Zpět Lidové noviny Pondělí, 16. dubna 2018
Hledat Rubriky 16. 4.

Lidové noviny

Pondělí, 16. dubna 2018
Close
Inzerce
16. 4. 22:42 Aktualizováno Hamáček chce o nabídce ANO nejdříve informovat grémium a předsednictvo ČSSD
Lidové noviny
Hnutí ANO na pondělní večerní schůzce sdělilo sociálním demokratům, za jakých podmínek by mohla pokračovat jednání obou subjektů o vládě. Předseda ČSSD Jan Hamáček po jednání novinářům řekl, že o podmínkách informuje postupně grémium a v pátek předsednictvo své strany. Komentovat podmínky navržené ANO nijak nechtěl, protože by to mohlo vysílat signály, uvedl Hamáček po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání. Zástupci ANO před novináře nepřišli.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,85 -0,085%
USD 22,27 +0,737%
CHF 22,27 +0,234%
16. 4. 21:34 Aktualizováno Inspektory OPCW Syřané a Rusové odmítají vpustit na místo chemického útoku. Mayová: Snaží se zakrýt stopy
Lidové noviny
Ředitel mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v pondělí v podvečer uvedl, že syrští a ruští vojáci je nechtějí vpustit na místo podle koalice chemického útoku v syrské Dúmá kvůli bezpečnostním problémům. Podle britské premiérky Mayové se Rusové a Syřani snaží zakrýt stopy po útoku.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 20:53 Aktualizováno ČSSD čeká od ANO argumenty, proč obnovit jednání o vládě
Lidové noviny
Sociální demokraté od pondělní schůzky o možném obnovení jednání o vládě s hnutím ANO nic neočekávají. Podle prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly si pouze vyslechnou důvody, proč by se k rozhovorům měli vrátit. V pátek by je pak posoudilo předsednictvo strany. Vyjednávací týmy ANO a ČSSD se sešly ve Sněmovně krátce po 20:30. Předchozí jednání skončila neúspěchem, ale ANO se minulý týden rozhodlo, že se chce k vyjednávání vrátit.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:55 Spojené státy v Sýrii reálně útočily na vojenské cíle, tvrdí Rusko
Lidové noviny
Reálným cílem nedávných úderů USA a jejich spojenců v Sýrii nebyly jen výzkumné laboratoře, ale i vojenské objekty a letiště. Uvedlo to dnes v prohlášení ruské ministerstvo obrany. K zajištění deklarovaného účinku by podle ruského ministerstva stačilo jen 30 raket.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:00 Před a po útoku. Podívejte se na satelitní snímky chemických zařízení v Sýrii
Lidové noviny
V noci na sobotu podnikla koalice armád USA, Velké Británie a Francie odvetný úder na Sýrii. V reakci na chemický útok z minulého týdne, za kterým pravděpodobně stojí syrský vládní režim Bašára Asada, zacílily vojenské složky tří států na tři chemické továrny. Nové satelitní snímky ukazují, jakou škodu odveta způsobila.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 18:00 Rodinka ztracená ve vesmíru. Nový seriál je již třetí verzí jednoho příběhu
Lidové noviny
Rodina Robinsonových se shodou náhod octne na obyvatelné, ale neznámé planetě. Musí se naučit žít s vědomím, že se z planety již nikdy nemusí dostat. Seriál Lost in Space (Ztraceni ve vesmíru) je novou verzí stejnojmenného seriálu z roku 1965 a hollywoodského filmu z roku 1998.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 16:34 Pohřeb Miloše Formana proběhl v neděli v rodinném kruhu
Lidové noviny
Se zesnulým režisérem Milošem Formanem se konalo poslední rozloučení v neděli v americkém městě Warren, kde umělec žil. Obřad proběhl v úzkém rodinném kruhu, oznámila v pondělí vdova po slavném filmaři Martina Formanová.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 16:23 Vláčení obviněných k soudu v poutech je podle Ratha barbarství
Lidové noviny
Vedení obviněných v poutech k soudnímu jednání považuje bývalý hejtman David Rath za přežitek někdejšího komunistického režimu a za barbarství. Když tak byl veden k soudnímu jednání, tak si připadal jako když vedli „kravku na pastvu“. Rath to v pondělí řekl před Obvodním soudem pro Prahu 2, který projednával jeho žalobu na stát, v níž za vláčení v poutech k soudu požaduje 30 000 korun. Soud o žalobě rozhodne za týden.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 14:34 Pražský Sherwood bude bezpečnější, magistrát zajistil nové bezpečnostní týmy
Lidové noviny
Vrchlického sady u pražského hlavního nádraží hlídají nové bezpečnostní týmy, zajištěné magistrátem. Mají za úkol domlouvat bezdomovcům a dalším lidem, kteří park znečišťují nebo způsobují nevítaný rozruch. Novinářům to v pondělí sdělil místostarosta Prahy 1 a pražský radní Daniel Hodek (ČSSD).
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 12:58 Praha zveřejnila nový Metropolitní plán, připomínky lze dávat od června.
Lidové noviny
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) předal magistrátu návrh Metropolitního plánu. Dokument bude možné od 27. června po 30 dní připomínkovat. Novinářům to v pondělí řekly primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a její náměstkyně Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Oproti současnému návrh nového Metropolitního plánu například stanovuje výškovou regulaci zástavby. Platit by měl začít od 1. ledna 2023. Současný plán byl schválen v rove 1999.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 8:21 GIBS stíhá tři dozorce. Půjčovali ve vězení telefon Fajádovi
Lidové noviny
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři dozorce z pankrácké věznice ze zneužití pravomoci. Libanonci Alímu Fajádovi, který byl ve vazbě, údajně půjčovali mobil a umožnili mu telefonovat. Serveru Neovlivni.cz to potvrdil mluvčí inspekce Ivo Mitáček. Fajád byl v únoru 2016 propuštěn výměnou za pětici Čechů, unesených v Libanonu. O jeho vydání žádaly Spojené státy.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 8:05 Zastánce eutanazie vytvořil sebevražedný přístroj
Lidové noviny
Kontroverzní sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím tlačítka, byl pomocí virtuální reality představen na pohřebním veletrhu v Amsterdamu. Píše o tom server listu The Guardian.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:46 V Salvadoru byla unesena a zavražděna novinářka
Lidové noviny
Salvadorská novinářka byla unesena a zavražděna, informovala agentura AP. Třiatřicetiletá žurnalista Karla Turciosová pracovala v periodiku El Economista.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:29 Rusové mohou mít podle bývalého šéfa FBI na Trumpa kompromitující informace
Lidové noviny
Rusové možná mají na amerického prezidenta Donalda Trumpa kompromitující informace, řekl v neděli někdejší ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey v rozhovoru s televizí ABC. Podle Comeyho vykazují činy amerického prezidenta „jisté známky maření spravedlnosti“. Trumpovo morální ustrojení je nedostatečné pro výkon prezidentské funce: „pravda pro něj nepředstavuje velkou hodnotu“, uvedl dále Comey. Trump Comeyho několik hodin před rozhovorem napadl prostřednictvím twitteru, kde jej obvinil ze „snůšky lží“.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 7:00 Mám pocit, že odchází někdo z rodiny, říká po Formanově úmrtí režisér Ondříček
Lidové noviny
Režisér a producent David Ondříček (* 1969), syn Formanova dvorního kameramana Miroslava Ondříčka, vzpomíná na Miloše Formana jako na filmařský vzor i rodinného přítele.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 6:30 IT poradci byli i dřív, brání Šlechtová bývalého terapeuta. Seznamy mluví jinak
Lidové noviny
Za rady v oblasti bezpečnosti datové komunikace od bývalého terapeuta Evžena Teršla už ministerstvo obrany zaplatilo 77 tisíc korun. Podle ministryně Karly Šlechtové (ANO) nejde o nic mimořádného. Seznamy poradců ale říkají něco jiného.
 To se mi líbí Odpovědět
16. 4. 6:00 RECENZE: I podesáté Bob Dylan Čechy dostal. A opět něčím jiným
Lidové noviny
Byl to už desátý koncert Boba Dylana v České republice, takže pamětníci měli s čím srovnávat. Vůbec poprvé se ale v neděli 15. dubna nejslavnější písničkář historie zastavil v Brně. Přivítala jej vyprodaná hala Vodova. A právě tento fakt spoluurčil vyznění celého večera.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 18. července 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat