Zpět MF Dnes Čtvrtek, 7. prosince 2017
Hledat Rubriky 7. 12.

MF Dnes

Čtvrtek, 7. prosince 2017
Close
Inzerce
7. 12. 2017, 23:07 Beata Szydlová končí v čele polské vlády. Nahradí ji Mateusz Morawiecki
MF Dnes
Beata Szydlová končí v čele polské vlády, novým premiérem se stane dosavadní vicepremiér a ministr financí Mateusz Morawiecki. Uvedla to mluvčí vládní strany Právo a spravedlnost, jejíž politické špičky a následně i poslanecký klub se ve čtvrtek sešly ve Varšavě, aby projednaly změny ve vládě.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,81 -0,132%
USD 22,49 +0,009%
CHF 22,60 +0,146%
7. 12. 2017, 21:05 Ambasádu by do Jeruzaléma měla přesunout i Česká republika, řekl Zeman
MF Dnes
Český prezident Miloš Zeman ocenil plán amerického prezidenta Donalda Trumpa, který chce přesunout velvyslanectví USA do Jeruzaléma. Podle Zemana by podobný přesun měly provést i Evropská unie a Česká republika, řekl ve čtvrtek v TV Barrandov.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 20:38 Beata Szydlová končí v čele polské vlády. Nahradí ji Mateusz Morawiecki
MF Dnes
Beata Szydlová končí v čele polské vlády, novým premiérem se stane dosavadní ministr financí Mateusz Morawiecki. Uvedla to mluvčí vládní strany Právo a spravedlnost, jejíž politické špičky a následně i poslanecký klub se ve čtvrtek sešly ve Varšavě, aby projednaly změny ve vládě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 20:15 Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život
MF Dnes
Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce poranil hlavu. Na rozdíl od přihlížejících dospělých mu zajistil pomoc, takže se Jiří na poslední chvíli dostal do nemocnice. Za svou odvahu pak Jaroslav získal cenu za Dětský čin roku 2017.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 19:30 VIDEO: Bariéry na Václaváku chodce před auty neochrání, říká odborník
MF Dnes
U vjezdu do spodní části Václavského náměstí v Praze se v začátkem prosince objevily betonové zábrany. Ty by měly chránit lidi před teroristickým útokem automobilem, ale jejich rozmístění tomu nenasvědčuje. Podle odborníka zábrany vozidlo pouze zpomalí.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 19:02 Schulz velí k federalizaci EU. Komu se to nelíbí, ať vystoupí, prohlásil
MF Dnes
Předseda německé sociální demokracie Martin Schulz chce, aby se z Evropské unie v příštích letech stala federace. Kdo bude proti, má z Unie vystoupit, je přesvědčen Schulz, který to ve čtvrtek řekl ve svém vystoupení na sjezdu SPD v Berlíně. Strana rovněž posvětila koaliční jednání s CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 18:48 Měsíce po velké epidemii hlásí školy na Jihlavsku opět výskyt příušnic
MF Dnes
Na Jihlavsko se vrátilo nepříjemné onemocnění. Trápí hlavně děti na druhém stupni základních škol. S infekčním zánětem příušních slinných žláz, takzvanými příušnicemi, se potýkají tři žáci. Epidemie přitom řádila už na jaře, kdy vyřadila z činnosti i některé sportovní kluby.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 18:26 Zahajte novou intifádu, vyzval Palestince šéf Hamasu
MF Dnes
Vůdce radikální organizace Hamas Ismáíl Haníja ve čtvrtek vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Palestinský Hamas reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, které uznává Jeruzalém za hlavní město Izraele. Intifádu podpořil také vůdce libanonského hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:40 Dvě nové ministryně mluvily u Zemana o změně dávek a o investicích
MF Dnes
Dvě nové ženy v budoucí vládě, které si pozval Miloš Zeman do Lán, mu nastínily své představy o změnách sociálních dávek a o přeměně ministerstva pro místní rozvoj na úřad veřejného investování. Za Zemanem zamířily příští ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a budoucí šéfka ministerstva pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:37 Schulz velí k federalizaci EU. Komu se to nelíbí, ať vystoupí, prohlásil
MF Dnes
Předseda německé sociální demokracie Martin Schulz chce, aby se z Evropské unie v příštích letech stala federace. Její členské země by měly přijmout společnou ústavní smlouvu. Kdo bude proti, má z Unie vystoupit, je přesvědčen Schulz, který to ve čtvrtek řekl ve svém vystoupení na sjezdu SPD v Berlíně. Angela Merkelová se vyslovila pro větší integraci EU, cíle jako Schulz ale stanovovat nechce.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:23 O křeslo v Senátu se bude na Trutnovsku ucházet osm kandidátů
MF Dnes
Městský úřad v Trutnově potvrdil osm z devíti podaných kandidátek pro doplňovací volby do Senátu v obvodu Trutnov. Odmítl zaregistrovat jen nezávislou kandidátku Terezii Holovskou z Prahy, protože jí po kontrole petičních listů nezbylo dost podpisů pro kandidaturu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:01 „Vy jste koloniální éru ani nezažil!“ sepsul Macron mladého Alžířana
MF Dnes
Francouzský prezident Emmanuel Macron na své cestě po Africe zažil i krátkou slovní výměnu s mladým Alžířanem, který mu připomněl koloniální minulost Francie. „Vždyť vy jste dobu kolonialismu ani nezažil!“ odpověděl mu ostře prezident. Na následující návštěvě v Kataru pak uzavřel smlouvy za miliardy eur.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 17:00 Jako prezident by řešil krizi ve zdravotnictví. V Rozstřelu bude Marek Hilšer
MF Dnes
Občané České republiky si v lednu 2018 zvolí na další pětileté období prezidenta republiky a server iDNES.cz oslovil všechny kandidáty, které postupně představí v diskusním pořadu Rozstřel. V pátek bude hostem lékař a pedagog Marek Hilšer, vysílání začíná ve 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 16:55 Sedmou Otázku vyhrál Fischer. Lidem chce náladu zlepšit svým optimismem
MF Dnes
V sedmém kole projektu Otázka pro prezidenta u čtenářů zabodoval Pavel Fischer. Přízeň čtenářů si získal tezí, že pro zlepšení nálady ve společnosti by pro začátek úplně stačilo, kdyby po svém zvolení začal fungovat tak, jak prezident má - se znalostí věci, důstojně, s energií a optimismem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 16:23 Žoldáci v Súdánu, základny v Egyptě. Rusko nakročilo do severní Afriky
MF Dnes
Chystá se Rusko k významnějšímu vojenskému angažmá v severní Africe? Před podpisem je dohoda, která by ruskému letectvu umožnila využívání egyptských základen, spekuluje se o vzniku ruské základny v neklidném Súdánu. Bezpečnostní experti ruské ambice v regionu hodnotí opatrně.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 15:50 Řidič zapadl v lese na Broumovsku, od motoru mu shořelo celé auto
MF Dnes
Na lesní cestě u Jetřichova na Broumovsku ve středu odpoledne zcela shořel osobní vůz. Jeho majitel v lokalitě zapadl a když se snažil vyprostit, přehřál motor. Událost se obešla bez zranění.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 14:56 Expolicistka čelila diskriminaci, ale omluvy se nedočká, rozhodl soud
MF Dnes
Bývalá policistka Petra Lhotáková čelila diskriminačnímu jednání od nadřízeného. Nicméně omluva, kterou požadovala, je příliš nekonkrétní, a proto Městský soud v Praze její žalobě nevyhověl. Rozsudek je pravomocný. Lhotáková se plánuje obrátit na Nejvyšší soud.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:32 ŽIVĚ: Zahajte novou intifádu, vyzval Palestince šéf Hamasu
MF Dnes
Vůdce radikální organizace Hamas Ismáíl Haníja ve čtvrtek vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Palestinský Hamas reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:30 Muž na návštěvě surově zbil expřítelkyni, je obviněný z pokusu o vraždu
MF Dnes
Kriminalisté z Olomoucka vyšetřují brutální napadení mezi bývalými partnery. Muž po hádce zaútočil na svou přítelkyni takovým způsobem, že skončila s vážnými zraněními v nemocnici.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:23 Babiš chce jednat s Evropskou komisí o žalobě. Kvóty považuje za nesmysl
MF Dnes
Premiér Andrej Babiš chce s Evropskou komisí vyjednávat o stažení žaloby kvůli kvótám. Podle něj jsou kvótyna přerozdělování uprchlíků nesmysl a jen podporují popularitu extremistických stran v Evropě. Skepticky se k žalobě staví třeba i prezident Miloš Zeman, předseda ODS Petr Fiala nebo předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 13:01 ŽIVĚ: Zahajte novou intifádu, vyzval Palestince šéf Hamasu
MF Dnes
Vůdce radikální organizace Hamas Ismáíl Haníja ve čtvrtek vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Palestinský Hamas reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:54 Probuď se, Evropo. V Bruselu protestují za katalánskou vládu tisíce lidí
MF Dnes
Více než deset tisíc lidí se podle policie sešlo v Bruselu na demonstraci na podporu Madridem sesazené katalánské vlády. Protest pod heslem "Probuď se, Evropo" svolaly dvě katalánské separatistické organizace. Krátce před polednem se demonstranti vydali na pochod městem.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:45 Komise žaluje Česko kvůli neplnění uprchlických kvót. Hrozí pokuta
MF Dnes
Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich přístupu k programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Krok ve čtvrtek oznámil první místopředseda komise Frans Timmermans s tím, že to pro tyto země nemůže být překvapení. Zároveň naznačil, že změna přístupu může spor vyřešit. Soud může rozhodnout o vysoké jednorázové pokutě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:36 Probuď se, Evropo. V Bruselu protestují za katalánskou vládu tisíce lidí
MF Dnes
Až dvacet tisíc lidí se podle organizátorů sešlo v Bruselu na demonstraci na podporu Madridem sesazené katalánské vlády. Protest pod heslem "Probuď se, Evropo" svolaly dvě katalánské separatistické organizace.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:36 Zahajte novou intifádu, vyzval Palestince šéf Hamasu
MF Dnes
Vůdce radikální organizace Hamas Ismáíl Haníja ve čtvrtek vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Palestinský Hamas reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:34 Za znásilnění dcery své spící partnerky dostal muž devět let vězení
MF Dnes
Krajský soud v Hradci Králové poslal jednačtyřicetiletého Zdeňka R. na devět let do věznice s ostrahou za to, že loni v lednu znásilnil dceru své partnerky. Podle obžaloby dívku zneužil v posteli v bytě na Rychnovsku, kde v tu chvíli spala i její matka.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:27 ŽIVĚ: Hostem Rozstřelu je prezidentský kandidát Mirek Topolánek
MF Dnes
V lednu 2018 si občané České republiky zvolí na další pětileté období prezidenta své země a server iDNES.cz oslovil všechny kandidáty, které postupně představí v diskusním pořadu Rozstřel. Ve čtvrtek bude hostem bývalý předseda vlády a někdejší šéf ODS Mirek Topolánek, vysílání začíná ve 12:30.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:03 Senát řeší zákaz kouření v restauracích. Hospody ztrácejí duši, zaznělo
MF Dnes
Půl roku poté, co začal platit v restauracích plošný zákaz kouření, řeší senátoři právě petici za omezení tohoto zákazu, kterou podepsalo 65 132 lidí. „Hospody ztrácejí duši. Z hospody se vytrácí radost,“ tvrdil v Senátu obhájce petice za změnu zákona Jiří Mikš.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 12:03 Policie evakuovala stovky lidí z pražského městského soudu kvůli anonymu
MF Dnes
Policie dopoledne evakuovala na tři stovky zaměstnanců a také účastníků soudních jednání z budovy pražského městského soudu ve Slezské ulici. Anonym nahlásil, že se tam nachází bomba.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:53 Evropská komise zažaluje Česko, Polsko a Maďarsko za neplnění kvót
MF Dnes
Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich přístupu k programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Krok ve čtvrtek oznámil první místopředseda komise Frans Timmermans s tím, že to pro tyto země nemůže být překvapení. Zároveň naznačil, že změna přístupu může spor vyřešit. Soud může rozhodnout o vysoké jednorázové pokutě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:49 Policista, který řídil hlídkový člun, dostal za smrt plavce podmínku
MF Dnes
Soud v Chebu potrestal čtrnáctiměsíčním trestem s podmíněným odkladem na rok a půl policistu Richarda Jechu za to, že služebním člunem na přehradě Jesenice smrtelně zranil plavce. Policista v osudný den stál za kormidlem člunu, podle verdiktu se dopustil usmrcení z nedbalosti.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:47 Soudkyně Králová opět smetla odposlechy. Podle žalobce je podjatá
MF Dnes
Státní zástupce Martin Brzobohatý při čtvrtečním líčení v kauze takzvaných trafik pro exposlance vznesl námitku podjatosti soudkyně Heleny Králové. Králová ve čtvrtek totiž znovu označila všechny poslechy za nezákonné. Brzobohatý tvrdí, že je za tím snaha soudkyně dosáhnout příznivého rozhodnutí v kárném řízení.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 11:31 Evropská komise zažaluje Česko, Polsko a Maďarsko za neplnění kvót
MF Dnes
Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich přístupu k programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Krok ve čtvrtek oznámil první místopředseda komise Frans Timmermans. Soud může rozhodnout o vysoké jednorázové pokutě.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 10:08 ŽIVĚ: Soud zprostil obžaloby obviněné za pád mostu před vlak ve Studénce
MF Dnes
Soud zprostil obžaloby všech deset lidí obviněných v případu železniční nehody ve Studénce z roku 2008. Při pádu mostu před rychlík tehdy zemřelo osm lidí. Státní zástupce navrhoval pro obžalované, z většiny pracovníky stavebních firem, až šestileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 10:00 Schillerová: EET letos přinese 5 miliard, funguje jako švýcarské hodiny
MF Dnes
Zavedení elektronické evidence tržeb přinese státu za letošní rok navíc 5 miliard korun, řekla v Senátu Alena Schillerová, kterou příští středu prezident Miloš Zeman jmenuje novou ministryní financí. „Systém funguje jako švýcarské hodinky,“ řekla dosavadní náměstkyně na financí při projednávání petice za zrušení EET v horní komoře parlamentu.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 9:55 Zahajte novou intifádu, vyzval Palestince šéf Hamasu
MF Dnes
Vůdce palestinské radikální organizace Hamas Ismáíl Haníja ve čtvrtek vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamas reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 9:42 ŽIVĚ: Obviněné za pád mostu před vlak ve Studénce soud zprostil obžaloby
MF Dnes
Soud zprostil obžaloby všech deset lidí obviněných v případu železniční nehody ve Studénce z roku 2008. Při pádu mostu před rychlík tehdy zemřelo osm lidí. Státní zástupce navrhoval pro obžalované, z většiny pracovníky stavebních firem, až šestileté vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 8:51 Válka je nevyhnutelná, reaguje Pchjongjang na hrozby z Washingtonu
MF Dnes
Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ve středu ministerstvo zahraničí KLDR. Podle něj za to mohou hrozby, jež vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. Vinu připsalo i společným manévrům USA a Jižní Koreje. KLDR nedávno provedla další raketový test, jejž odsoudila Rada bezpečnosti OSN.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 8:39 Válka je nevyhnutelná, reaguje Pchjongjang na hrozby z Washingtonu
MF Dnes
Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ve středu ministerstvo zahraničí KLDR. Podle něj za to mohou hrozby, jež vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. Vinu připsalo i společným manévrům USA a Jižní Koreje. KLDR nedávno provedla další raketový test, jejž odsoudila Rada bezpečnosti OSN.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 8:35 KOMENTÁŘ: Trump smývá své hříchy, svým gestem ohrozil hlavně Izraelce
MF Dnes
Pro izraelskou vládu je Trumpovo uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele ideologickým vítězstvím. Americký prezident tím však cílí především na křesťanské voliče v USA. „Střízlivým pohledem se jedná o značně iracionální a politicky neprozřetelné gesto,“ hodnotí Trumpův krok přední expert na blízkovýchodní problematiku Marek Čejka.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 7:19 Válka je nevyhnutelná, reaguje Pchjongjang na hrozby z Washingtonu
MF Dnes
Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ve středu ministerstvo zahraničí KLDR. Podle něj za to mohou hrozby, jež vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. Vinu připsalo i společným manévrům USA a Jižní Koreje. KLDR nedávno provedla další raketový test, jejž odsoudila Rada bezpečnosti OSN.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 6:56 Slunečný čtvrtek vystřídá mrazivý víkend, na horách bude sněžit
MF Dnes
Čtvrtek bude nejslunečnějším dnem tohoto týdne, teplota dosáhne místy až k osmi stupňům. Hezké počasí však dlouho nevydrží – v pátek přijde oblačnost a ochlazení, o víkendu již teplota zřídka překoná nulu. Vyskytnou se i srážky, na horách sněhové. V pondělí se sice přechodně oteplí, další dny však budou opět chladné a oblačné.
 To se mi líbí Odpovědět
7. 12. 2017, 5:00 Dluhy i úspory. Registr zveřejnil údaje o končících vládních činitelích
MF Dnes
Nejspořivějším členem končící vlády Bohuslava Sobotky, který ve funkci vydržel celé čtyři roky, byl šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Za čtyři roky se mu původně našetřenou statisícovou čásku povedlo navýšit na více než tři miliony korun. MF DNES to zjistila z Centrálního registru oznámení, v němž byly nyní údaje o příjmech, výdělcích či nabytých věcech nejen končících vládních činitelů zveřejněny.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 24. října 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat