Zpět Lidové noviny Pondělí, 19. března 2018
Hledat Rubriky 19. 3.

Lidové noviny

Pondělí, 19. března 2018
Close
Inzerce
19. 3. 2018, 22:57 Vydírání pomocí prostitutek? Cambridge Analytica, která pomohla Trumpovi, působila i v Česku
Lidové noviny
Britská společnost Cambridge Analytica, která se věnuje sběru a analýze dat, se vedle kampaně na podporu nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa tajně účastnila volebních kampaní po celém světě, mimo jiné i v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,73 +0,307%
USD 22,76 +1,050%
CHF 22,88 +0,891%
19. 3. 2018, 20:12 Hvězda Sexu ve městě kandiduje na guvernérku New Yorku. Nixonová by mohla nahradit nepopulárního Cuoma
Lidové noviny
Hvězda seriálu a filmů Sex ve městě Cynthia Nixonová v pondělí oznámila kandidaturu na post guvernérky New Yorku. Svou kampaní se postaví proti současnému guvernérovi - demokratovi Andrew Cuomovi, který není příliš populární ani ve své vlastní straně.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 19:18 Aktualizováno Šéf CEFC je v Číně vyšetřován pro porušení zákona, odejde z vedení firmy. Zemanovým poradcem zatím zůstane
Lidové noviny
Šéf CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming je v Číně vyšetřován pro podezření z porušení zákona, zástupci Šanghaje a čínských úřadů to potvrdili minulý týden hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. Podle vedení CEFC odejde z čela firmy.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 18:41 Útok v Salisbury je část vzorce ruského chování, míní Stoltenberg
Lidové noviny
Dosavadní reakce Ruské federace v souvislosti s nedávným použitím vojenské nervové látky k útoku v jihoanglickém Salisbury ukazuje naprostý nedostatek úcty k míru a mezinárodní bezpečnosti. Po jednání s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem to dnes v Bruselu prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Oba se shodli, že útok nebyl izolovanou věcí, ale jen dalším výrazem bezohledného chování ruského státu z posledních let.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 17:20 Aktualizováno Šéf CEFC je v Číně vyšetřován pro porušení zákona, odejde z vedení firmy. Mynář se to dozvěděl v Šanghaji
Lidové noviny
Zástupci Šanghaje a čínských úřadů potvrdili hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi, že šéf CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming je v Číně vyšetřován pro podezření z porušení zákona. Podle vedení CEFC odejde z čela firmy. Mynář a jeho hradní tým se to dozvěděli při své návštěvě Číny minulý týden.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 16:23 Cizinec čelí obžalobě za silvestrovskou nehodu v Praze, usmrtil při ní turistku
Lidové noviny
Státní zastupitelství obžalovalo cizince, který o silvestrovské noci usmrtil v centru hlavního města svým vozem zahraniční turistku. V pondělí to řekl šéf obvodních státních zástupců pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Mluvčí Probační a mediační služby Kristina Labohá doplnila, že stíhaný muž nepřišel na schůzku s probačním úředníkem. Patrně tak porušil podmínky dohledu, jež mu při propuštění z vazby na milionovou kauci stanovil soud.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 14:51 Ukrajinský pilot, kterého Rusko obvinilo ze sestřelení MH17, byl nalezen mrtvý
Lidové noviny
Bývalý ukrajinský pilot Vladislav Vološin obviňovaný Moskvou ze sestřelení letu MH17 s 298 lidmi na palubě nad východní Ukrajinou byl nalezen doma mrtvý se střelnou ránou v těle. Vološin sám tvrdil, že se stal terčem groteskního očerňování se strany Ruska, které je na Západě pokládáno za viníka tragédie.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 13:06 Společnost nečestně získala data o uživatelích Facebooku. Využila je i při volbách v USA
Lidové noviny
Na sociální síť Facebook a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga se snesla kritika od zákonodárců z obou stran Atlantiku. Důvodem je zpráva, kterou o víkendu zveřejnily listy The New York Times (NYT) a The Guardian, že společnost Cambridge Analytica nečestně získala informace o 50 milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 10:29 Hromadná nehoda zastavila D1 nedaleko Hladkých Životic
Lidové noviny
Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi aut. Jde o kolizi dvou kamionů a dalších pěti osobních vozidel. Při nehodě byli čtyři lidé zraněni, na místě musel zasahovat vrtulník, který jednoho ze zraněných přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 9:17 Hromadná nehoda zastavila D1 nedaleko Hladkých Životic
Lidové noviny
Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala hromadná dopravní nehoda. Hoří tam také kamion, který leží přes dva pruhy. Úsek je tak dočasně obousměrně neprůjezdný. ČTK o tom informovalo Národní dopravní informační centrum.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 8:37 ‚Krym je Rusko,‘ zní z davu. Noc v krymské metropoli Simferopol
Lidové noviny
„Krym je Rusko! Navždy!,“ zní zcela zaplněným náměstím v krymské metropoli Simferopolu. Právě tu vrcholí koncert k prezidentských volbám a když moderátor hlásí, že Vladimír Putin má v celoruském měřítku před 70 procent a na Krymu získal více než 90 procent hlasů, vypukne dav v jásot.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 8:15 D11 na 11. km ve směru na Prahu uzavřela hromadná nehoda šesti aut
Lidové noviny
D11 na 11. km ve směru na Prahu uzavřela hromadná nehoda šesti aut. Nikdo nebyl zraněn, před nehodou se vytvořila desetikilometrová kolona.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 7:24 Při explozi v texaském Austinu byli raněni dva muži. Pokračuje série útoků?
Lidové noviny
Při explozi v texaském Austinu byli raněni dva mladí muži, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Policie neuvedla, zda incident souvisí s předchozí výbuchy, které v Austinu vyšetřuje. Od začátku března se udály tři takové útoky, které si vyžádaly dva mrtvé a dva zraněné. Policie předpokládá, že předchozí případy spolu souvisejí.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 6:05 Putin jasně zvítězil. Negratulujte mu, vyzývá západní lídry Kasparov
Lidové noviny
Vítězem prezidentských voleb se stal očekávaně dosavadní ruský lídr Vladimir Putin. Kritici však upozorňují na nedemokratičnost voleb. Podle monitorovacích agentur se objevilo přes 2 tisíce incidentů, kdy mohlo dojít k pokusům o ovlivnění voleb. Komise prý cpaly do uren desítky hlasovacích lístků.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 6:01 Hawking budoucím pokolením zanechal touhu po Teorii všeho, míní astrofyzik Grygar
Lidové noviny
Stephen Hawking zvládl na jedničku roli vědce i celebrity. Zůstanou po něm nejen objevy z oblasti kosmologie a černých děr, ale především také dosud nezodpovězené, velké otázky. To si myslí astronom a astrofyzik Jiří Grygar, který serveru Lidovky.cz odpovídal písemnou formou. Podle Grygara Hawking navíc pomohl zmírnit předsudky, které v části veřejnosti panují vůči lidem s těžším tělesným postižením.
 To se mi líbí Odpovědět
19. 3. 2018, 5:00 Kellner otevírá kliniku. Aktivisté to zkazili, chtěl jsem školu, stýská si starosta
Lidové noviny
V průběhu jara přibude v Praze nové zdravotnické zařízení. Otevře se v části letohrádku Hadovka, jenž přiléhá k pozemku po bývalém hotelu Praha v Dejvicích. Vznikne v něm šest ambulancí firmy Canadian Medical ze zdravotnické sítě EUC, již založil nejbohatší český byznysmen Petr Kellner. Ve spodní části prostranství po zbouraném hotelu se pak počítá s vybudováním veřejné galerie a dětského hřiště.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Sobota, 23. března 2019

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat