Zpět Lidové noviny Pátek, 12. ledna 2018
Hledat Rubriky 12. 1.

Lidové noviny

Pátek, 12. ledna 2018
Close
Inzerce
12. 1. 21:58 Saúdské Arabky mohly poprvé vyrazit na fotbalový zápas
Lidové noviny
Na stadion v Džiddě se v pátek přišly na zápas místního klubu se soupeřem z města Hafar podívat i Saúdské Arabky. Dostaly vůbec poprvé možnost zhlédnout zápas přímo na místě, dosud byl ženám vstup na stadion v rámci sportovních utkání zakázán. Království začalo po nástupu nového korunního prince Muhammada bin Salmána zavádět společenské reformy a letos povolí ženám také řídit auto.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,92 -0,054%
USD 22,27 +0,076%
CHF 22,15 -0,587%
12. 1. 20:08 Kdo je polonahá aktivistka, která zaskočila Zemanovu ochranku?
Lidové noviny
Miloš Zeman a jeho ochranka zažili ve volební místnosti nepříjemné překvapení, když na prezidenta vyběhla polonahá dívka s nápisem na holé hrudi Zeman Putin’s slut“ (v překladu Zeman je Putinova coura.) Kdo byla aktivistka a za co bojovala?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 16:44 Expert: Nahá aktivistka u Zemana? Člen ochranky z ‚epizody‘ nezareagoval včas
Lidové noviny
Server Lidovky.cz rozebral útok polonahé aktivistky na Miloše Zemana ve volební místnosti s profesionálem z oboru. Stanislav Radosta se ochrannou VIP osob z řad vrcholných státníků zabýval dvacet let. Chránil Václava Havla, amerického prezidenta Billa Clintona či dalajlámu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 15:16 VIDEO: Zeman je Putinova coura, křičela nahá aktivistka. Ochranka prezidenta odvedla
Lidové noviny
Volba nového prezidenta má první skandál. Prezident Miloš Zeman v pražských Stodůlkách napoprvé neodvolil, protože se tam svlékla do půli těla anglicky mluvící žena. Ochranka odvedla Zemana pryč a ženu zadržela. Pak se Zeman vrátil a prohlásil, že jde údajně o členku aktivistického hnutí Femen.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:55 Poslední slovo před volbami: Zemanovo sólo, Horáčkovo country či Drahošův hokejista
Lidové noviny
Úderem páteční druhé hodiny se po celé republice otevřely volební místnosti. Až do sobotního odpoledne mají občané příležitost vyjádřit svůj názor, koho by chtěli v čele země pro nadcházející pětileté období. Uchazeči o Hrad se voliče naposledy pokoušeli přesvědčit v závěrečné debatě, ale také na sociálních sítích.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 14:27 Policie navrhla obžalovat dva obviněné v kauze CzechTourismu
Lidové noviny
Policie navrhla obžalovat dva lidi stíhané v souvislosti s hospodařením státní agentury CzechTourism. Na dotaz ČTK to v pátek uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Za porušení povinnosti při správě cizího majetku dvojici hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 13:01 Fake news v závěru kampaně. Zemana v prvním kole volit nemusíte, stojí ve výzvě, šetří ji policie
Lidové noviny
V nejostřejší fázi prezidentské kampaně se na sociálních sítích objevil hoax (falešná zpráva), který míří na nepoučené fanoušky Miloše Zemana. Hojně sdílená výzva na sociálních sítích měla voliče přesvědčit o tom, že se v prvním kole prezidentských voleb vybírá soupeř pro úřadujícího prezidenta, který automaticky postupuje do druhého kola. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka se sdělení objevilo i v podobě letáků ve schránkách v Moravskoslezském kraji. Ostravští policisté kvůli letáku zahájili trestní řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 11:46 Smrt manželů v Českých Budějovicích byla zřejmě vražda a sebevražda
Lidové noviny
Pondělní tragické úmrtí muže a ženy v Českých Budějovicích byla podle policie patrně vražda a sebevražda. Muž zřejmě nejprve zabil svou družku a pak sebe. Naznačují to výsledky soudní pitvy obou těl. Policie o tom v pátek informovala na svém webu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:16 Fake news v ostrém závěru kampaně. Zemana v prvním kole volit nemusíte, stojí ve výzvě
Lidové noviny
V nejostřejší fázi prezidentské kampaně se na sociálních sítích objevil hoax (falešná zpráva), který měl mířit na nepoučené fanoušky Miloše Zemana. Hojně sdílená výzva na sociálních sítích měla voliče přesvědčit o tom, že se v prvním kole prezidentských voleb vybírá soupeř pro úřadujícího prezidenta, který automaticky postupuje do druhého kola. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka se sdělení objevilo i v podobě letáků ve schránkách v Moravskoslezském kraji.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 9:05 Nejvyšší soud musí dořešit dovolání Dahlgrena. Přesto, že je již po smrti
Lidové noviny
Nejvyšší soud musí rozhodnout o dovolání Kevina Dahlgrena i přesto, že podle důvěryhodných zdrojů spáchal ve čtvrtek ve valdické věznici sebevraždu. Specifická povinnost, která se vztahuje pouze k dovolacímu řízení, plyne z trestního řádu. Američan si odpykával doživotní trest za vraždu čtyř příbuzných v Brně-Ivanovicích.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 7:37 Češi si zvolí prezidenta. Odpoledne začnou prezidentské volby, s devíti kandidáty
Lidové noviny
V Česku začne v pátek odpoledne druhá přímá volba prezidenta. Lidé v ní rozhodnou o tom, zda na Hradě zůstane Miloš Zeman, nebo bude prezidentský slib skládat některý z jeho osmi vyzyvatelů. Volební místnosti se v pátek otevřou dvě hodiny po poledni.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:39 Zeman ve svatyni pražské kavárny. V domě jeho štábu je plakát Horáčka i Karel s čírem
Lidové noviny
Dům v Loretánské ulici 13 leží jen kousek od Pražského hradu. Bydlela v něm dcera prvního československého prezidenta Alice Masaryková, sídlila zde i společnost, od níž má česká armáda nadzvukové gripeny. V prvním patře, odkud je dokonalý výhled na petřínskou rozhlednu a Strahovský klášter, bude Miloš Zeman v sobotu sledovat sčítání výsledků prvního kola prezidentských voleb.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:21 Tělo poslouchám. Když má chuť na koblihy, dostane je, říká Anna Linhartová
Lidové noviny
Hraje v seriálech, filmech, ale i zahraniční produkci, nedávno také vydala kuchařku Hřešíš/řešíš. Annu Kameníkovou znají lidé spíše jako Linhartovou. „Vařím každý den, když mám čas. A když vím, že ho mít nebudu, navařím něco málo do foroty, abych nemusela jíst balené sendviče na pumpách.. I když i to někdy ulítne,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:19 ZVĚŘINA: Stínové divadlo. Poslanecká sněmovna se utápí v taktizování
Lidové noviny
Souběh sněmovních a prezidentských voleb je nešťastný. To už bylo konstatováno mnohokrát. Naposledy se to ukázalo na středeční schůzi sněmovny. Prostý úkon, tedy nevyslovení důvěry vládě, která nikdy vážně o sněmovní většinu neusilovala, zabere týden. Ne že by se poslanci nějak vybavovali, vůbec ne. Opozice vládu cupovala celkem svižně a věcně, ba ani sám pan prezident Zeman se vlastně za tuhle vládu nepřimlouval, vždyť dlouze mluvil o příštím pokusu, který má být důkladnější. Tak proč to má trvat týden?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:12 Češi vyrazí volit svého prezidenta. O Hrad se utká devět kandidátů
Lidové noviny
Volba prezidenta republiky, to bude hlavní a klíčové téma celého pátku. Zda někdo z devíti uchazečů bude mít post hlavy státu jistý už po prvním kole, se dozvíme v sobotu večer.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:00 Doma u prezidenta. Pražský hrad? Hlavy státu si oblíbily i jiná místa k bydlení
Lidové noviny
T. G. Masaryk si zamiloval Lány a slovenské Topoľčianky, Beneš úřadoval často ve své vlastní vile a Husák proslul svým „domečkem“. Kde všude bydleli a bydlí českoslovenští a čeští prezidenti a kde bude bydlet ten příští?
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 6:00 DIVADELNÍ OKÉNKO: Jasno lepo podstín zhyna. Život o samotě s jednookým psem
Lidové noviny
Ray žije sám v domě svého otce. Bez vazeb, bez vztahů, bez vlastního místa na světě a spřízněné duše. Jednoho dne si v útulku pořídí zohaveného jednookého psa. Tím začíná silný příběh jedné atypické lásky, který skrz postupné odhalování Rayovy komplikované minulosti a dobrodružnou a očistnou cestu čtyřmi ročními obdobími nalézá svou naléhavou pointu.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 5:00 Podezřelé americké špionážní letadlo při dronovém útoku na Rusy? Experti se tvrzení Moskvy vysmáli
Lidové noviny
Letecký server The Aviationist zpochybňuje tvrzení ruské vlády kvůli tvrzení, že přítomnost amerického letounu u ruské základny během náletu třinácti dronů byla neobvyklá. Americká pozorovací „špionážní“ letadla jsou totiž nad Sýrií k vidění velmi často.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 2:04 Čtyřnásobný vrah Američan Kevin Dahlgren spáchal ve věznici Valdice sebevraždu
Lidové noviny
Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren ve čtvrtek vpodvečer spáchal ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. ČTK to zjistila ze tří důvěryhodných zdrojů. Američan Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květnu 2013 v Brně čtyři lidi. Odsouzen byl na doživotí. Dahlgrenův případ patří k nejhorším zločinům posledních let v České republice.
 To se mi líbí Odpovědět
12. 1. 1:45 Soukup nahrával Zemanovi na smeče. Topolánek se za prezidenta omlouval, Horáček by byl na Babiše přísnější
Lidové noviny
Volební předvečer přinesl souboj osmi vyzyvatelů Miloše Zemana. Soupeřili i na dálku s obhájcem Hradu. Prezident Zeman využil luxus mít pořad jen pro sebe.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Pondělí, 16. července 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat