Igor Kirillov z ruského ministerstva obrany. budou moci vstoupit do syrské Dúmy ve středu. Podle něj jsou totiž cesty do města zaminované.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 21:16 ANO jedná s ČSSD, té nestačí pro oba přijatelný nestraník na vnitru
MF Dnes
Sociální demokracii nebude stačit, když za ní šéf ANO Andrej Babiš přijde při druhém pokusu o menšinovou koaliční vládu s nabídkou, že by vnitro vedl nestraník přijatelný pro obě strany. „To by u nás neprošlo,“ řekl iDNES.cz zdroj z ČSSD blízký vedení. Sociální demokracie bude znovu usilovat o to, aby vnitro dostala.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 20:22 Němci deportovali do Alžírska jednoho z nejnebezpečnějších islamistů
MF Dnes
Německo deportovalo do vlasti Alžířana, kterého považovalo za jednoho z nejnebezpečnějších islamistů na svém území. Žadatele o azyl Hamzu C., který se dlouho vydával za Syřana, soud na začátku roku zprostil obvinění z terorismu.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 20:20 Nezažil jsem lepší pocit, říká dárce kostní dřeně. Přihlásil se náhodou
MF Dnes
Miliony lidí, kteří vstoupí do registru dárců kostní dřeně, to míjí celý život. Radek Lukeš z Olomoucka ale nedlouho po zápisu do registru dostal šanci zachránit život neznámého člověka.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 20:10 Život na českých zámcích. Za byty platí pár tisíc a smlouvy mají na neurčito
MF Dnes
Nejeden návštěvník hradu či zámku už si pomyslel, jaké by to asi bylo tam bydlet. Pravdou je, že i obyčejní lidé na českých památkách bydlí. A jak zjistil iDNES.cz, není to drahá záležitost. Naopak. Platí často méně, než je v daném místě běžné. Získat takový byt je však takřka nemožné - nájemníci mají se státem historické smlouvy, které lze prý jen těžko vypovědět.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 19:47 VIDEO: První československé letadlo dorazilo na Hrad, už visí v jízdárně
MF Dnes
Plzeňský dvojplošník Bohemia B-5 už visí v Jízdárně Pražského hradu. Je jedním z hlavních lákadel výstavy Doteky státnosti, která se návštěvníkům otevře 10. května. Bylo to první motorové letadlo československé konstrukce.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 19:21 Lektor sebeobrany Krav Maga se bránil zatčení v centru Prahy
MF Dnes
Strážníci v Praze chtěli po řidiči v Opatovické ulici ukázat jeho doklady. Ten však začal strážníky urážet a byl agresivní. Když jej chtěli spoutat, bránil se a vykřikoval, že je učitelem sebeobrany zvané Krav Maga.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 19:02 Syřané sestřelili přes padesát západních raket, tvrdí ruští generálové
MF Dnes
Syrská armáda díky ruským protiraketovým systémům sestřelila více než padesát střel odpálených USA, Francií a Británií. Tvrdí to ruské ministerstvo obrany, podle nějž reálným cílem úderů USA a jejich spojenců v Sýrii nebyly jen výzkumné laboratoře, ale i vojenské objekty a letiště.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:32 VIDEO: Řidič kamionu přehlédl ceduli, na dálnici vjel do auta silničářů
MF Dnes
Silničáři při práci na dálnicích denně uhýbají před nepozornými řidiči, kteří si nevšímají dění okolo sebe. Podobnou událost zachytila v únoru na dálnici D11 dohledová kamera. Řidič kamionu si nevšiml značky silničářů a vjel přímo do jejich auta. Správci komunikací teď video zveřejnili v rámci prevence.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:10 VIDEO: Zima vyskočila z jarního hrobu, sever USA zasypala sněhová bouře
MF Dnes
Centrální část USA zasáhla bouře, kvůli které byly zrušeny stovky letů. Bouřkový systém s sebou přinesl i sníh, který působí potíže motoristům. V souvislosti s bouřkami jsou ze států Wisconsin, Nebraska a Louisiana hlášeni dohromady tři mrtví.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:05 Pokousané dítě, neklid v SPD a dvouplošník na Hradě
MF Dnes
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se o incidentu v plzeňské ZOO, kde rys pokousal malého chlapce, jeho doprovod ale porušil bezpečnostní pravidla. Budeme vás informovat o neklidu uvnitř místních buněk SPD a také o nehodě chodce s autem přímo na pražské Jižní spojce. Uvidíte také zásah australských záchranářů, kde na dva surfaře zaútočil žralok. A ukážeme vám exkluzivní záběry vzácného dvouplošníku, který se stane jedním z hlavních lákadel výstavy Doteky státnosti na Pražském hradě.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 17:40 Úřednici podezírají, že navyšovala sociální dávky a peníze si nechávala
MF Dnes
Policie vyšetřuje zaměstnankyni Úřadu práce v Teplicích, kterou podezírá, že si na soukromé účty několik let posílala sociální dávky některých svých klientů. Tyto příspěvky údajně fiktivně navyšovala a rozdíl si nechávala pro sebe.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 17:13 Slovenský ministr vnitra odmítl odvolat Gašpara a sám odstoupil
MF Dnes
Slovenský ministr vnitra Tomáš Drucker oznámil, že podá demisi. Nemyslí si totiž, že by bylo správné odvolat policejního prezidenta Tibora Gašpara, jak žádají demonstranti kvůli vyšetřování smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Politiky jeho krok překvapil, prezident Andrej Kiska se hodlá vyjádřit až v úterý.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 16:32 Starbucks v USA smývá nařčení z rasismu. Nechal vyvést dva černochy
MF Dnes
Kavárenský řetězec Starbucks už několik dnů čelí skandálu kvůli zaměstnancům pobočky ve Philadelphii, kteří zavolali policii na dva černošské zákazníky. Muži chtěli jít na toaletu i přesto, že si nic neobjednali. Argument, že čekají na známého, obsluze nestačil a policie je poté vyvedla. Vedení Starbucksu se za incident omluvilo, protesty však neustávají.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 16:21 Zase si to harampádí odvezte. V Brně o víkendu kolabovaly sběrné dvory
MF Dnes
Rozčarování zažili Brňané, kteří se o víkendu pustili do jarního úklidu. I s odpadem je v některých sběrných dvorech rovnou posílali pryč. Společnost SAKO připouští, že některá střediska harampádím přetékala, protože plné kontejnery nestíhala kvůli akci Ukliďme Česko vozit do spalovny.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 15:56 Zkrachovalá cestovka dluží dva miliony, na většinu věřitelů zbylo 11 tisíc
MF Dnes
Jen zcela nepatrný zlomek peněz dostane až na výjimky většina věřitelů zkrachovalé cestovní kanceláře Hellas-nejen Řecko z Prostějova. Firmám i některým klientům společnost dohromady dlužila přes 2,3 milionu, nakonec si ale mezi sebe museli rozdělit jen sotva 11 tisíc korun.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 15:33 Vedli mě jako kravku na pastvu, stěžoval si Rath na „vláčení“ v poutech
MF Dnes
Škodolibost a hra na to nejhorší, co je v nás. Tak popsal bývalý politik David Rath svoje předvedení z vazby k soudu, který řešil jeho korupční kauzu. Rath žádá kvůli nedůstojnému „vláčení“ v poutech třicet tisíc korun za nemajetkovou újmu. Obvodní soud pro Prahu 2 v pondělí jednání odročil, rozhodne za týden.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 15:23 Slovenský ministr vnitra odmítl odvolat Gašpara a sám odstoupil
MF Dnes
Slovenský ministr vnitra Tomáš Drucker oznámil, že podá demisi. Nemyslí si totiž, že by bylo správné odvolat policejního prezidenta Tibora Gašpara, jak žádají demonstranti kvůli vyšetřování smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Drucker oznámil rezignaci na odpolední tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 15:14 Stát podpoří polygon firmy BMW u Sokolova, chce ale práci pro Čechy
MF Dnes
Vláda v demisi se během své návštěvy Karlovarského kraje vrátila k záměru mnichovské automobilky BMW vybudovat na výsypce u Sokolova vývojové centrum. Premiér Andrej Babiš preferuje daňovou pobídku pro investora, chce ale, aby zaměstnával české pracovníky.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 15:00 V Indii začal soud kvůli znásilnění osmileté dívky, lidé demonstrují
MF Dnes
Osm obviněných v pondělí předstoupilo před soud kvůli znásilnění a vraždě osmileté muslimské dívky v indickém státě Džammú a Kašmír. Šlo o první slyšení v případu, který odstartoval celostátní demonstrace a kritiku vládní Indické lidové strany.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 14:35 Slovenský ministr vnitra odmítl odvolat Gašpara a sám odstoupil
MF Dnes
Slovenský ministr vnitra Tomáš Drucker oznámil, že podá demisi. Nemyslí si totiž, že by bylo správné odvolat policejního prezidenta Tibora Gašpara, jak žádají demonstranti kvůli vyšetřování smrti novináře Kuciaka a jeho partnerky. Drucker oznámil rezignaci na odpolední tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 14:28 Policie vyhodnotila potyčku v Zemanově štábu jako přestupek
MF Dnes
Lednovou potyčku mezi novináři a hosty ve volebním štábu Miloše Zemana vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. Věc postoupila k dořešení Úřadu městské části Praha 4, zabývat by se jí však nakonec měla Praha 11.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 14:22 Slovenský ministr vnitra odmítl odvolat policejního prezidenta a odstoupil
MF Dnes
Slovenský ministr vnitra Tomáš Drucker oznámil, že podá demisi. Nemyslí si totiž, že by bylo správné odvolat policejního prezidenta Tibora Gašpara, jak žádají demonstranti kvůli vyšetřování smrti novináře Kuciaka a jeho partnerky. Drucker oznámil rezignaci na odpolední tiskové konferenci.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:59 Německo obvinilo bývalého dozorce z Osvětimi, souzen bude jako mladistvý
MF Dnes
Německá prokuratura obvinila 94letého bývalého příslušníka jednotek SS a dozorce z nacistického vyhlazovacího tábora v Osvětimi z napomáhání k vraždě. Obviněným má být německý občan narozený v Srbsku a souzen bude jako mladistvý, neboť v době inkriminovaných činů mu bylo 19 let.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:57 Sedm jejích dětí skončilo v „děcáku“, přesto soud ženě svěřil vnuka do péče
MF Dnes
Žena získala do pěstounské péče vnuka přesto, že jejích sedm dětí vyrůstalo v dětském domově, protože se o ně nebyla schopna postarat. Pokud jsou lidé, kteří se chtějí stát pěstouny, s dítětem v příbuzenském vztahu, nebývají dostatečně prověřováni. Možná i proto roste počet týraných dětí v náhradních rodinách.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:50 Útok v Sýrii má odstrašit od používání chemických zbraní, řekl Babiš
MF Dnes
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) řekl v pondělí při návštěvě Karlovarského kraje, že nálet USA, Británie a Francie v Sýrii má odstrašit od používání chemických zbraní. V sobotu přitom spojenecký zásah označil za nevyhnutelný, zatímco v neděli řekl, že nic neřeší. Představitelé ODS a TOP 09 Babiše za změnu postoje kritizovali.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:39 Vrah Poláka, kterého našli bez hlavy v Labi, uniká už čtyři roky
MF Dnes
V neděli uplynuly čtyři roky ode dne, kdy lidé na Mělnicku našli v řece mrtvolu bez hlavy. Kriminalisté zjistili, že to byl Marcin Jaroslaw Bala z Polska, ale jeho vraha dosud nechytili. Proto nyní znovu žádají o pomoc svědky, kteří by mohli přispět k dopadení pachatele.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:36 Žalobce žádá za střelbu v Chomutově nižší trest, obhájce zproštění viny
MF Dnes
Státní zástupce navrhuje pro Petra Bendu obžalovaného z vraždy Roma loni v květnu v Chomutově trest při spodní hranici sazby. Ta je v případě vraždy s rozmyslem 12 až 20 let. Bendův advokát žádá zproštění obžaloby s tím, že jeho klient muže zastřelil v krajní nouzi, když odvracel hrozící útok.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 13:13 Ruský novinář zemřel po pádu z okna, psal o korupci a žoldácích v Sýrii
MF Dnes
V Jekatěrinburgu zemřel ruský investigativní novinář Maxim Borodin poté, co vypadl z okna. Policie jeho smrt vyšetřuje jako sebevraždu, té však Borodinovi blízcí nevěří. Novinář psal o korupci i ruských žoldnéřích, kteří padli v Sýrii. Den před svou smrtí navíc popsal, že se kolem jeho bytu pohybují maskovaní muži.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 12:37 Opilý řidič chtěl projet rozkopanou ulicí, s autem uvázl na kolejišti
MF Dnes
Projet uzavřenou silnicí, kde se opravuje kolejiště, zkusil v sobotu večer opilý jednačtyřicetiletý řidič v Brně. Zastavily ho koleje na rekonstruovaném tramvajovém svršku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 12:08 Američané zaútočili na Sýrii, přidali se i Britové a Francouzi
MF Dnes
USA, Británie a Francie v noci na sobotu zaútočili na Sýrii. Západ tak trestá syrský režim za údajný chemický útok ve městě Dúmá. Američané při útoku odpálili asi stovku střel Tomahawk. Spojenci podle Washingtonu úspěšně zasáhli tři cíle spojené se syrským chemickým vojenským programem.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 11:43 Rusové možná mají na Trumpa kompromitující informace, tvrdí bývalý šéf FBI
MF Dnes
Bývalý ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey v rozhovoru s televizí ABC prohlásil, že Rusové možná mají na amerického prezidenta Donalda Trumpa kompromitující informace. Podle Comeyho vykazují činy amerického prezidenta „jisté známky maření spravedlnosti a pravda pro něj nepředstavuje velkou hodnotu.“ Trump Comeyho na Twitteru obvinil ze „snůšky lží“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 11:31 Stát láká zubaře na venkov dotacemi. Na Vysočinu se jim ani tak nechce
MF Dnes
Pelhřimov, Humpolec, Světlá nad Sázavou, Jihlava a Košetice na Pelhřimovsku. To jsou místa na Vysočině, kam by měl směřovat nový dotační program ministerstva zdravotnictví určený stomatologům. Jeho cílem je zajištění rovnoměrného rozmístění péče v menších městech a na místech, kde je zubařů nedostatek.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:55 Pohřešovaného starostu Rapotína našli mrtvého, okolnosti policie vyšetřuje
MF Dnes
Pohřešovaného starostu Rapotína na Šumpersku, který minulé pondělí odjel autem a už se nevrátil, našla policie mrtvého. Jeho tělo bylo nalezeno v neděli na sousedním Bruntálsku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 10:51 V plzeňské zoo kousl chlapce rys. Dítě nejspíš porušilo návštěvní řád
MF Dnes
Asi pětileté dítě kousl do ruky rys v plzeňské zoologické zahradě. Chlapec zřejmě překonal zábranu a dostal se až k oplocení výběhu. Případem se zabývá policie.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:48 StoletíDNES: Obnovený orloj podle sovětského vzoru. Poznáte místo?
MF Dnes
Letos prožíváme mimořádné výročí - sto let od vzniku samostatného československého státu. V rámci projektu StoletíDNES.cz budeme celý rok zveřejňovat historické snímky z politického dění, sportu, kultury i každodenního života po roce 1918. Necháme vás poznávat místa, kterými procházely dějiny této země.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:43 Rusové možná mají na Trumpa kompromitující informace, tvrdí bývalý šéf FBI
MF Dnes
Bývalý ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey v rozhovoru s televizí ABC prohlásil, že Rusové možná mají na amerického prezidenta Donalda Trumpa kompromitující informace. Podle Comeyho vykazují činy amerického prezidenta „jisté známky maření spravedlnosti a pravda pro něj nepředstavuje velkou hodnotu.“ Trump Comeyho na Twitteru obvinil ze „snůšky lží“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 9:22 Novorozenou holčičku udeřila paličkou a bodla, tvrdí obžaloba o matce
MF Dnes
Jednadvacetiletou Kateřinu M. viní obžaloba z toho, že porodila doma zdravou holčičku a pak ji úmyslně usmrtila. Miminko praštila do hlavy o roh sprchového koutu, bodla ho do krku a šíje a udeřila paličkou. Případ začal projednávat Krajský soud v Plzni.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 8:59 V Lochkovském tunelu na Pražském okruhu se srazily tři kamiony
MF Dnes
Kvůli nehodě tří kamionů v Lochkovském tunelu jsou od rána na Pražském okruhu kolony. Nehoda se obešla bez zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 8:39 GIBS obvinila pankrácké dozorce, vězněnému Fajádovi prý půjčovali mobil
MF Dnes
Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila tři dozorce z pankrácké věznice ze zneužití pravomoci. Libanonci Alímu Fajádovi, který byl ve vazbě, údajně půjčovali mobil a umožnili mu telefonovat.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 8:11 Švédy pobouřil obří modrý penis namalovaný na fasádě, po týdnu zmizí
MF Dnes
Obyvatele Stockholmu pobouřil obří modrý penis namalovaný na fasádě jedné budovy. Dílo švédské umělkyně Caroliny Falkholtové bude proto po týdnu přemalováno, napsal britský deník The Guardian.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 6:46 Začátek týdne bude deštivý. Slunečné počasí se ale brzy vrátí
MF Dnes
Začátek pracovního týdne s sebou přinese déšť a mírné ochlazení. Teplota klesne až na 12 stupňů. V úterý však pršet přestane a koncem pracovního týdne se letní počasí zase vrátí. Teploty se opět přiblíží 25 stupňům.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 0:01 Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem
MF Dnes
Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“ vyjmenovává dvojka pardubické SPD Jiří Langr na tajné nahrávce z poslední lednové schůze tamní stranické buňky, kterou má MF DNES k dispozici, proč bude několik lidí vyloučeno a mohou zapomenout na kandidaturu v komunálních volbách.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 18. července 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat