Zpět MF Dnes Sobota, 24. února 2018
Hledat Rubriky 24. 2.

MF Dnes

Sobota, 24. února 2018
Close
Inzerce
24. 2. 21:35 Po střelbě na floridské střední ruší firmy spolupráci s držiteli zbraní
MF Dnes
Více než půltucet amerických firem ukončil nebo ukončí vztahy s Národní asociací držitelů zbraní (NRA). Stalo se tak poté, co vyloučený student Nikolas Cruz minulý týden zabil v areálu střední školy ve městě Parkland na Floridě 17 lidí. Spotřebitelé vyvíjejí tlak na firmy, aby bojkotovaly obchody spojené s mocnou lobbistickou organizací NRA.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,86 +0,108%
USD 22,42 +0,451%
CHF 22,50 +0,462%
24. 2. 20:22 Miliony Italů se propadly do bídy. Bydlí ve stanech, živí je důchodci
MF Dnes
Hlavním tématem italských parlamentních voleb je sice migrace, řadu obyvatel Apeninského poloostrova však daleko více trápí rozmáhající se chudoba. Počet Italů ohrožených chudobou stoupl za deset let o více než tři miliony, píše agentura Reuters.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 18:22 U požáru v areálu mochovských mrazíren hasiči zůstanou i druhou noc
MF Dnes
Požár v areálu mochovských mrazíren dostali hasiči po více než třiceti hodinách pod kontrolu. Na místě však zůstanou kvůli možným skrytým ohniskům ještě i druhou noc. Během soboty halu postupně rozebírali s pomocí těžké techniky, aby se dostali i do nepřístupných míst.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 18:05 Zázrak na sněhu, smutek na ledu a totalitní minulost
MF Dnes
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Ester Ledecká se dnes stala podruhé olympijskou vítězkou a získala pro českou výpravu druhé zlato na hrách v Pchjongčchangu. Čeští hokejisté na olympijském turnaji nezvládli zápas o třetí místo a po porážce s Kanadou 4:6 zůstali na velké akci opět bez medaile. Političtí souputníci, rodina a přátelé se před polednem ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze rozloučili s lobbistou a někdejším vlivným členem sociální demokracie Miroslavem Šloufem. A shromáždění v Praze uctilo památku obětí komunismu.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 17:59 Benešova role v únoru 1948 byla ostudná a osudová, míní historik
MF Dnes
Češi si v těchto dnech připomínají 70. výročí komunistického převratu, který znamenal na další desetiletí ztrátu svobody a vazalství vůči Moskvě. Historik Petr Blažek z Ústavu pro studium totalitních režimů v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že v únoru 1948 neobstál tehdejší prezident Edvard Beneš.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 16:23 Konvertita, Armén, Řek. Turci s „kaňkou“ v rodokmenu se bojí nacionalistů
MF Dnes
Turecká vláda zpřístupnila rozsáhlou genealogickou databázi, která jde až do časů Osmanské říše. A spustila mánii. Po svých předcích teď pátrají miliony lidí. Turci s arménskými, řeckými či židovskými kořeny se však obávají, že je nacionalisté bažící po „čistých Turcích“ začnou pronásledovat.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 15:35 Shromáždění v Praze uctilo památku obětí komunismu
MF Dnes
Česko si připomíná 70. výročí komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let stala totalitním režimem s vládou jedné strany. Na události února 1948 a jejich vliv na současnou společnost vzpomínali účastníci shromáždění, které se sešlo v sobotu na Staroměstském náměstí v Praze. Další akce se konají v neděli, tedy v den výročí komunistického puče.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 14:55 Oslavy nebyly tak divoké, vzpomínal pilot na návrat hokejistů z Nagana
MF Dnes
Byl jedním z těch, kteří přivezli z olympiády v Naganu zlaté hokejové mužstvo. Bývalý pilot vládního speciálu Petr Jirmus byl hostem speciálu iDNES.tv ke dvacátému výročí mimořádného úspěchu. Vzpomínal nejen na údajné bujaré oslavy na palubě, ale také na Václava Havla, který s ním jako prezident létal.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 14:15 Pákistán opět prodloužil pobyt ve vazbě Češce zadržené kvůli drogám
MF Dnes
Soud v Pákistánu znovu prodloužil vazbu Češce, která byla v lednu zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Vazba byla prodloužena do začátku března.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 13:48 PŘÍMÝ PŘENOS: Shromáždění v Praze uctí památku obětí komunismu
MF Dnes
Česko si připomíná 70. výročí komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let stala totalitním režimem s vládou jedné strany. O událostech února 1948 i jeho vlivu na současnou společnost se v sobotu bude mluvit na shromáždění, které se sejde na Staroměstském náměstí v Praze. Další akce se konají v neděli, tedy v den výročí komunistického puče.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 13:32 Přivítání olympijských medailistů bude v pondělí odpoledne na Staromáku
MF Dnes
Už tradičně může veřejnost přivítat české sportovce z olympijských her na Staroměstském náměstí. Úspěchy, kterých sportovci dosáhli v Pchjongčchangu, začnou Češi slavit v pondělí od 15:00. O dvě hodiny později by pak měli dorazit medailisté. Nebude mezi nimi chybět ani olympijská vítězka Ester Ledecká.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 12:07 Desítky lidí se rozloučily se Šloufem. Nejedlý doručil kytici od Zemana
MF Dnes
Političtí souputníci, rodina a přátelé se před polednem ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze rozloučili s lobbistou a někdejším vlivným členem sociální demokracie Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana zemřel před týdnem po dlouhé a těžké nemoci ve věku 69 let. Avizovanou kytici od prezidenta Miloše Zemana donesl jeho poradce Martin Nejedlý.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 11:57 Meteorologové varují před velkými mrazy. Doporučují příliš nevycházet
MF Dnes
Od neděle až do poloviny příštího týdne zasáhnou Česko mrazy. Minimální teploty se budou přes den pohybovat mezi -15 až -10 stupni Celsia. Při nízké oblačnosti rtuť na teploměru klesne až k -18 stupňům. Meteorologové očekávají, že v tradičně nejstudenějších místech teploty klesnou i pod -30 stupňů.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 11:16 V somálském Mogadišu vybuchly bomby. Na místě jsou tři desítky mrtvých
MF Dnes
Na 38 mrtvých vystoupila bilance dvou pátečních atentátů v somálské metropoli Mogadišu. S odvoláním na zdravotníky o tom informovala agentura AFP. Cílem útoků bombami, které útočníci nastražili v autech, byl prezidentský palác a jeden hotel. K útokům se už v pátek přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na globální teroristickou síť Al-Káida.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 10:45 Hasiči bojují s požárem mochovských mrazíren už 24 hodin. Zamrzají jim čerpadla
MF Dnes
V hale v areálu mochovských mrazíren stále hoří, hasiči dovnitř nemohou kvůli bezpečnosti. V noci zásah komplikovaly nízké teploty, vlivem mrazu jim zamrzala čerpadla a výšková technika. Na místě v sobotu ráno začala pracovat těžká technika, s jejíž pomocí hasiči strhli část stěny hořící haly.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 10:07 Dodržujte dohody týkající se migrace, vyzvala partnery německá CSU
MF Dnes
Německá Křesťanskosociální unie (CSU) připravuje nové migrační zákony. Jejich prosazení je pro CSU zásadní. Vedení strany varovalo sociální demokracii (SPD), že pokud nedodrží koaliční dohodu, která se migrace týká, může to znamenat zhroucení potenciální nové německé vlády.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 9:40 Dál se čeká na schválení rezoluce, která má zajistit příměří v Sýrii
MF Dnes
Rada bezpečnosti OSN se ani v pátek nedokázala dohodnout na rezoluci, která má požadovat třicetidenní příměří v Sýrii. Klid zbraní by měl umožnit dodávky pomoci a evakuaci zraněných. Pozornost se soustřeďuje na oblast východní Ghúta u Damašku, ovládanou povstalci včetně islamistických milicí, kterou od neděle intenzivně bombardují síly syrského prezidenta Bašára Asada.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 9:24 Trump chystá nové sankce proti KLDR a hrozí tajemnou druhou fází nátlaku
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump v pátek oznámil nové sankce proti Severní Koreji, které mají postihnout její finanční zdroje a dodavatele paliv. V projevu na výroční Konferenci konzervativní politické akce (CPAC) Trump ohlásil „dosud nejrozsáhlejší balík sankcí“. Později v Bílém domě varoval, že pokud sankce selžou, spustí zatím blíže neurčenou „druhou fázi“.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 8:37 Hasiči bojují s požárem mochovských mrazíren už 24 hodin. Zamrzají jim čerpadla
MF Dnes
V hale v areálu mochovských mrazíren stále hoří, hasiči dovnitř nemohou kvůli bezpečnosti. V noci zásah komplikovaly nízké teploty. Vlivem mrazu jim zamrzala čerpadla a výšková technika. Nyní na místě probíhá střídání zasahujících hasičů a na místo jede speciální technika, která má pomoct rozebrat konstrukci budovy
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 5:00 Lež a neotravuj! V léčebnách seniorů dochází k nelidskému zacházení
MF Dnes
MF DNES zdokumentovala případy, kdy léčebny dlouhodobě nemocných udělaly z pacientů bezmocné lidi. Vyplatí se jim to, za „ležáka“ dostanou až o 250 korun denně navíc. Vedení navštívených zařízení špatné zacházení s pacienty popírá a tvrdí, že tlumivé léky z důvodu snížení aktivity pacientů nenasazují.
 To se mi líbí Odpovědět
24. 2. 0:01 Protikuřácký zákon snížil počet infarktů, tvrdí lékaři a píší poslancům
MF Dnes
Kompletní statistiku nemáme, ale v nemocnicích je to vidět: s protikuřáckým zákonem ubylo infarktů. S tímto tvrzením přišli lékaři, kteří se rozhodli sepsat petici a zaslat ji poslancům. Vůbec se jim totiž nelíbí snaha Marka Bendy (ODS) a dalších 85 poslanců, kteří podepsali návrh zákona na zmírnění protikuřáckého zákona.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Čtvrtek, 21. června 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat