Zpět MF Dnes Pátek, 12. ledna 2018
Hledat Rubriky 12. 1.

MF Dnes

Pátek, 12. ledna 2018
Close
Inzerce
12. 1. 22:08 Češi vybírají prezidenta. První den volilo podle odhadů asi 40 procent lidí
MF Dnes
První den přímé volby prezidenta v Česku po osmi hodinách hlasování skončil. Provázel jej podle očekávání vysoký zájem voličů. Hlasovat jich přišlo podle odhadu volebních komisařů kolem dvou pětin. Zbývající budou mít příležitost ještě v sobotu.Pokud v prvním kole nezíská žádný z kandidátů většinu, rozhodne se o prezidentovi za dva týdny ve druhém kole.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,34 +0,051%
USD 20,59 +0,641%
CHF 21,17 +0,104%
12. 1. 21:27 Saúdky mohly poprvé na fotbal, na stadionu jim vyhradili sekci pro rodiny
MF Dnes
Na stadion v Džiddě se v pátek přišly na zápas místního klubu se soupeřem z města Hafar podívat i Saúdské Arabky. Dostaly vůbec poprvé možnost zhlédnout zápas přímo na místě, dosud byl ženám vstup na stadion v rámci sportovních utkání zakázán.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 20:18 Aktualizováno Na okraji Prahy havaroval autobus. Tři lidé zemřeli, zraněných jsou desítky
MF Dnes
Tři lidé zemřeli při nehodě linkového autobusu a osobního auta u Horoměřic u Prahy, zraněných je přes čtyři desítky, mezi nimi i děti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 20:01 Týden (pro)ruských dezinformací: Mazlíčci šelmám, žloutenka a vděk Rusku
MF Dnes
Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České republiky. Přinášíme pravidelný týdenní souhrn, který má poukázat na některé z nich, které se v uplynulých dnech šířily internetem.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:44 Na Zemana útočila Ukrajinka, která narušila jednání Lukašenka i fotbal
MF Dnes
Aktivistkou hnutí Femen, která v pátek ve volební místnosti zaútočila na českého prezidenta Miloše Zemana, je 27letá Ukrajinka Angelina Diashová. V minulosti s odhalenou hrudí protestovala například proti Alexandru Lukašenkovi. Narušila také mezinárodní fotbalový zápas.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:05 Svlečená aktivistka, překvapený Zeman a pohádky v inkubátoru
MF Dnes
Sledujte Zprávy iDNES.tv. Uvidíte polonahou aktivistku, která se ve volební místnosti vrhla na Miloše Zemana ve volební. Překvapila nejenom prezidenta, ale i jeho ochranku. Dozvíte se, že čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren zemřel vlastní rukou, pražští policisté nabourali do stromu, a že v olomoucké porodnici pouštějí předčasně narozeným miminkům do inkubátorů audio pohádky.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:03 Nerozvážnost, mohl dostat infarkt, komentují kandidáti útok na Zemana
MF Dnes
Prezidentští kandidáti odsoudili útok polonahé aktivistky na prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti. Incident označili za politováníhodný a upozornili, že podobné věci do volebních místností nepatří.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 18:01 Aktualizováno Útok nahé aktivistky může Zemanovi zvýšit preference, myslí si politologové
MF Dnes
Incident z páteční volby prezidenta, kdy se polonahá žena hnala proti Miloši Zemanovi, může jeho voliče zmobilizovat. Mohou teď cítit, že současná hlava státu je v ohrožení, a proto nakonec k urnám půjdou, domnívá se politolog Josef Mlejnek. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu výtržnictví. Hrozí jí za to až dva roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 17:25 Aktualizováno Češi si vybírají prezidenta. Vítěz bude znám zítra, nebo za dva týdny
MF Dnes
Ve 14:00 se otevřely volební místnosti po celé republice. Lidé mohou vybírat z devíti kandidátů – dnes do 22:00 nebo zítra od 8:00 do 14:00. Pokud v prvním kole nezíská žádný z kandidátů většinu, rozhodne se o prezidentovi za dva týdny ve druhém kole.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:47 Na prezidenta se hnala polonahá žena. Zeman je Putinova děvka, křičela
MF Dnes
V místnosti, kam přišel volit Miloš Zeman, se vysvlékla žena a rozeběhla se k prezidentovi. Na obnažené hrudi měla nápis v angličtině, že Zeman je Putinova děvka, a stejná slova také vykřikla. Ihned proti ní zakročila ochranka, která prezidenta odvedla z volební místnosti. Jsem poctěn, protože mě napadla aktivistka skupiny Femen, která útočila i na papeže, reagoval posléze Zeman.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:23 V Horoměřicích u Prahy havaroval autobus
MF Dnes
V Horoměřicích u Prahy havaroval autobus, podle prvních informací je na místě větší počet zraněných. Zasahují tam hasiči a záchranná služba.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:36 Revizorka donutila školáka vystoupit násilím. Byl vulgární, hájí se podnik
MF Dnes
Ústecká policie vyšetřuje konflikt v autobusu MHD, z nějž revizorka vyloučila za nevhodné chování nezletilého hocha. Když odmítal vystoupit, kontrolorka ho přinutila k opuštění vozu tím, že mu strhla ruku z madla. Incident nafilmoval jeden z cestujících a zveřejnil ho na Facebooku. Dopravní podnik se ale ohradil, že video nezachycuje celou situaci.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:11 Na Zemana skočila ve volební místnosti polonahá aktivistka
MF Dnes
V místnosti, kam přišel volit Zeman, se vysvlékla žena, skočila na prezidenta a bránila mu v hlasování. Proti ženě zakročila ochranka, Zeman odešel. Zeman se po několika minutách do volební místnosti vrátil. Řekl, že je poctěn, protože ho napadla aktivistka skupiny Femen, která napadla i papeže.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:44 Vyjednavači o nové německé vládě dosáhli průlomu, je plný kompromisů
MF Dnes
Vyjednavači konzervativní unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo. Ne všichni vyjednavači sociální demokracie byli sice podle televize Phoenix spokojeni se všemi body dohody, nakonec ji ale podpořili.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:28 Němce děsí antisemitismus mezi imigranty, chtějí jim ukázat koncentráky
MF Dnes
Německá ústřední židovská rada podporuje myšlenku, aby nově příchozí imigranti do Německa povinně navštívili některý z památníků na místě bývalých koncentračních táborů. Prohlásil to šéf zastřešující židovské organizace Josef Schuster. Opatření by prý mohlo pomoci čelit rostoucímu počtu projevů antisemitismu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:20 Prameny mají už jen jednoho věřitele, zbavily se státního závazku
MF Dnes
Zadlužená obec Prameny, kde se před nedávnem konaly mimořádné volby, má už jen jediného věřitele. Těsně před volbami se zbavila posledního státního závazku. Ministerstvo práce a sociálních věcí Pramenům odpustilo pohledávku ve výši 1,3 milionu korun.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:00 Volební místnosti se otevřely. Vítěz bude znám zítra, nebo za dva týdny
MF Dnes
Ve 14:00 se otevřely volební místnosti po celé republice. Lidé mohou vybírat z devíti kandidátů – dnes do 22:00 nebo zítra od 8:00 do 14:00. Pokud v prvním kole nezíská žádný z kandidátů většinu, rozhodne se o prezidentovi za dva týdny ve druhém kole.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:55 Volit prezidenta chtějí i hospitalizovaní, ale mnozí mají smůlu
MF Dnes
Pan Petr byl rozhodnutý, komu z prezidentských kandidátů dá v prvním kole hlas. Jenže volit nejspíš nebude. Leží v Městské nemocnici Ostrava, nemá voličský průkaz ani šanci dostat se na zvláštní seznam voličů. Stejně jako další stovky lidí v Moravskoslezském kraji.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:10 Pražští policisté nezvládli jízdu na mokré silnici, nabourali do stromu
MF Dnes
V Praze nabourali při výjezdu k případu policisté služebním autem do stromu. Nehoda se stala v ulici Přetlucká ve Strašnicích. Provoz na silnici nehoda neomezila.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:09 Středočeši nechtějí vyjmout dotaci pro Čapí hnízdo z evropských peněz
MF Dnes
Středočeští krajští zastupitelé nechtějí vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, jak navrhlo ministerstvo financí. Politici ODS, STAN a TOP 09, kteří mají ve Výboru Regionální rady ROP Střední Čechy většinu, hodlají zabránit tomu, aby dotace pro farmu šla z českého rozpočtu. Poslední slovo má však ministerstvo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:56 Zeman automaticky postupuje, přijďte až za dva týdny, hlásá lživá zpráva
MF Dnes
Chcete volit Miloše Zemana? Tak můžete zůstat doma a přijít až za dva týdny, píše se ve lživé zprávě, která se šíří po internetu, ale i ve formě letáku. Stávající hlava státu podle ní postupuje do druhého kola automaticky, což není pravda. Ministerstvo vnitra varuje, že šíření zprávy může být hodnoceno jako trestný čin maření průběhu voleb, za nějž hrozí až tři roky vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:43 Nečasová couvla ve sporu o autobus Pirátů. Žalobu kvůli karikatuře stáhla
MF Dnes
Bývalá šéfka sekce kabinetu předsedy vlády Jana Nečasová se už nechce soudit s Českou pirátskou stranou. Loni v srpnu Piráty zažalovala, protože se cítila poškozena karikaturou na jejich volebním autobusu, kde byla vyobrazena jako loutkovodička někdejšího premiéra a svého současného manžela Petra Nečase. Teď vzala žalobu zpět.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 12:30 Trump vymyslel stíhačku F-52 a odmítl migranty „ze všech pr*elí světa“
MF Dnes
Další den, další várka legrace kolem Donalda Trumpa. Čím americký prezident zaujal tentokrát? Například fiktivními stíhačkami, které přislíbil dodat Norsku či hulvátskými výroky na adresu zemí třetího světa. Kromě toho také zrušil návštěvu Londýna, kde měl otevřít novou budovu americké ambasády.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:52 Výtržník děsil lidi na benzince airsoftovou pistolí, chtěl po nich drogy
MF Dnes
Airsoftovou pistolí děsil zákazníky čerpací stanice na Karlovarsku výtržník, který se od nich se zbraní v ruce domáhal drog. Nakonec z ní i střílel. Muži teď hrozí vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:39 Vyjednavači o nové německé vládě dosáhli průlomu, je plný kompromisů
MF Dnes
Vyjednavači konzervativní unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo. Ne všichni vyjednávači sociální demokracie byli sice podle televize Phoenix spokojeni se všemi body dohody, nakonec ji ale podpořili.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:56 Vyjednavači o nové německé vládě dosáhli průlomu, je plný kompromisů
MF Dnes
Vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo. Ne všichni vyjednávači sociální demokracie byli sice podle televize Phoenix spokojeni se všemi body dohody, nakonec ji ale podpořili.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:35 Nejvíce pravd vyslovil Horáček, nepravdivých výroků pak Zeman s Topolánkem
MF Dnes
Projekt Demagog.cz, který ověřuje výroky politiků, vyhodnotil před prezidentskými volbami projevy jednotlivých kandidátů v politických debatách. Nejvíce výroků pronesl Michal Horáček, u kterého zároveň analytici napočítali nejvíce pravdivých vět. Naopak nejvíce „nepravd“ mají na kontě Miloš Zeman a Mirek Topolánek.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 10:00 Násilník zatáhl dívku do lesa. Když se bránila, bodl ji nožem
MF Dnes
Policie v Rumburku pátrá po neznámém pachateli, který napadl osmnáctiletou dívku na cestě do školy. S nožem v ruce ji donutil jít do blízkého lesa. Studentka se násilníkovi ubránila, ze zápasu ale vyvázla s bodným poraněním na noze.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:44 Nejvyšší soud musí dovolání vraha Dahlgrena dořešit i po jeho smrti
MF Dnes
Nejvyšší soud musí rozhodnout o dovolání Kevina Dahlgrena i přesto, že podle důvěryhodných zdrojů spáchal ve čtvrtek ve valdické věznici sebevraždu. Specifická povinnost, která se vztahuje pouze k dovolacímu řízení, plyne z trestního řádu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:38 Vyjednavači o nové německé vládě dosáhli průlomu, je plný kompromisů
MF Dnes
Vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle agentury DPA po celonočním jednání konečně průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak o krok přiblížilo.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:32 Tvrdil mi, že večerku přepadli Ukrajinci, líčí svědkyně vraždy v Liberci
MF Dnes
Muž obviněný z přepadení a vraždy prodavačky v libereckých Vratislavicích žil jen pár stovek metrů od večerky a do obchodu chodil jako pravidelný zákazník. Potvrdila to jeho známá, která na muže narazila v okamžiku, kdy vyšel pobodaný a zakrvácený ze vchodu večerky.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:24 Češi ve světě už volí prezidenta. V USA je účast vyšší než posledně
MF Dnes
Českého prezidenta začali už ve čtvrtek jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. Volí se ale už i třeba ve Spojených státech, kde je účast zatím o 20 procent vyšší než při posledních parlamentních volbách. V Česku začnou volby dnes ve 14 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 8:25 Češi ve světě už volí prezidenta. V USA je účast vyšší než posledně
MF Dnes
Českého prezidenta začali už ve čtvrtek jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. Volí se například už i ve Spojených státech, kde je účast zatím o 20 procent vyšší než při posledních parlamentních volbách. V Česku se začne volit dnes od 14 hodin.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:01 VIDEO: Stovky cestujících v Japonsku nocovaly kvůli sněhu ve vlaku
MF Dnes
Stovky pasažérů na severu Japonska strávily nedobrovolně noc ve vlaku poté, co souprava uvázla ve sněhu. Vlak přitom zůstal stát asi jen kilometr od další stanice, informovala v pátek agentura Reuters. Japonsko se už několik dní potýká s nezvykle vydatnými přívaly sněhu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 0:01 iDNES.cz slaví 20 let retro vzhledem a novými projekty
MF Dnes
Web iDNES.cz si 12. ledna 2018 připomíná dvacet let od svého spuštění. V rámci výročí připravil nejen netradiční grafický vzhled, ale také několik celoročních projektů, s nimiž se budete potkávat ve speciálních přílohách.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Neděle, 22. dubna 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat