Zpět Zprávy Úterý, 5. prosince 2017
Hledat Rubriky 5. 12.
Close
Inzerce
5. 12. 2017, 23:17 Požár haly ve Vinoři je pod kontrolu. Škoda se vyšplhá na několik milionů
Lidové noviny
Požár skladových hal v pražské Vinoři dostali hasiči kolem 23:00 pod kontrolu. Oheň dohašují. Při zásahu se zranili jeden hasič a dva policisté. Hořely dvě skladové haly s obalovým materiálem, uvnitř vybuchovaly tlakové lahve. U požáru se střídalo 30 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Škoda se odhaduje na několik milionů korun. Policie uzavřela Mladoboleslavskou ulici, organizátor pražské hromadné dopravy Ropid z ulice odklonil autobusy.
 To se mi líbí Odpovědět

Komentáře

Zatím žádný komentář...
Kurzy měn
EUR 25,42 -0,035%
USD 20,71 +0,237%
CHF 21,69 -0,069%
5. 12. 2017, 22:39 U německého Neussu se srazily vlaky, desítky lidí utrpěly zranění
MF Dnes
Téměř padesát zraněných si vyžádala srážka osobního a nákladního vlaku poblíž západoněmeckého města Meerbusch, které leží u Düsseldorfu. Na Twitteru o tom informují místní hasiči, podle nichž jsou tři lidé zraněni těžce.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 22:35 V pražské Vinoři hoří hala poblíž benzinky. Platí nejvyšší stupeň poplachu
MF Dnes
V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se z ní výbuchy. U požáru se střídá třicet jednotek hasičů. Policie uzavřela Mladoboleslavskou ulici, dopravní podnik kvůli ohni odklání autobusy. Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu, poblíž je totiž benzinová pumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 22:34 Srážka osobního vlaku s nákladním si na západě Německa vyžádala desítky zraněných
Lidové noviny
Téměř 50 zraněných si vyžádala srážka osobního a nákladního vlaku poblíž západoněmeckého města Meerbusch, které leží u Düsseldorfu. Na Twitteru o tom informují místní hasiči, podle nichž jsou tři lidé zraněni těžce.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 22:12 Požár haly ve Vinoři se nedaří dostat pod kontrolu. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu
Lidové noviny
V pražské Vinoři hoří skladová hala s obalovým materiálem, ozývaly se z ní výbuchy. U požáru zasahuje 21 družstev hasičů, kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podle jeho informací nebyl nikdo zraněn. Policie uzavřela Mladoboleslavskou ulici, organizátor pražské hromadné dopravy Ropid z ulice odklání autobusy.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 22:02 V pražské Vinoři hoří hala poblíž benzinky. Platí nejvyšší stupeň poplachu
MF Dnes
V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se z ní výbuchy. U požáru se střídá třicet jednotek hasičů. Policie uzavřela Mladoboleslavskou ulici, dopravní podnik kvůli ohni odklání autobusy. Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu, poblíž je totiž benzinová pumpa.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 21:09 Psa uvázlého ve skále se zachránit nepodařilo, hasiči museli akci ukončit
MF Dnes
Hasiči po téměř 35 hodinách ukončili akci na záchranu psa, který uvázl ve skalách u Bernartic na Tachovsku. Zásah začal už v pondělí, zapojil se do něj i speciální vyhledávací tým USAR. Když už byli hasiči téměř na dosah, vystresované zvíře se schovalo do sítě chodeb. Další postup by byl příliš nebezpečný, a akce tak byla ukončena.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 20:50 U německého Neussu se srazily vlaky, desítky lidí utrpěly zranění
MF Dnes
Asi padesát zraněných si vyžádala srážka osobního vlaku s nákladním poblíž západoněmeckého města Neuss. Bližší podrobnosti o události zatím nejsou známy.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 20:33 Trump plánuje přesun ambasády do Jeruzaléma, Palestina vyzývá k zásahu
MF Dnes
Americký prezident Donald Trump v úterý telefonicky informoval palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse, že má v úmyslu přesunout americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Abbás varoval, že takový krok by měl nebezpečné důsledky, a vyzval papeže Františka a ruské, francouzské a jordánské vůdce, aby zasáhli.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 20:02 V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se výbuchy. Hasiči vyhlásili poplach
MF Dnes
V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se z ní výbuchy. K požáru vyjelo osm jednotek hasičů, míří tam další. Zasahují s výškovou technikou. Dopravní podnik kvůli ohni odklání autobusy. Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 19:03 Když Ondráček dohlížel na BIS, mlčeli jste, vyčetl Topolánek soupeřům
MF Dnes
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek se pustil do svých konkurentů Michala Horáčka a Jiřího Drahoše kvůli sporu o sněmovní post pro komunistu Zdeňka Ondráčka. Podle Topolánka hrají oba divadlo, když nyní brojí proti Ondráčkovi. Horáček kontroval poukázáním na vztah mezi Topolánkem a trestaným lobbistou Markem Dalíkem.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 18:45 Španělský nejvyšší soud zrušil evropské zatykače na Puigdemonta a další exministry
Lidové noviny
Španělský nejvyšší soud v úterý zrušil evropské i mezinárodní zatykače na bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta a čtyři exministry pobývající už několik týdnů v Belgii. Nečekaný krok soudce zdůvodnil mimo jiné tím, že politici projevili vůli vrátit se do Španělska. Tam jim ale stále hrozí zatčení, neboť španělské zatykače soudce ponechal v platnosti. Belgická justice posléze zrušila předběžná opatření vůči pětici Katalánců, která tak nyní může volně kamkoli vycestovat, informoval deník La Vanguardia.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 18:40 S učilištěm i tělocvičnou je amen, obávají se v Bělohradě kvůli slučování
MF Dnes
Obavy ze zániku učiliště a uzavření všech školních budov včetně jediné sportovní haly ve městě sužují Lázně Bělohrad. Kraj se sice snaží bázeň mírnit, avšak město je přesvědčeno, že konec je neodvratný. Po pondělním odsouhlasení optimalizace středních škol v kraji zavládlo v Bělohradě neskrývané zděšení.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 18:00 Rok ve znamení Ingmara Bergmana. Režisérovo jubileum doprovodí velkolepé oslavy
Lidové noviny
Příští rok uplyne rovných sto let od narození významného švédského režiséra Ingmara Bergmana. Hned několik českých institucí spojí síly a během celého roku budou nabízet doprovodné akce s hosty, filmová promítání nebo divadelní premiéry. Všechno úhledně spojené pod hlavičkou projektu Bergman 100.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 17:44 Srážku vlaku s poraženým stromem vyšetřují kriminalisté jako terorismus
MF Dnes
Nehodu vlaku, který najel na záměrně pokácený strom, kriminalisté vyšetřují jako teroristický čin. Případ, který se stal letos v červnu na Mladoboleslavsku, dozoruje Vrchní státní zastupitelství. To se už zabývá také další podobnou nehodou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 17:30 Poslanci kývli na schodek 50 miliard. Strýček Skrblík nejste, řekl Stanjura
MF Dnes
Česká republika bude v příštím roce hospodařit se schodkem 50 miliard korun. Rozhodli o tom poslanci, když v prvním čtení schválili vládou navržené příjmy i výdaje na rok 2018. Výši schodku kritizovali pravicoví politici. „Řekl jste, že jste strýček Skrblík. Na tom rozpočtu to není poznat,“ řekl šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura na adresu ministra financí´.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 17:01 VIDEO: Ukrajinská tajná policie zatkla Saakašviliho. Dav demonstrantů ho osvobodil z automobilu
Lidové noviny
Bývalého gruzínského prezidenta a odvolaného oděského gubernátora Michaila Saakašviliho, který se ze spojence stal odpůrcem šéfa ukrajinského státu Petra Porošenka, v úterý v Kyjevě zatkli agenti tajné služby a obvinili z příprav státního převratu ve spolupráci se zločineckou organizací. Exprezidentovi přívrženci v počtu několika stovek lidí však vlastními těly a barikádami přehradili ulice a nakonec vytáhli Saakašviliho z vozu, ve kterém jej tajná služba SBU převážela k výslechu. Ukrajinský generální prokurátor dal Saakašvilimu 24 hodin, aby se sám dostavil k výslechu.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:54 Bytaře, kteří řádili vždy v celém patře, viní policie z třiceti vloupání
MF Dnes
Dva zloděje z Polska, které náchodská kriminálka dopadla v říjnu, spojují důkazy s dalšími dvanácti vykradenými byty v celém Česku. Dohromady už policie dvojici bytařů připisuje tři desítky vloupání a škodu ve výši jeden milion korun.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:46 V Jihlavě spadl trolejový výložník, řidiči na zastávce stačili uskočit
MF Dnes
Na trolejbusové zastávce v dolní části Masarykova náměstí v Jihlavě se krátce po poledni zřítil výložník, který instaluje jedna z pražských firem pro výstavbu nové otočky. Těžká tyč nikoho nezasáhla, podle redaktora MF DNES, který byl u toho, to však bylo spíše šťastnou náhodou.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:39 Nechtěla jsem ji budit, vypověděla dcera znásilněná vedle spící matky
MF Dnes
Zdeněk R. se u krajského soudu zodpovídá ze znásilnění dcery své přítelkyně. Podle obžaloby ji zneužil v posteli v bytě na Rychnovsku, kde v tu chvíli spala i matka poškozené. Muž se hájí, že se ho dívka chtěla zbavit, a proto si vymyslela historku ze znásilněním.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:30 VIDEO: Začala demontáž zřícené trojské lávky, potrvá dva týdny
MF Dnes
Na Císařském ostrově v Praze začaly práce na demontáži zřícené lávky do Troji. Mají trvat čtrnáct dní, ale záležet bude na zásazích vyšetřovatelů sobotního pádu lávky. Rozebrané díly mostu firma převeze k blízké betonárce, kde projdou dalším zkoumáním.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:28 Válka s KLDR by byla katastrofální s globálním dopadem, varoval šéf NATO
MF Dnes
Ministry zahraničí zemí NATO čeká večer diskuze o napjaté situaci na Korejském poloostrově. Spojenci jsou podle šéfa NATO Jense Stoltenberga zastánci politiky silného odstrašení a maximálního mezinárodního tlaku na severokorejský režim, který by ho donutil k mírovému řešení. "Válka by pro region byla katastrofální," varoval.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 16:01 Konec Sobotkovy vlády. Zeman přijal demisi koaličního kabinetu
MF Dnes
Po čtyřech letech končí koaliční vláda Bohuslava Sobotky z ČSSD. Prezident Miloš Zeman přijal její demisi, ve středu jmenuje nového premiéra Andreje Babiše z ANO a o týden později i jeho jednobarevnou vládu. „Osm let jsem zastupoval ČSSD ve vládách, patřím mezi politické veterány. Před šesti měsíci jsem už cítil, že je potřeba změna,“ uvedl Sobotka.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:58 Převoznická firma po zřícení lávky nahání lodníky propuštěné na zimu
MF Dnes
Převozníci už si obhlížejí terén kolem zřícené trojské lávky v Praze a kalkulují, s jakými náklady by tam bylo reálné převážet lidi z Troji na Císařský ostrov. Zda město dopravu uhradí ze svého, nebo budou lidé platit jízdné jako na ostatních pražských přívozech, rozhodne vedení města.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:35 MACHÁČEK: Přijde exit z brexitu?
Lidové noviny
Úvahy na téma zvrácení brexitu jsou poměrně běžné, ale o víkendu jsme mohli poprvé zaslechnout, že je něco takového vůbec reálné či možné, od člena britské vlády. Ministr zdravotnictví Jeremy Hunt vzkázal svým kolegům z kabinetu, že buď budou podporovat kompromis nabídnutý premiérkou Theresou Mayovou, nebo riskují, že k brexitu nakonec nedojde.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:34 Při střelbě na Korsice zahynul významný člen podsvětí Tony Řezník
Lidové noviny
Neznámý pachatel v úterý zastřelil významného muže organizovaného zločinu na Korsice. Dva členové jeho doprovodu přitom utrpěli zranění. Vražda se stala na parkovišti u mezinárodního letiště nedaleko města Bastia na severu ostrova. Provoz na letišti ale kvůli tomu nebyl přerušen, uvedla televizní stanice BFMTV.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:28 Stav po povodních se mnou nikdo neřešil, říká projektant zřícené lávky
MF Dnes
Konstrukci trojské lávky, která se o víkendu zřítila, navrhl projektant Jiří Stráský z Brna. Další zásahy s ním však od jejího zprovoznění v roce 1984 nikdo nekonzultoval, a to ani po ničivých povodních v roce 2002. „Plošná výměna stejně konstruovaných lávek je neopodstatněná,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:23 Konec Sobotkovy vlády. Loučící se premiér se sám zařadil mezi veterány
MF Dnes
Po čtyřech letech končí koaliční vláda Bohuslava Sobotky z ČSSD. Ve středu prezident Miloš Zeman jmenuje nového premiéra Andreje Babiše z ANO. „Osm let jsem zastupoval ČSSD ve vládách, patřím mezi politické veterány. Před šesti měsíci jsem už cítil, že je potřeba změna,“ uvedl Sobotka.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:19 Nehoda v tunelu na dvě hodiny uzavřela dálnici D8 na Ústecku
MF Dnes
Dvě hodiny blokovala dálnici D8 před hranicemi s Německem dopravní nehoda v liboucheckém tunelu, kde se srazil kamion s autobusem. Při havárii, která se stala ve směru jízdy do Česka, nebyl nikdo zraněn.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:16 Hynek: Je zde hrozba toho, že budou zrušeny prezidentské volby
MF Dnes
Prezidentský kandidát Jiří Hynek se obává, že žaloba, kterou podala na jeho kandidaturu Terezie Holovská, může zpochybnit celé volby hlavy státu. Jeho právní zástupce Aleš Gerloch vysvětlil, že pokud by Nejvyšší správní soud skutečně uchazeče vyškrtl, tak není jasné, jak by se mělo dále postupovat.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 15:07 Dálnice D8 byla po nehodě v tunelu před hranicemi s Německem uzavřena
MF Dnes
Dvě hodiny blokovala nehoda dálnici D8 před hranicemi s Německem v obou směrech. V liboucheckém tunelu se ve směru do Čech srazil kamion s autobusem, nikdo nebyl zraněn.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 14:18 Šmírák pozoroval dívky v tělocvičně, večer koukal z lešení lidem do bytů
MF Dnes
Strážníci v Chomutově zadrželi dvakrát během jednoho dne jednačtyřicetiletého muže, který nakukoval nejdříve do tělocvičny 14. základní školy, večer pak z lešení do bytů v ulici Vodních staveb. Případ si převzala státní policie, podezřelý je na svobodě.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 13:57 Lidovci i ČSSD jsou ochotni bavit se s ANO o vládě. Ale nedostali nabídku
MF Dnes
Lidovci jsou podle předsedy Pavla Bělobrádka připraveni k jednání o účasti ve vládě i k toleranci menšinové vlády. Takovému jednání se nebrání ani sociální demokracie, řekl šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka. Šéf ANO Andrej Babiš ale sestavil menšinovou vládu a účast ve vládě dosavadním koaličním partnerům podle lidovců ani ČSSD nenabídl.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 13:41 V Kyjevě zatkli Saakašviliho, jeho stoupenci ho osvobodili
MF Dnes
Ukrajinská tajná služba v úterý ráno zatkla v centru Kyjeva Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zadržela na střeše domu. V převozu Saakašviliho zabránili jeho stoupenci, kteří politika osvobodili z policejního auta.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 13:31 Janoušek je invalida, píše soud. Zbytek trestu by mu mohl prominout
MF Dnes
Z Romana Janouška, který minulý týden nenastoupil do vězení, se vloni stal oficiálně invalida. Nyní se tak může stát, že mu zbytek trestu, který má strávit ve vězení, bude prominut. Vyplývá to z usnesení Krajského soudu v Brně, který také rozhodne o Janouškově možném propuštění.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 13:10 Zemřel poslední rumunský král Michal I., bylo mu 96 let
MF Dnes
Ve věku 96 let zemřel ve Švýcarsku poslední rumunský král Michal I.. S odvoláním na královský dům o tom informovala agentura Reuters. Monarcha žijící v exilu trpěl rakovinou a loni se stáhl do ústraní.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 13:04 V Kyjevě zatkli Saakašviliho, jeho stoupenci ho při převozu osvobodili
MF Dnes
Ukrajinská tajná služba zatkla v centru Kyjeva Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zadržela na střeše domu. V převozu Saakašviliho do vězení zabránili jeho stoupenci, kteří politika osvobodili z policejního auta.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 12:44 ANO zpovídá Ondráčka. KSČM trvá na jeho nominaci do čela komise GIBS
MF Dnes
Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček, který před listopadem 1989 jako policista zasahoval proti demonstrantům proti režimu, má vést komisi pro dohled nad činností Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poslanci KSČM nevyhověli požadavku ANO, aby místo Ondráčka našli jiného kandidáta a poslanci ANO právě zpovídají Ondráčka.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:54 Španělsko stáhlo evropský zatykač na Puigdemonta. Projevil vůli k návratu
MF Dnes
Španělský nejvyšší soud v úterý stáhl mezinárodní zatykač na katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta a další čtyři členy jeho kabinetu. Podle agentury Reuters soud rozhodnutí zdůvodnil vůlí Katalánců vrátit se do vlasti. Všech pět politiků odjelo do Belgie krátce poté, co jednostranně vyhlásili nezávislost Katalánska na Španělsku. Domácí zatykač však stále platí.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:51 KSČM trvá na nominaci Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS
MF Dnes
Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček, který před listopadem 1989 jako policista zasahoval proti demonstrantům proti komunistickému režimu, má vést komisi pro dohled nad činností Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poslanecký klub KSČM nevyhověl požadavku hnutí ANO, aby místo Ondráčka našel jiného kandidáta.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:48 Španělsko stáhlo evropský zatykač na Puigdemonta. Projevil vůli k návratu
MF Dnes
Španělský nejvyšší soud v úterý stáhl mezinárodní zatykač na katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta a další čtyři členy jeho kabinetu. Podle agentury Reuters soud rozhodnutí zdůvodnil vůlí Katalánců vrátit se do vlasti. Všech pět politiků totiž odjelo do Belgie krátce poté, co jednostranně vyhlásili nezávislost Katalánska na Španělsku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:36 Komunisté odmítají Babišovu prosbu. Trvají na Ondráčkovi v komisi k GIBS
Lidové noviny
Sněmovní klub KSČM podle informací ČTK odmítl na dopoledním zasedání žádost hnutí ANO o přehodnocení nominace Zdeňka Ondráčka do čela komise k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). „Odmítl si nechat diktovat,“ uvedl zdroj obeznámený s jednáním.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:33 Španělsko stáhlo evropský zatykač na Puigdemonta. Projevil vůli k návratu
MF Dnes
Španělský nejvyšší soud v úterý stáhl mezinárodní zatykač na katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta a další čtyři členy jeho kabinetu. Podle agentury Reuters soud rozhodnutí zdůvodnil vůlí Katalánců vrátit se do vlasti. Všech pět politiků totiž odjelo do Belgie krátce poté, co jednostranně vyhlásili nezávislost Katalánska na Španělsku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:33 PŘÍMÝ PŘENOS: Začala demontáž zřícené trojské lávky, potrvá dva týdny
MF Dnes
Na Císařském ostrově v Praze začaly práce na demontáži zřícené lávky do Troji. Mají trvat čtrnáct dní, ale záležet bude na zásazích vyšetřovatelů sobotního pádu lávky. Rozebrané díly mostu firma převeze k blízké betonárce, kde projdou dalším zkoumáním.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:14 Jizerské hory mají nový okruh, odláká běžkaře z přecpané magistrály
MF Dnes
Nový lyžařský okruh, který uleví zahlcené běžecké stopě z Bedřichova na Novou Louku, vyrostl na Vysokém hřebenu. Vede od Maliníku k Hašlerově chatě a zpět. Sousedí mimo jiné s bedřichovskými sjezdovkami.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:08 Praha daruje lidem zraněným při zřícení trojské lávky padesát tisíc
MF Dnes
Praha daruje čtyřem zraněným ze zřícené trojské lávky po padesáti tisících korunách. Dopoledne o tom rozhodli pražští radní. Nejedná se však o odškodné za zdravotní újmy, to se bude řešit až po prošetření nehody. Dar navrhl zastupitelský klub ANO.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:04 V Černošicích z bezpečnostních důvodů uzavřeli lávku. Čeká se na posudek
Lidové noviny
Lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci byla v pondělí večer z bezpečnostních důvodů uzavřena. Pražský magistrát zadal zpracování aktuálního posudku, podle kterého bude rozhodnuto o dalších krocích, uvedl na webových stránkách města starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické).
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 11:03 V Troji pontonový most nebude. Řeší se provizorní lávka a přívoz
Lidové noviny
Na místě zřícené lávky v pražské Troji není možné postavit pontonový most. Hledají se proto náhradní varianty, jak co nejdříve zajistit provizorní spojení obou vltavských břehů. Náměstek pražského primátora Petr Dolínek (ČSSD) v úterý novinářům řekl, že magistrát chce na místě zavést co nejrychleji přívoz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 10:42 Chystají se vládní rošády. Premiérka Szydłová skončí, mají jasno Poláci
MF Dnes
Šéf polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se chystá prosadit výměnu na premiérském postu. Dosavadní předsedkyni konzervativního kabinetu Beatu Szydłovou má podle jeho představ nahradit vicepremiér Mateusz Morawiecki. Informují o tom polská média.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 10:34 V Troji pontonový most nebude. Řeší se provizorní lávka a přívoz
Lidové noviny
Na místě zřícené lávky v pražské Troji není možné postavit pontonový most. Hledají se proto náhradní varianty, jak co nejdříve zajistit provizorní spojení obou vltavských břehů. Náměstek pražského primátora Petr Dolínek (ČSSD) v úterý novinářům řekl, že magistrát chce na místě zavést co nejrychleji přívoz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 10:31 Soud potvrdil Hudákovi šestnáctiletý trest za vraždu. Chtěl být souzen za zabití
Lidové noviny
Za vraždu muže ve Valašském Meziříčí si třiatřicetiletý Milan Hudák definitivně odpyká 16 let. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se Hudák odvolal. K činu se přiznal, brutalitu útoku však nedokázal vysvětlit.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 10:14 V Kyjevě zatkli Saakašviliho, před razií se schovával na střeše
MF Dnes
Ukrajinská tajná služba zatkla v centru Kyjeva Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zadržela na střeše domu. Prokuratura viní Saakašviliho z účasti v zločineckých organizacích, za což mu hrozí tři až pět let vězení.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 9:49 V Kyjevě zatkli Saakašviliho, před razií se schovával na střeše
MF Dnes
Ukrajinská bezpečnostní služba zatkla v Kyjevě Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zadržela na střeše domu, kam před razií utekl.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 9:16 U Saakašviliho chtěli udělat prohlídku, politik utekl na střechu
MF Dnes
Ukrajinská bezpečnostní služba se v úterý pokusila provést prohlídku v kyjevském bytě Michaila Saakašviliho. Někdejšího gubernátora oděské oblasti a ostrého kritika ukrajinského prezidenta Petra Porošenka zatkla na střeše domu, kam utekl před agenty tajné služby.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 9:13 V Troji pontonový most nebude. Řeší se provizorní lávka a přívoz
Lidové noviny
Na místě zřícené lávky v pražské Troji není možné postavit pontonový most. Hledají se proto náhradní varianty, jak co nejdříve zajistit provizorní spojení obou vltavských břehů. Náměstek pražského primátora Petr Dolínek (ČSSD) v úterý novinářům řekl, že magistrát chce na místě zavést co nejrychleji přívoz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 9:02 U Saakašviliho chtěli udělat prohlídku, politik utekl na střechu
MF Dnes
Ukrajinská bezpečnostní služba se v úterý pokusila provést prohlídku v kyjevském bytě Michaila Saakašviliho. Někdejší gubernátor oděské oblasti a ostrý kritik ukrajinského prezidenta Petra Porošenka se uchýlil na střechu a pohrozil, že skočí dolů.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 8:45 Rusko zařadilo mezi zahraniční agenty devět médií včetně Hlasu Ameriky
Lidové noviny
Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na seznam takzvaných zahraničních agentů devět cizích médií působící na území Ruska, včetně americké rozhlasové stanice Hlas Ameriky a Rádio Svoboda (Rádio Svobodná Evropa). S odkazem na oznámení úřadu o tom informovala agentura TASS.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 8:26 Na místě zřícené lávky v Troji bude zatím přívoz, demontáž potrvá dva týdny
MF Dnes
V místě zřícené lávky v pražské Troji chce magistrát zavést přívoz. Pontonový most, který původně chtěla provizorně postavit, postavit nelze. Zaznělo to na ranní tiskové konferenci Technické správy komunikací Na Císařském ostrově v Praze.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 8:09 VIDEO: Na Tchaj-wanu natočili rekordní duhu, klenula se devět hodin
MF Dnes
Osm hodin a 58 minut minulý týden zdobila duha podle tchajwanských vědců nebe severně od metropole Tchaj-pej. Vědci z místní univerzity nyní shromažďují důkazy pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů, napsala BBC. Dosavadní rekordní duha trvala šest hodin a byla zaznamenána v Británii.
 To se mi líbí Odpovědět
Jak by měla fungovat kavárna na malém městě: Vítejte v Café Korek 5. 12. 2017, 7:58 Jak by měla fungovat kavárna na malém městě: Vítejte v Café Korek
Hospodářské noviny
Tentokrát nás Lukáš Hejlík se svojí Gastromapou vezme do Klášterce nad Ohří. Našel tady totiž skvělou inspiraci pro všechny kavárny v malých městech. Takhle se to má dělat.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 7:39 V Černošicích z bezpečnostních důvodů uzavřeli lávku. Čeká se na posudek
Lidové noviny
Lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci byla v pondělí večer z bezpečnostních důvodů uzavřena. Pražský magistrát zadal zpracování aktuálního posudku, podle kterého bude rozhodnuto o dalších krocích, uvedl na webových stránkách města starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické).
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 7:34 V Černošicích uzavřeli lávku přes Berounku, magistrát prověří její stav
MF Dnes
Lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci byla v pondělí večer z bezpečnostních důvodů uzavřena. Pražský magistrát zadal zpracování aktuálního posudku, podle kterého bude rozhodnuto o dalších krocích, uvedl na webových stránkách města starosta Černošic Filip Kořínek.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 7:30 Proč spadla lávka v Troji? Zjistíme to do půl roku, dalším mostům kolaps nehrozí, tvrdí expert z ČVUT Kolísko
Hospodářské noviny
Tak náhlý kolaps není běžná věc, říká ředitel Kloknerova ústavu ČVUT Jiří Kolísko, který pro policii vypracuje znalecký posudek. Pro pěší by uzavřel železniční most u Výtoně a problémy má podle něj také Libeňský most. Stav mostů v Česku není problém peněz, rychlejším opravám brání právní prostředí, dodává.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:41 Podnikatel Bouška rozšiřuje své miliardové granulové impérium. Poprvé koupil firmu v Německu
Hospodářské noviny
Miliardář Pavel Bouška udělal svůj první nákup firmy na západ od českých hranic. Jeho firma Vafo, která vyrábí granule značky Brit pro psy a kočky, koupila německého distributora Allco. Investice celkem vyjde až na desítky milionů eur. Kromě toho firma chystá spuštění nové továrny na konzervy na jihu Čech, která vyšla na čtvrt miliardy korun.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:31 Požár kamionu s automobily uzavřel dálnici D11 na Nymbursku
MF Dnes
Provoz na dálnici D11 zkomplikovala noční nehoda kamionu převážejícího osobní automobily, který začal na 22. kilometru ve směru na Hradec Králové hořet. Dálnice je v tomto úseku uzavřená.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:25 Napřed ticho, pak euforie. Mladý hasič je prvním Čechem v klubu šampionů
MF Dnes
Profesionální hasič Jan Pipiš z Liberce se v americkém Louisville stal prvním Čechem, který si na mistrovství světa v extrémním hasičském sportu Firefighter Combat Challenge vybojoval členství v prestižním klubu Lion’s Den sdružujícím šampiony tohoto sportu. Dokázal to v pouhých jednadvaceti letech.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:17 DOČKALOVÁ: Orchestry andělů hrají v mém srdci
Lidové noviny
„Terezko, Terezko, počkejte ještě chvilku, to vy jste dneska přespávala na sto desítce?“
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:15 Chci žít a pomstít se. Experti dešifrovali zápisky vězně z Osvětimi
MF Dnes
Historikům se podařilo po mnoha letech práce rozluštit třináctistránkový rukopis, který sepsal jeden z vězňů vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Coby člen Sonderkommanda přihlížel smrti lidí v plynových komorách. V dokumentu se svěřil, že naživu ho udržela jen touha po pomstě. Nacistické hrůzy přežil a po válce se přestěhoval do New Yorku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:03 Skutečné zvířecí rohy a kozí kůže. Nadšenec tvoří děsivé masky čertů
MF Dnes
Masky čertů, kterých se bojí i dospělí, vyrábí Petr Vlček z Domažlicka. Krampusové, jak se děsivým bytostem původem z Rakouska říká, strkají zlobivé děti do nůší a pak je snědí. Masky mají pravé zvířecí rohy, oči osvětlují led diody a místo vlasů nosí kůži islandských koz.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 6:00 Agenti BIS vyškolí poslance proti zahraničním zpravodajcům
Lidové noviny
Nemyslete si, že když si s někým telefonujete v centru Prahy, že se důvěrný obsah hovoru nemůže dostat za hranice Česka. Hlídejte si, abyste nepoužívali pro služební účely soukromý e-mail. A vězte, že i zdánlivě okrajové informace o fungování státu mohou cizí zpravodajské služby využít proti nám. I tak by mohly znít instrukce šéfa civilní kontrarozvědky poslancům.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 5:00 Zlom v kauze srážky vlaku se stromem. Vyšetřuje se jako teroristický útok
Lidové noviny
Když počátkem června narazil vlak poblíž Mladé Boleslavi do spadlého stromu, ministr vnitra Milan Chovanec nevyloučil teroristický útok. Podle zjištění serveru Lidovky.cz je teroristický útok aktuálně jedinou verzí, kterou se kriminalisté v souvislosti s nehodou zabývají. Prověřování případu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Pražští žalobci si navíc pod sebe stáhli obdobný případ, k němuž došlo koncem července rovněž na Mladoboleslavsku.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 5:00 Sex, drogy, Beatles a rasová apokalypsa. Manson vládl kultu, který ubodal těhotnou ženu režiséra Polanského
Lidové noviny
Sám sebe nazýval Ježíšem a ďáblem v jedné osobě. Nikdy nikoho nezabil, přesto patřil k nejznámějším sériovým vrahům světa. Charles Manson byl vůdcem kultu, který v 60. letech spáchal osm vražd. Celým světem otřásla vražda herečky a modelky Sharon Tateové, která byla v osmém měsíci těhotenství.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 5:00 Zakuklenci i ‚smažky‘ z Prahy. Pár rodin udělalo z Peček drogovou baštu, policie s nimi roky bojuje
Lidové noviny
Policejní komando vyráží dveře rodinného domu a za hlasitého křičení vchází se samopaly dovnitř. Na místě posléze zadržuje několik osob a velké množství drog. Podobný obrázek byl ve středočeských Pečkách k vidění měsíc zpátky. Za poslední roky šlo již o několikátý případ, což městu přisoudilo nálepku drogové bašty.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 0:01 Bakalář a dost. Polovina vysokoškoláků končí dřív a děti pak nemá kdo učit
MF Dnes
Velká část českých vysokoškoláků, kteří vystudují pedagogické fakulty, nesmějí učit školáky ani studenty. Absolvují totiž vysokou školu jen s titulem bakalář, který jim k tomu nestačí. Na některých školách je takových absolventů více než polovina.
 To se mi líbí Odpovědět
5. 12. 2017, 0:00 Troška bitcoinu v mém portfoliu
Hospodářské noviny
Bitcoin je daleko rizikovější měna než euro nebo dolar, nikdo netuší, zda bude dál růst, nebo propadne. Přesto dává smysl mít bitcoin v portfoliu. V krizi by se totiž mohl chovat jinak než ostatní měny, čímž se rozloží riziko.
 To se mi líbí Odpovědět
Nahoru

Nastavení data

Dnes je Středa, 21. března 2018

+ 1 -
+ 1 -
+ 2016 -

Zavřít

S používání webových stránek newsbelow.cz, souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

Pokračovat